بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
اظهارات رییس دیوان عدالت اداری درباره تحولات تاریخی اخیر و درسی که از آن می‌توان گرفت

رییس دیوان عدالت اداری تحولات تاریخی اخیر در صحنه بین‌المللی را پند و عبرتی دانست که افراد هم در حوزه عمومی (اجتماعی و سیاسی) و در هم زندگی شخصی می‌توانند، از آن درس بگیرند.

رییس دیوان عدالت اداری تحولات تاریخی اخیر در صحنه بین‌المللی را پند و عبرتی دانست که افراد هم در حوزه عمومی (اجتماعی و سیاسی) و در هم زندگی شخصی می‌توانند، از آن درس بگیرند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی با اشاره به روایتی از حضرت امیرالمومنین، علی(ع) مبنی بر اینکه در زندگی برای انسان اتفاقات پندآموز بسیار است اما آنانکه بتوانند از این حوادث درس بگیرند و آن را سرمشق خود قرار دهند، اندک هستند، اظهار داشت: پایان ذلت‌بار سرهنگ قذافی، دیکتاتور لیبی که از مصادیق حاکم خونخوار در کشورهای اسلامی بود و نمایش آن در تلویزیون درس عبرت و تحقق وعده خداوند مبنی بر پایان نکبت‌بار چنین افرادی است.
وی با بیان اینکه نمایش ذلت حاکم لیبی یادآور این آیه شریفه بود که خداوند به فرعون فرمود ما بدن تو را در ملاء عام قرار می‌دهیم تا عبرتی برای دیگران باشد، افزود: آیا حقیقتا ظالمان و ستمکاران دیگر از این حوادث عبرت می‌گیرند؟ زیرا ما همچنان شاهد بر زمین ریخته شدن خون برادران و خواهران مسلمانمان در بحرین، یمن و سایر کشورهای انقلابی به دست سفاکانی هستیم، که داعیه مسلمان بودن دارند.
رییس دیوان عدالت اداری موج بیداری اسلامی و تداوم انقلاب‌های منطقه‌ای، همچنین اتفاقات و اعتراضاتی که در کشورهای غربی رخ داده است را نشانه‌هایی از یک تحول بزرگتر دانست و ادامه داد: به نظر می‌رسد، اینها نشانه‌هایی از زمینه‌سازی برای یک تحو ل بزرگ باشد، زیرا همانطور که در روایات آمده است تا جامعه احساس نیاز نکند و آماده نشود، آن حضرت نخواهد آمد و این نشانه‌ها، بارقه‌ای است از اینکه بشریت به سمت مهیا شدن برای ظهور حرکت می‌کند.
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که ما وابستگان به مکتب تشیع و اهل بیت (ع) بتوانیم در این برحه از زمان به وظایف و تکالیف خود آنچنان که شایسته است، عمل کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری افزود: اینکه در پی سرنگونی فرعون مصر، مردم آن کشور به دنبال احیای ارزش‌های دینی هستند، در لیبی رهبرانش امروز داعیه حکومت اسلامی دارند و مردم بحرین، یمن و عراق نیز شریعت اسلامی را پیگیری، می‌کنند، اینها افتخاراتی است که نظام جمهوری اسلامی ایران خاستگاه اصلی آن بوده و مردم دیگر کشورها، آن را از ملت شریف ایران فرا گرفته‌اند. این نکته مسوولیت سنگینی برای ما ایجاد می‌کند و امیدواریم خداوند توفیق بدهد تا بتوانیم با عملکرد، رفتار و منش خود در ساختن کشور بر اساس معیارهای اسلامی، نمونه خوبی برای این ملت‌های اسلامی باشیم.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف