بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
کسانی که با تریبون‌های در اختیارشان هدایت افکار عمومی را برعهده دارند، در بیان مواضع عدالت داشته باشند

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: آنهایی که در جامعه خط سیاسی تعیین می‌کنند یا با تریبون‌های در اختیارشان، هدایت افکار عمومی را در اختیار دارند، در بیان مواضع و اندیشه، عدالت داشته باشند.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: آنهایی که در جامعه خط سیاسی تعیین می‌کنند یا با تریبون‌های در اختیارشان، هدایت افکار عمومی را در اختیار دارند، در بیان مواضع و اندیشه، عدالت داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه بیست و هفتم بهمن‌ماه هیات عمومی دیوان با اشاره به برخی آسیب‌هایی که در جامعه ما رواج یافته است، اظهار داشت: یکی از آسیب‌های امروز جامعه ما این است که صاحبان قدرت و مکنت، از قدرتی که دارند، در طریق حق و عدالت استفاده نمی‌کنند و گاه سخنانی می‌گویند که مصداق بی‌تقوایی و بی‌ایمانی است.
وی افزود: آنهایی که فکر و اندیشه در جامعه تزریق می‌کنند و سخنرانانی که از طریق رسانه‌های مختلف نماینده جناح‌های سیاسی هستند و به نوعی نقش تعیین کننده در افکار عمومی بر عهده دارند، اگر ایمان به مبداء و معاد دارند، باید بدانند که خداوند به آنها اجازه سوء استفاده از این قدرت را نداده است.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه ملت و کشور در این مقطع زمانی در آستانه دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قرار دارد، اضافه کرد: در آستانه انتخابات، در محافل و مجالس غوغایی برپا می‌شود، ما باید بدانیم که این عرصه و میدان، آزمونی است که خداوند پیش پای ما قرار داده و وظیفه ماست که در مجالس سخنرانی‌ها و حتی در رسانه‌ها، حد خود را بشناسیم و در مسیر عدالت و رضایت خداوند حرکت کنیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری خاطر نشان کرد: ملت نیز باید برای انتخاب خود شاخص‌ها را ملاک قرار دهد و نسبت به پول‌های کلانی که برخی برای انتخاب شدن هزینه می‌کنند و برحق هم نیست، هوشیار باشد.
وی با اشاره به روایتی از حضرت امام محمد باقر(ع) به نقل از کتاب شریف کافی گفت: امام محمد باقر در بیان شاخص‌های شناخت مومن می‌فرمایند، «شاخص‌های شناخت مومن، این است که وقتی زمینه خوشحالی و شادمانی برایش فراهم می‌شود، این خوشحالی او را از مسیر حق خارج نمی‌کند و در گناه و باطل وارد نمی‌شود، زمانی که دچار عضب و ناراحتی هم می‌شود، این حالت او را از مسیر حق بیرون نمی‌کند، وقتی توانمندی پیدا کند نیز این قدرت و توانمندی او را وادار نمی‌کند که از مرز و حد خود خارج شود».
رئیس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: متاسفانه گاهی در جامعه افراد مسیر معکوس این سه شاخص را طی می‌کنند، در حالی که اگر این ویژگی‌ها در جامعه انسانی ما وجود داشته باشد، جامعه‌ای زیبا و عادلانه خواهیم داشت.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف