بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رییس دیوان عدالت اداری در جشن میلاد کوثر:
وظیفه زنان درجامعه عمل به توصیه حضرت زهرا(س) در حفظ عفت و عفاف است

مراسم جشن میلاد کوثر و گرامیداشت روز زن، هم‌زمان با ولادت با برکت دختر گرامی رسول اکرم(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س)، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، رییس دیوان عدالت اداری و همکاران زن شاغل در این نهاد قضایی برگزار شد.

مراسم جشن میلاد کوثر و گرامیداشت روز زن، هم‌زمان با ولادت با برکت دختر گرامی رسول اکرم(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س)، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، رییس دیوان عدالت اداری و همکاران زن شاغل در این نهاد قضایی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در این مراسم ضمن تبریک سالروز ولادت بزرگ بانوی عالم بشریت، حضرت فاطمه زهرا(س)، آراستگی سال جدید را با موسم میلاد حضرت صدیقه کبری(س) از برکات سال 1395 دانست و اظهار امیدواری کرد: این سال، سالی سرشار از معنویت و فرصتی برای بهره‌مندی عملی از روش زندگی آن حضرت به عنوان الگو و اسوه‌ای برای شیعیان بویژه زنان و مادران باشد.
وی با بیان ویژگی‌های حضرت فاطمه زهرا(س) به جایگاه و مقام رفیع آن حضرت و عظمت وجودی ایشان بنا بر نص قرآن، احادیث و روایات اشاره کرد و گفت: جایگاه نورانی دختر گرامی رسول الله(ص) در نزد خداوند متعال و پیامبر اعظم(ص)  متواترا در احادیث رسیده از اهل سنت و تشیع آمده است و جملگی اذعان دارند که مصداق عبارت «خیر الکثیر» حضرت صدیقه کبری، فاطمه زهرا(س) می‌باشند.
رییس دیوان عدالت اداری افزود: بانوان باید با الگو قرار دادن ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س)، در ایفای بارزترین وظایف و مسئولیتی که برعهده دارند، بویژه وظیفه همسرداری و تربیت فرزندان به ایشان تاسی کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری اضافه کرد: زنان باید همچنین توصیه ایشان را در موضوع حضور بانوان در جامعه با حفظ موازین اسلامی و اخلاقی سرلوحه تعاملات اجتماعی خود قرار دهند، به نحوی که عفاف و حجاب متناسب با شان و جایگاه زن مسلمان در جامعه حفظ شود. زیرا از تاکیدات آن حضرت این است که فرمودند عفت و پاکدامنی، بزرگترین افتخار زن است.
وی با اشاره به هجوم فرهنگی غرب و ارایه تصویری خاص از زنان با هدف قراردادن کیان و اساس خانواده اظهار داشت: دشمنان با هدف از بین بردن کیان خانواده و نابود کردن شخصیت زن، تدابیر خاصی را طرح‌ریزی و اقدام کرده‌اند، برای مواجهه با این هجوم فرهنگی نیز باید از ظرفیت معنوی و وجودی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بویژه حضرت فاطمه زهرا(س) بهره‌گیری کرد.
مراسم جشن میلاد کوثر با مولودی خوانی در گرامیداشت مقام والای حضرت زهرا(س) و اهدای هدایایی به همکاران زن دیوان عدالت اداری در تجلیل از آنان پایان یافت.


 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف