پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
در مراسم جشن عیدغدیر دیوان عدالت اداری ارایه شد:
تفسیر خطبه غدیر خم به روایت حجت الاسلام و المسلمین منتظری

به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خم مراسم جشنی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، رییس دیوان عدالت اداری، قضات، مسوولان و سایر کارکنان این دستگاه در نمازخانه دیوان برگزار شد.

به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خم مراسم جشنی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، رییس دیوان عدالت اداری، قضات، مسوولان و سایر کارکنان این دستگاه در نمازخانه دیوان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ضمن تبریک فرا رسیدن عید کمال دین و اتمام نعمت الهی به تبیین واقعه غدیر خم بر اساس کتاب «الغدیر» علامه امینی پرداخت و اظهار داشت: علامه امینی در کتاب ارزشمند الغدیر از جنبه‌های مختلف و زوایای گوناگون درباره موضوع غدیر به تحقیق و پژوهش پرداخته و آن را به عنوان یک اصل مسلم تاریخی ثبت و ضبط کرده‌است.
وی در ادامه با ترجمه و تفسیر خطبه مذکور گفت: بی‌شک کلام زیبا و گوهربار رسول اکرم(ص) در این خطبه ارزشمند دارای ویژگی و اثرگذاری خاصی است که به تمامی در ترجمه قابل بیان نیست.
رییس دیوان عدالت اداری افزود: علامه امینی در کتاب خود پس از بیان مقدمات تا پایان نماز ظهر و عصر در آن محل آورده است که پیامبر(ص) دستور فرمودند تا منبری از جهاز شتران در مقابل جمعیت مهیا کردند و در بالای آن قرار گرفتند، سپس با صدای بلند، خطبه خود را خطاب به جمعیت بیان داشتند، چندانکه همگان بشنوند.
وی ادامه داد: حضرت رسول(ص) در این خطبه پس از ستایش خداوند و شهادت بر وحدانیت او و همچنین شهادت بر نبوت خود، خطاب به مردم گفتند: خداوند لطیف و خبیر به من خبر داد که هیچ پیامبری بیش از نصف عمر رسول پیش از خود عمر نمی‌کند و من منتظرم تا موعد الهی برسد که اجابت کنم.
وی با بیان اینکه رسول خدا(ص) ضمن یادآوری مسوولیت خود و مردم از آنها درباره دوران سپری شده و نبوتش سوال کردند، گفت: برخی از جمعیت به آن حضرت اعلام کردند که ما شهادت می‌دهیم که تو رسالتت را ابلاغ و ما را نصیحت کردی  و تلاش نمودی، خداوند به تو جزای خیر بدهد. در ادامه  رسول اکرم(ص) سخن خود را چنین ادامه دادند که آیا شهادت نمی‌دهید، به وحدانیت ذات مقدس پروردگار و رسالت محمد(ص) و اینکه بهشت و جهنم و مرگ و قیامت حق است و اینکه خداوند بر می‌انگیزاند همه کسانی را که در قبورند. مردم نیز به آنچه رسول‌الله(ص) فرمودند، شهادت دادند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه در این لحظه حضرت محمد(ص) خدا را بر این ماجرا شاهد گرفتند و سپس فرمودند: من در میان شما دو امانت گرانبها را می‌گذارم که این دو در کنار کوثر بر من وارد می‌شوند. نگاه کنید که پس از من چگونه رفتار خواهید کرد. کسی از میان مردم سوال کرد: آن دو چیز گرانبها و سنگین چیست؟ که پیامبر(ص) فرمودند، ثقل اول و اکبر کتاب خداست که یک سوی آن جانب پروردگار و سوی دیگرش در دست شماست. به این قرآن تمسک کنید تا گمراه نشوید و ثقل دوم و اصغر عترت من است، خداوند متعال به من خبرداده است که این دو ثقل یعنی قرآن و عترت هرگز از هم جدا نمی‌شوند تا روز قیامت که بر من وارد شوند. مردم مراقب باشید که از قرآن و اهل بیت پیش نیفتید که این پیش افتادن، شما را هلاک می‌کند، عقب هم نیفتید که در عقب افتادن نیز هلاکت است.
رییس دیوان عدالت اداری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در این لحظه پیامبر اکرم(ص) بازوی حضرت امیرالمومنین(ع) را که در کنارش ایستاده بود، گرفته، بلند کرد و پس از نشان دادن ایشان به مردم، خاطب به آنان این سوال را مطرح کردکه چه کسی از مومنین بر خودشان اولی‌تر است، که پاسخش کلام حق در قرآن است که می فرماید: پیامبر بر مسلمانان از خودشان برآنها اولاست و حضرت ادامه دادند، مردم خدا مولای من است که پیامبر او هستم و من مولای مومنینم. من از مومنین بر خود آنان اولی‌ترم، زیرا پیامبر و حجت خداوندم.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: پس از این اتمام حجت با مردم حضرت فرمودند، هرکس من مولای او هستم، علی(ع) مولای اوست. و بنا بر اسناد حضرت این جمله را سه مرتبه تکرار کردند، هرچند که به روایت احمد حنبل (امام حنبلی) این عبارت چهار بار تکرار شده است.
وی ادامه داد: پیامبر(ص) در اینجا دعا می‌کنند که «خداوندا! هر که علی(ع) را دوست دارد، او را را دوست بدار و هرکه با او دشمنی می‌کند، دشمنش باش. هرکه مولایش علی(ع) است، تو او را مولا باش. یاری کن، کسی که علی(ع) را یاری می‌کند و خوار گردان آنکه او را خوار می‌گرداند. خدایا! علی(ع) و حق را همیشه در کنار یکدیگر قرار ده». حضرت رسول(ص) سپس رو به جمعیت فرمودند شما که حاضرید و این سخنان را شنیدید، آن را به کسانی که حضور ندارند، ابلاغ کنید.
رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه نقل است که در این زمان و قبل از پراکنده شدن جمعیت امین وحی، جبرئیل آیه‌ای را بر پیامبر(ص) نازل کرد، تصریح کرد: رسول اکرم(ص) با شنیدن این آیه گفتند، «الله اکبر بر اینکه خداوند امروز با ولایت علی(ع) دین را کامل کرد و نعمتش را تمام نمود . ولایت علی(ع) موجب اکمال دین و اتمام نعمت و رضایت پروردگار است». پس از آن حضرت پیامبر اکرم(ص) دستور دادند، مسلمانانی که حاضرند با امیرالمومنین، علی(ع) بیعت کنند و به او تهنیت بگویند.
رییس دیوان عدالت اداری در پایان با تاکید بر اینکه خواندن خطبه غدیر خم در خانواده توصیه شده است از حاضران خواست برای تعمیق فرهنگ تشیع لازم است همکاران در میان اهل خانه خطبه را ولو به فارسی برای فرزندان خود قرائت کنند.
شایان ذکر است در این جلسه علاوه بر قضات، مدیران و کارکنان دیوان عدالت اداری، مهندس چمران، رییس شورای شهر تهران نیز حضور داشت.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف