بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
طی مراسمی با حضور رئیس قوه قضائیه و جمعی از مسئولان قضائی و اجرایی
ساختمان جدید دیوان عدالت اداری افتتاح شد

ساختمان جدید دیوان عدالت اداری صبح روز چهارشنبه 14 بهمن‌ماه جاری طی مراسمی با حضور آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، جمع کثیری از مسئولان عالی قضائی، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری رئیس دیوان عدالت اداری، استاندار و شهردار تهران و جمعی از معاونان و مدیران شهرداری، و همچنین قضات، مدیران و کارکنان این نهاد قضائی همزمان با ایام دهه مبارک فجر افتتاح شد.

ساختمان جدید دیوان عدالت اداری صبح روز چهارشنبه 14 بهمن‌ماه جاری طی مراسمی با حضور آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، جمع کثیری از مسئولان عالی قضائی، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری رئیس دیوان عدالت اداری، استاندار و شهردار تهران و جمعی از معاونان و مدیران شهرداری، و همچنین قضات، مدیران و کارکنان این نهاد قضائی همزمان با ایام دهه مبارک فجر افتتاح شد.


دیوان عدالت اداری، افتخار قوه قضائیه و جمهوری اسلامی
در آغاز این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ضمن خیرمقدم به حاضران در جلسه به گزارشی از روند ساخت و تجهیز ساختمان جدید دیوان عدالت را ارایه کرد و اظهار داشت: ضرورت ارایه با خدمات قضایی مناسب در محیط مناسب و درخور شان به مردم عزیزمان و همچنین مناسب‌سازی فضا برای قضات و کارکنان دیوان عدالت ما را بر آن داشت تا نسبت به ساخت و آماده‌سازی چنین فضایی اقدام کنیم.
وی با تقدیر از کمک و همکاری مناسب شهردای تهران برای به سرانجام رسیدن این پروژه گفت: شهرداری تهران اعم از جناب آقای دکتر قالیباف شهردار محترم و همچنین همکاران گرامیشان، زحمات زیادی را بابت به سرانجام رسیدن این پروژه متحمل شده‌اند که در اینجا ضروری است از تمامی این همکاری‌ها قدردانی شود.
وی افزود: همچنین از مجری پروژه نیز بابت کوشش‌های پیگیری که در به سرانجام رساندن ساختمان جدید دیوان عدالت اداری داشته است، تشکر می‌کنیم.
رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: دیوان عدالت اداری از افتخارات قوه قضائیه و جمهوری اسلامی ایران است. این نهاد قضائی در سال 1360 به موجب قانون اساسی تأسیس شد و در طول این چند سال فراز و نشیب‌های بسیاری را طی کرده است که توانسته این نهال اکنون به درخت بارور و موثری تبدیل شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری افزود: دیوان عدالت اداری به لحاظ مسئولیت و نوع خدمات قضائی که ارایه می‌کرد، جای مناسبی را در اختیار نداشت به طوری‌که طی این سال‌ها در چندین ساختمان از هم مستقر بود که برای کارکنان و قضات زحمت و فشار کار زیادی داشت. دیوان عدالت باید از آن شرایط خارج می‌شد و در یک جایگاه مناسب قرار می گرفت.
رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: مقدمات خرید فراهم شد و شهردار تهران این پروژه را در اولویت اصلی کارهای خود قرار داد.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس قراردادی که داریم باید ببینیم به شهرداری بدهکار شدیم یا طلبکار که البته فکر می کنم بدهکار می شویم و باید مابقی بدهی را پرداخت کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری منتظری گفت: دولت کمکی اندکی دریافت کرده‌ایم به همین خاطر در همین جا از وزیر دادگستری می‌خواهم پیگیری کنند تا در بودجه سال بعد اعتباری در نظر گرفته شود که بتوانیم بدهی خود را به شهرداری پرداخت کنیم.
وی با اشاره به راه‌اندازی دفتر نمایندگی استان تهران دیوان عدالت اداری اضافه کرد: برای سهولت دسترسی آنانکه به مرکز شهر نزدیک‌ترند، دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان تهران نیز بزودی در ساختمان روزنامه رسمی راه‌اندازی خواهد شد.


گامی در راستای تحقق پردیس مدیریت شهری
در ادامه این مراسم، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران افتتاح ساختمان جدید دیوان عدالت اداری را گامی در راستای تحقق پردیس مدیریت شهری خواند.
علیرضا جاوید با بیان اینکه ساختمان قبلی دیوان عدالت اداری ظرفیت و کیفیت لازم برای خدمات رسانی به مردم را نداشت، گفت: برهمین اساس پس از اخذ موافقت‌های لازم جانمایی ساختمان جدید که کاملا منطبق با طرح جامع و تفصیلی باشد، در دستور کار قرار گرفت.
جاوید افزود: عمده مراکز اداری در مناطق یک، سه و شش قرار دارد و برهمین اساس سعی کردیم که ساختمان‌های اداری را به مناطق 5 و 22 به دلیل دارا بودن فضای باز، معابر و دسترسی‌های کافی سوق دهیم که برهمین اساس با همکاری وزارت راه و شهرسازی جانمایی این ساختمان در بزرگراه ستاری صورت گرفت.
وی با بیان اینکه توافق احداث این ساختمان به صورت تهاتر و با واگذاری املاک دیوان عدالت در خیابان بهشت صورت گرفت، گفت: طی سه سال اخیر تلاش‌های زیادی برای ساخت این ساختمان صورت گرفت و برهمین اساس این ساختمان در فضای 6450 متر مربع و با زیربنای حدود 40 هزار متر در 10 طبقه احداث شد، اقدامی که هم به نفع شهرداری، هم به نفع دیوان عدالت اداری و هم به سود مردم بوده است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران افزود: در ساختمان جدید دیوان عدالت اداری، جدیدترین تکنولوژی‌های ساختمانی به کار گرفته شده است.
شایان ذکر است کلنگ ساختمان جدید دیوان عدالت ادرای،  14 تیرماه سال 90 در منطقه 5 شهرداری واقع در بزرگراه شهید ستاری – بلوار شهید مخبری – تقاطع خیابان ایران زمین بر زمین زده شد و از امروز با افتتاح رسمی از سوی رئیس قوه قضائیه آماده بهره‌برداری شده است.
مراجعه به دیوان عدالت اداری در ساختمان جدید و امکان پاسخگویی و ارائه خدمات از تاریخ 94/11/17 صورت می‌پذیرد و پذیرش و ثبت دادخواست تا پایان بهمن ماه همچنان در محل فعلی (پارک شهر – خیابان بهشت) انجام می‌گیرد.
مراجعین می‌توانند از اول اسفند ماه برای تقدیم و ثبت دادخواست علاوه بر ساختمان مرکزی، به دفتر نمایندگی دیوان در استان تهران مستقر در طبقه اول ساختمان روزنامه رسمی واقع در خیابان بهشت نیز اقدام کنند.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف