پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به نقش انقلاب اسلامی در تحولات اخیر
توطئه اخیر دشمنان علیه ایران ناشی از ناتوانی در کنترل انقلاب‌هاست

رییس دیوان عدالت اداری فرمایشات حکیمانه، هدایتگرانه و ارزشمند مقام معظم رهبری(دام ظله العالی) را در تعیین خطوط و مرزهای فکری و سیاسی نظام جمهوری اسلامی دلالتی بر لطف خداوند به ملت دانست که باید آن را قدر شناخت و نسبت به آن شاکر بود.

رییس دیوان عدالت اداری فرمایشات حکیمانه، هدایتگرانه و ارزشمند مقام معظم رهبری(دام ظله العالی) را در تعیین خطوط و مرزهای فکری و سیاسی نظام جمهوری اسلامی دلالتی بر لطف خداوند به ملت دانست که باید آن را قدر شناخت و نسبت به آن شاکر بود.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام منتظری، در سخنان آغاز به کار جلسه هیات عمومی با نگاهی به تحولات منطقه و جهان اظهار داشت: منشاء بسیاری از حرکت‌های ضد استعماری، نظام مقدس جمهوری اسلامی است، لذا غرب و امریکا از هیچ کوششی برای توطئه و دسیسه علیه ملت و کشور ما فروگذار نخواهد کرد.
وی گفت: توطئه اخیر دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران و حرکت ابلهانه‌ای که با عوامل منطقه‌ای و سرسپرده خود آن را دنبال می‌کند، پیامد شرایطی است که در دنیا به وجود آمده و آنها را کلافه کرده است.
رییس دیوان عدالت اداری افزود: آنها از یک طرف می‌بینند برنامه‌هایشان علیه نظام جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده و از طرفی ملت‌های منطقه بیدار شده‌اند و طی کمتر از یکسال رژیم‌های وابسته به آنها، یکی پس از دیگر در حال فروپاشی و از بین رفتن است.
وی با بیان اینکه پایه‌های حضور استعمار در منطقه در حال ویرانی است، اظهار داشت: آتش این شعله‌ها در خود غرب نیز وجوشان را فرا گرفته و نمی‌تواند اتفاقات اخیر را در امریکا و کشورهای اروپایی کنترل و متوقف کنند. طبیعی است وقتی دشمن با چنین مسایلی مواجه‌ است، از توطئه علیه نظام دست نخواهد کشید.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در بخشی از سخنانش با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) گفت: از امام هشتم(ع) نقل است که فرمودند، هرکس که خداوند متعال نعمتی را به او عنایت می‌کند، باید بلافاصله بعد از نعمت، حمد و سپاس به جای آورد و اگر دید در زندگی‌ مشکلاتی پدید آمد و رزق و روزی‌اش در تنگنا قرار گرفت، بداند که منشاء این تنگنا گناه خود اوست، بنابراین به درگاه خدا استغفار کند، و اگر از چیزی اندوهگین شد، زمزمه کند که «لاحول و لاقوة الا بالله».
وی در شرح این روایت ادامه داد:  بزرگترین نعمتی که خداوند به بشریت عنایت نموده، هدایت است. آنهم هدایتی که به ولایت تکمیل شد. چرا که خداوند متعال وقتی اسلام پیامبر(ص) را با ولایت امیرالمومنین علی(ع) تکمیل کردند، فرمودند که من امروز نعمت را بر شما تکمیل کردم.
رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه خداوند متعال به ملت و ایران اسلامی نعمت ویژه‌ای عطا فرمودند که حقیقتا باید شکرگزار این لطف بود، تصریح کرد: نعمت ولایتی که ادامه ولایت امیرالمومنین(ع) است و بنیان نورانی آن را امام خمینی (ره) در این کشور بنا نهاد، رحمتی است که امروز با گذشت بیش از 32 سال شاهد ثمرات ارزشمند آن هستیم.
وی ادامه داد: قدر نعمت دانستن امروز به این است که ما نسبت به سهم خودمان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ادای وظیفه ودین کنیم. یعنی مسوولیت و رسالت تاریخی خود را به نحو مطلوب انجام دهیم.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری تاکید کرد: به اعتقاد من، ما ملت ایران امروز در حال ساختن تاریخی هستیم که در دوران هزار و چهارصد ساله اسلام به ندرت چنین شرایطی پیش آمده است بنابراین باید در ساختن این تاریخ مراقب باشیم، چرا که دشمن توطئه می‌کند.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف