بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت ادرای:
نفوذ دشمن قابل انکار نیست، نباید سادلوحانه از مکر و کید آن غفلت کرد

رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر ضرورت حفظ هوشیاری در مقابله با نفوذ دشمنان، هشدار داد: دشمن چه بسا در قالب اصلاح‌طلب، اصول‌گرا و حتی افراد دلسوز ورود پیدا کند، بنابراین نباید سادلوحانه از مکر و کید دشمن غفلت کرد، چرا که قطعا بر اثر غفلت ضربه خواهیم خورد.

رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر ضرورت حفظ هوشیاری در مقابله با نفوذ دشمنان، هشدار داد: دشمن چه بسا در قالب اصلاح‌طلب، اصول‌گرا و حتی افراد دلسوز ورود پیدا کند، بنابراین نباید سادلوحانه از مکر و کید دشمن غفلت کرد، چرا که قطعا بر اثر غفلت ضربه خواهیم خورد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه نوزدهم آبان ماه هیات عمومی دیوان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر خطر نفوذ دشمن گفت:  یکی از مسایل امروز جامعه ما، بحث دشمنان، نفوذی‌های آنان و خیانت‌هایی است که در حق ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مرتکب شده‌اند.
وی افزود: وقتی که آمریکا و انگلیس را تجربه کرده‌ایم که به این نظام، ملت و کشور خیانت می‌کنند و مصادیق بسیار فراوانی نیز برای آن داریم، چگونه می‌توانیم به چنین دولت‌هایی اطمینان داشته باشیم؟
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه از پیش از روی کار آمدن رژیم پهلوی تا به امروز بارها خیانت غربی‌ها را به ایران عزیزمان دیده‌ایم اظهار داشت: سلطه انگلیس در کشور ما تا جایی که در جابه‌جایی سیاستمداران و تعویض شاه مداخله می‌کردند، خیانت آنها در جریان مشروطه، خیانتی که غربی‌ها در ماجرای ملی شدن صنعت نفت در حق ملت ایران روا داشتند، حمایت آمریکایی‌ها از رژیم شاه و انجام کودتای 28 مرداد، نفوذ و فعالیت آنان پس از انقلاب که بخشی از آن با اشغال لانه جاسوسی و انتشار اسناد آن برملا شد و همچنین اقدامات آمریکا و انگلیس و عوامل منطقه‌ای آنان در تحمیل جنگ هشت‌ساله به ایران و فتنه‌ انگیزی‌هایشان در حق انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران از مصادیق این دشمنی و نفوذ است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه تردیدی نیست که آنها همواره در صدد تامین منافع خود و لطمه‌زدن به انقلاب و آرمان‌های انقلاب هستند، اضافه کرد: مقام معظم رهبری دو سال است به طور مکرر بر موضوع خطر نفوذ دشمن کرده‌اند و همواره به مردم و مسئولان نسبت به آن هشدار داده‌اند. 
وی با اشاره به اینکه دشمن برای نفوذ، اقدامات فریبند انجام می‌دهد و با نقاب وارد می‌شود، تصریح کرد: در بررسی تاریخی قیام امام حسین(ع) نیز شاهدیم که وقتی دستگاه حاکمه اموی استقبال مردم کوفه از سفیر امام حسین(ع) را دید، عبیدالله را به عنوان حاکم کوفه فرستاد و او نیز با انتشار شایعه ورود امام حسین(ع) به کوفه خود با نقاب وارد دارالعماره این شهر شد در حالی که مستقبلین زیادی برای همراهی او جمع شده ‌بودند.
رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: ترفند دشمن مسبوق به سابقه است. دشمن هیچگاه در جامعه‌ای مانند کشور ایران که همه مردم، مسلمان و پایبند به انقلاب و آرمان‌های آن هستند، با علم مخالفت و مقابله علنی با نظام و انقلاب وارد نمی‌شود،‌ بلکه از طریق نفوذ ورود می‌یابد.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری به مصادیقی از نفوذ دشمن به داخل انقلاب اسلامی با ساختن مهره‌های وابسته اشاره کرد و اظهار داشت: افرادی مانند بنی‌صدر، قطب‌زاده و مدنی که حتی در جریان انقلاب در سطوح بالای مدیریت سیاسی و نظامی کشور قرار گرفتند، از مواردی هستند که برخی از آنان همچنان تحت حمایت و مراقبت و حفاظت دشمن قرار داشته و دارند.
وی اضافه کرد: طی سال‌های اخیر هم شاهد بوده‌ایم که دشمن در قالب جریانات سیاسی توانسته‌ است به درون جبهه انقلاب رخنه کند که البته با هوشیاری و بصیرتی که ملت داشته‌اند، کاری از پیش نبرده است.
رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: برخی از افرادی که داعیه اصلاح‌طلبی داشته‌اند، به واسطه برخی حوادث و اتفاقات به کشورهای امریکا وانگلیس و آلمان پناهنده شده‌اند که اسامی و لیست آنها مشخص و معلوم است که چه فعالیت‌هایی داشته‌اند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ضمن هشدار به مسئولان و مقامات در این ارتباط خاطر نشان کرد: چنانچه مراقبت کامل و لازم را نداشته باشیم ضربه خواهیم خورد، هیچ انسان عاقلی نباید از مکر و کید دشمن غفلت کند. چرا که قطعا بر اثر غفلت ضربه خواهیم خورد.
وی تصریح کرد: البته بصیرت بیداری و آگاهی ملت و رهبری و بسیاری از مسئولان جلو توطئه‌های دشمن را خواهد گرفت، اما باید مراقب باشیم، سادلوحانه با مسایل برخورد نکنیم و اجازه ندهیم که دشمن از منافذی که برای خودش تعبیه کرده است، ورود یابد.
رئیس دیوان عدالت اداری تاکید کرد: دشمن به دنبال ایجاد اختلاف بین مسئولان، شکاف میان مردم و شقاق میان دولت و ملت و همچنین ضربه به اقتصاد و فرهنگ کشور است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره اینکه امروز تجربه به ما نشان می‌دهد که یکی از مهم‌ترین و کارساز‌ترین و موثرترین راه‌های نفوذ دشمن نفوذ معرفتی و فرهنگی است، اظهار داشت: وقتی که دل‌های مردم و اندیشه و فکر جوانان را تحت تاثیر قرار دادند، به این زودی قابل تغییر نیست.
وی همچنین یکی از ابزارهای نفوذ را بازی‌های رایانه‌ای در اختیار فرزندان این کشور دانست و نسبت به بهره‌گیری آن و آثار زیانباری که دارند به خانواده‌ها هشدار داد و گفت: سازندگان این اقلام فرهنگی آنها را با هدف توزیع کشورهای اسلامی تهیه می‌کنند.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) به نقل از کتاب تحف العقول گفت: امام ششم شیعیان(ع) می‌فرمایند، «تو حق نداری کسی را که خائن است، امین بشماری، در حالی که او را آزموده‌ای و نباید کسی را که به او اطمینان داری و امین توست، متهم کنی».

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف