بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
حادثه منا مقدمه‌ای برای سقوط آل سعود خواهد بود

رئیس دیوان عدالت اداری، وقوع حادثه دردناک منا را که موجب کشته، مجروح و مفقود شدن چندین هزار نفر از مسلمانان در سرزمین وحی شده است، سند بی‌کفایتی و جنایت آل سعود دانست و اظهار داشت: امیدواریم این حادثه مقدمه سقوط خاندان جنایتکار آل‌سعود و خائنین به حرمین شریفین باشد.

رئیس دیوان عدالت اداری، وقوع حادثه دردناک منا را که موجب کشته، مجروح و مفقود شدن چندین هزار نفر از مسلمانان در سرزمین وحی شده است، سند بی‌کفایتی و جنایت آل سعود دانست و اظهار داشت: امیدواریم این حادثه مقدمه سقوط خاندان جنایتکار آل‌سعود و خائنین به حرمین شریفین باشد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت ادرای، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه هفتم مهرماه هیات عمومی دیوان ضمن تسلیت این واقعه جانگداز گفت: حادثه دلخراشی که در روز عید قربان برای میهمانان الهی در سرزمین مقدس مکه روی داده است،  بر اثر بی‌تدبیری و بی‌کفایتی رژیم سعودی بوده و موجب شده است، دل‌های همه مسلمانان در عزای هزارن نفر از حجاج بیت الله الحرام خون شود و بزرگترین عید مسلمانان به عزایی بزرگ بدل شود.
وی افزود: باید شکوه و ناله به درگاه خداوند برد که دنیای اسلام و جهان بشریت گرفتار اين عناصر خبیث است، آنهایی که در ظاهر مدعی خادم الحرمین بودن هستند و در باطن خائن الحرمین به شمار می‌روند.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه آل سعود بارها بی‌کفایتی و ضعف خود را در مدیریت این کنگره بزرگ الهی نشان داده است، ادامه داد: عملکرد ضعیف آنان نشان می‌‌دهد که متاسفانه از بین رفتن جان انسان‌ها برای آنان هیچ ارزشی ندارد، آنها صلاحیت مدیریت چنین مناسك بزرگی را که هر سال یکبار اتفاق می‌افتد و در آن مسلمانان به خانه الهی مشرف می‌شوند، ندارند.
حجت‌الاسلام والسلمین منتظری با فهرست کردن مصادیقی از ناتوانی سعودی‌ها در مدیریت این مناسک الهی خاطرنشان کرد: جنایت عمال آل سعود در سال 1366 که منجر به کشته شدن 260 نفر از هموطنانمان شد، گرفتار شدن 1426 نفر از مسلمانان در منا و فوت آنها در سال 1369، جان باختن 270 نفر از حجاج در سال 1373 طي مراسم رمی جمرات، کشته شدن 343 نفر از حجاج و مصدومیت 1500 نفر بر اثر آتش‌سوزی در چادرهای منا، همچنین کشته شدن 118 نفر در مراسم رمی جمرات سال 1377 و موارد عدیده دیگر تنها بخشی از فهرست بلند سند ناتوانی و ضعف آل سعود در مدیریت آیین حج است.
وی ادامه داد: در سال جاری نیز شاهد بودیم که 170 نفر در حادثه سقوط جرثقیل کشته شدند و در حادثه عید قربان نیز هزاران نفر از مسلمانان دچار حادثه شده و کشته، مجروح و مفقود شدند.
رئیس دیوان عدالت اداری، با بیان این مطلب که تا این ساعت 228 نفر از کشته شدگان از هموطنان عزیزمان هستند، ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های آسیب‌دیدگان اظهار داشت: در این حادثه علاوه بر مجروح شدن 60 نفر، همچنین 246 نفر مفقود شده‌اند که امیدواریم هرچه زودتر وضعیت آنان نیز مشخص شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری اضافه کرد: سعودی‌ها از ارایه اطلاعات و آمار دقیق کشته‌شدگان سایر کشورها در این حادثه امتناع می‌كنند، تا ضعف آنان کمتر آشکار شود.
وی با طرح این سوال که مگر آنان که با لباس احرام در سرزمین منا برای ادای وظیفه و انجام فریضه حج گردآمده بودند، چه گناهی داشتند که باید گرفتار بی‌تدبیری آل سعود باشند؟ ادامه داد: حکام سعودي برای آنکه ضعف و بی‌کفایتی آنان آشکار نشود، با تشکیل کمیته حقیقت‌یاب از سوی کشورهایی که شهروندان خود را در این حادثه از دست داده اند، مخالفت می‌ورزند، حتي مغرورانه از صدور روادید برای مسئولان کشور ما نیز كه پي‌گير هموطنان آسيب‌ديده ما هستند نيز، خودداری می‌کنند.
رئیس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: سوء مديريت، ناتواني در كنترل بحران و عدم رسیدگی به موقع به مصدومین حادثه توسط سعودي‌ها نشان داد که رژیم آل سعود صلاحیت مدیریت این کنگره بزرگ الهی را ندارد و دنیای اسلام باید به فکر مدیریت صحیح و تامین امنیت برای زائرانی باشد که طي سنوات آتی به سفر حج مشرف می شوند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: بعلاوه رفتار مدعيان خادمي حرمين نشان داد که آنان اگرچه بر این کنگره عظیم استیلا یافته‌اند، دغدغه خدمت به دین ندارند، بلکه عمال استکبار بوده و در پشت پرده به دنبال اهدافی خاص هستند. آنان غیرمسئولانه‌ترین رفتارها را نسبت به کشته شدن مسلمانان داشته‌اند.
وی با اشاره به جنایت آل سعود در حق سایر مسلمان و تجاوز و کشتار آنان در دیگر کشورها اظهار داشت: آنان درآمدهای میلیاردی حاصله از سفر زائران به خانه خدا و همچنین سود سرشار و فراوان از فروش نفت را به جای آنکه برای ملت هزینه کنند، تبدیل به آتش و بمب برای جنایت و به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم یمن مي‌كنند.
رئیس دیوان عدالت ادرای همچنین به حمایت سعودی‌ها از تروریست‌های منطقه اشاره کرد و ادامه داد: عمال وابسته سعودي همچنین میلیاردها دلار هزینه کردند و تروریست‌های داعش را به وجود آوردند و به جان سایر مسلمانان و کشورهايی که با آنها رابطه خوبی ندارند، انداختند. دلارهایی که بی‌شک در نهایت به جیب صهیونیست‌ها سرازير شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه دنیای اسلام و سرزمین نزول قرآن امروز دچار حاکمیت چنین عناصر خبیث و خودباخته‌اي است، تاكيد كرد: حادثه منا تنها حادثه‌ای نبود که در این عصر اتفاق افتاد و سرزمین وحی و دنیای اسلام امروز گرفتار یزد عصر معاصر است.
وی در پایان با اشاره به روایتی از حضرت امام هادی(ع) گفت: آن حضرت می فرمایند: «تنها کسی که ثواب می‌دهد و عقاب می‌کند و کارها را از همان لحظه یا آینده پاداش می‌دهد، خداوند متعال است»، با توجه به این روایت ما باور داریم به این که خداوندی که یک روز کعبه را از جنود ابرهه حفظ کرد، عاجلا کیفر جنایتکاران در حق ضیوف الرحمن را خواهد داد و امیدواریم که این حوادث مقدمه‌ای باشد، برای سقوط آل‌سعود تا دنیای اسلام از شر آنان خلاصی یابد.  
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف