پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
اظهارات رییس دیوان عدالت اداری درباره تحولات تاریخی اخیر و درسی که از آن می‌توان گرفت

رییس دیوان عدالت اداری تحولات تاریخی اخیر در صحنه بین‌المللی را پند و عبرتی دانست که افراد هم در حوزه عمومی (اجتماعی و سیاسی) و در هم زندگی شخصی می‌توانند، از آن درس بگیرند.

رییس دیوان عدالت اداری تحولات تاریخی اخیر در صحنه بین‌المللی را پند و عبرتی دانست که افراد هم در حوزه عمومی (اجتماعی و سیاسی) و در هم زندگی شخصی می‌توانند، از آن درس بگیرند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی با اشاره به روایتی از حضرت امیرالمومنین، علی(ع) مبنی بر اینکه در زندگی برای انسان اتفاقات پندآموز بسیار است اما آنانکه بتوانند از این حوادث درس بگیرند و آن را سرمشق خود قرار دهند، اندک هستند، اظهار داشت: پایان ذلت‌بار سرهنگ قذافی، دیکتاتور لیبی که از مصادیق حاکم خونخوار در کشورهای اسلامی بود و نمایش آن در تلویزیون درس عبرت و تحقق وعده خداوند مبنی بر پایان نکبت‌بار چنین افرادی است.
وی با بیان اینکه نمایش ذلت حاکم لیبی یادآور این آیه شریفه بود که خداوند به فرعون فرمود ما بدن تو را در ملاء عام قرار می‌دهیم تا عبرتی برای دیگران باشد، افزود: آیا حقیقتا ظالمان و ستمکاران دیگر از این حوادث عبرت می‌گیرند؟ زیرا ما همچنان شاهد بر زمین ریخته شدن خون برادران و خواهران مسلمانمان در بحرین، یمن و سایر کشورهای انقلابی به دست سفاکانی هستیم، که داعیه مسلمان بودن دارند.
رییس دیوان عدالت اداری موج بیداری اسلامی و تداوم انقلاب‌های منطقه‌ای، همچنین اتفاقات و اعتراضاتی که در کشورهای غربی رخ داده است را نشانه‌هایی از یک تحول بزرگتر دانست و ادامه داد: به نظر می‌رسد، اینها نشانه‌هایی از زمینه‌سازی برای یک تحو ل بزرگ باشد، زیرا همانطور که در روایات آمده است تا جامعه احساس نیاز نکند و آماده نشود، آن حضرت نخواهد آمد و این نشانه‌ها، بارقه‌ای است از اینکه بشریت به سمت مهیا شدن برای ظهور حرکت می‌کند.
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که ما وابستگان به مکتب تشیع و اهل بیت (ع) بتوانیم در این برحه از زمان به وظایف و تکالیف خود آنچنان که شایسته است، عمل کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری افزود: اینکه در پی سرنگونی فرعون مصر، مردم آن کشور به دنبال احیای ارزش‌های دینی هستند، در لیبی رهبرانش امروز داعیه حکومت اسلامی دارند و مردم بحرین، یمن و عراق نیز شریعت اسلامی را پیگیری، می‌کنند، اینها افتخاراتی است که نظام جمهوری اسلامی ایران خاستگاه اصلی آن بوده و مردم دیگر کشورها، آن را از ملت شریف ایران فرا گرفته‌اند. این نکته مسوولیت سنگینی برای ما ایجاد می‌کند و امیدواریم خداوند توفیق بدهد تا بتوانیم با عملکرد، رفتار و منش خود در ساختن کشور بر اساس معیارهای اسلامی، نمونه خوبی برای این ملت‌های اسلامی باشیم.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف