بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت ادرای:
بسیج خاری در چشم دشمنان است

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: بسیج خاری در چشم دشمنان بوده و هست و اگر این نهاد مقدس نبود، معلوم نیست، سرنوشت انقلاب اسلامی به کجا منتهی می شد.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: بسیج خاری در چشم دشمنان بوده و هست و اگر این نهاد مقدس نبود، معلوم نیست، سرنوشت انقلاب اسلامی به کجا منتهی می شد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه سوم آذرماه هیات عمومی با اشاره به فرار رسیدن هفته بسیج، ضمن تبریک و تهنیت این هفته به همه ملت شریف ایران  اظهار داشت: امام خمینی(ره) حرکت الهی، ارزشمند و جهانی خود را با توکل به خداوند و استظهار به ملت آغاز کرد، ملت نیز با شناخت و معرفتی که نسبت به امام(ره) و راه ایشان داشت، این دعوت را لبیک گفت، به نحوی که پس از 36 سال درخشش آن چشم جهانیان را خیره ساخته است.
وی افزود: از جمله اقدامات شایسته امام خمینی(ره) تشکیل بسیج بوده است و در توصیف آن فرمودند، بسيج شجره طيبه و درخت تناور و پرثمرى است كه شكوفه هاى آن بوى بهار وصل و طراوت يقين و حديث عشق مى دهد.
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان فرازهایی از سخن بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران درباره بسیج و بسیجیان گفت: وقتی شاخصه های معرفی شیعیان واقعی را که ائمه هدی(ع) نقل کرده اند، با آنچه در کلمات امام راحل رضوان الله تعالی علیه در ارتباط با بسیج آمده است، مقایسه می کنیم،  می بینیم این توصیفات دقیقا متخذ از همان کلمات نورانی ائمه معصومین(ع) است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری اولین شاخصه بسیجی، پس از ایمان به خداوند متعال را ثابت قدم بودن در مسیر امامت و ولایت دانست و ادامه داد: کسانی که از مکتب امامت و ولایت پیروی می کنند، به تعبیر کلام معصوم(ع) آنهایی هستند که نه از امامشان پیش می افتند و نه پس، بلکه و همراه با ولیشان حرکت می کنند.
وی اضافه کرد: بسیجی آن کسی است که همگام با امام، رهبر و ولی خدا باشد و این مهم ترین و بزرگترین شاخصه تعریف بسیجی امروز است.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: از روزی که بسیج تشکیل شد، بسیجی خاری در چشم دشمنان بوده و امروز نیز همچنان خاری در چشم دشمنان است. بسیجیان کسانی بودند که عرصه های مختلف چه در روزگار جنگ و چه در زمان توطئه های داخلی و همچنین با حضور در صحنه های علمی، صنعتی و دانشگاه با حضور خود افتخار آفریدند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه برخی به انحاء مختلف تلاش می کنند که چهره این نهاد مقدس را ملکوک نشان دهند، خاطرنشان کرد: آنهایی که هیچ رابطه ای را با بسیج و بسیجی ندارند، یا آنهایی که غفلت می ورزند ولو اینکه طرفدار نظام باشند، گاهی سخنانی را در جهت تضعیف بسیج مطرح می کنند. این وظیفه ماست که جایگاه بسیج و بسیجی را حفظ کنیم زیرا شاهد خدمات بسیار ارزشمند آن از روز پیدایش این نهاد تا امروز بوده ایم.
وی با اشاره به انگ های تندرو، افراطی، خشونت طلب یا کسانی که شست و شوی مغزی شده اند به بسیجیان، اظهار داشت: بسیجی نه خشونت طلب، نه افراطی و نه کسی است که شست و شوی مغزی شود، او با بصیرت در مسیری حرکت می کند که امام خمینی(ره) اصول آن را تعیین کرده و امروز رهبری هدایت آن را عهده دار است.
رئیس دیوان عدالت اداری اظهار امید واری کرد همه ما بتوانیم از این تشکیلات و نهاد ارزشمندی که از یادگاری های بسیار باارزش امام راحل رضوان الله تعالی علیه است، به نحو شایسته صیانت و حراست کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه با اشاره به اثر اتکای به نیروی مردمی در تغییر جریان جنگ های اخیر منطقه در عراق و سوریه تصریح کرد: تا زمانی که در عراق و سوریه مشابه بسیج تشکیل نشده بود، دشمن پیشروی های زیادی کرده بود اما از وقتی که نیروهای مردمی به عرصه آمدند و با اتکای به آنان در کنار نیروهای مسلح کار دفاع آغاز شد، شاهد پیروزی های ارزشمندی در غلبه بر نیروهای تکفیری و داعش بوده ایم.
وی افزود: این جایگاه بسیج و اتکای به نیروی مردمی است که امام خمینی(ره) آن را به خوبی دریافت و اگر بسیج نبود معلوم نبود امروز سرنوشت انقلاب به کجا منتهی می شد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در بخشی از سخنانش با نقل حدیثی از کتاب کافی مرحوم کلینی در تعریف شیعیان ادامه داد: در این حدیث آمده است که «شیعیان ما اهل هدایتند، تقوی پیشگانند و از آنها خیر ناشی می شود، آنان اهل ایمانند و کسانی هستند که در زندگی قله هایی را فتح می کنند و گام های ارزشمندی را در مسیر ظفر و پیروزی برمی دارند».

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف