بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
دفاع مقدس موجب تثیبت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی بود

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس، از جانبازی‌ها و رشادت‌های همه آنان که با بذل جان خود نسبت به پاسداشت انقلاب اسلامی ایران در مقابل هجوم بیگانگان اقدام کرده‌اند، تجلیل کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس، از جانبازی‌ها و رشادت‌های همه آنان که با بذل جان خود نسبت به پاسداشت انقلاب اسلامی ایران در مقابل هجوم بیگانگان اقدام کرده‌اند، تجلیل کرد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه سی‌و یکم شهریورماه هیات عمومی دیوان گفت: هفته دفاع مقدس، یادآور یکی از برگ‌های زرین دوران انقلاب و موجب افتخار و سربلندی این ملت و مملکت در دفاع جانانه از اسلام و ایران اسلامی است.
وی افزود: استکبار جهانی و عوامل منطقه‌ای آن وقتی با توفان عظیم انقلاب اسلامی مواجه شدند و دریافتند که اقدامات مذبوحانه داخلی آنان اثری ندارد، با تحریک جانی بالفطره و خبیث منطقه، صدام حسین و همچنین دفاع و پشتیبانی تسلیحاتی و تبلیغاتی و همکاری نظامی، امنیتی و اقتصادی با وی اقدام به حمله نظامی کردند.
رئیس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: آنان به خیال باطل، حمله به انقلاب نوپا و جدیدالاحداث اسلامی را آغاز کردند و مدعی بودند که ظرف یک هفته به تهران رسیده و انقلاب را از بین می‌برند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به پشتیبانی همه دنیا اعم از شرق و غرب از رژیم غاصب صدام، اظهار داشت: آمریکا، اروپا و شوروی با حمایت‌های خود از صدام در تجاوز به کشور مقدسمان در حقیقت مصداقی از جنگ احزاب را علیه انقلاب اسلامی ایران به راه انداختند.
وی ادامه داد: در جریان این دفاع مقدس، ملت بویژه جوانان و نیروهای مسلح بدون کوچکترین واهمه و ترسی گوش به فرمان و متاثر از نفوذ معنوی حضرت امام خمینی(ره) به عنوان فرمانده کل قوا، در مقابل تجاوز مذبوحانه دشمن ایستادند و توانستند به رغم وجود همه مشقت‌ها، مشکلات و سختی‌ها در مقابل اتحاد استکبار و عواملش سرافرازانه به پیروزی دست یابند.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: حاصل این رشادت و مقاومت تقدیم بیش از دویست هزار شهید و همچنین جانبازی و ایثار هزران نفر از هموطنانمان بوده است.
وی با بیان این مطلب که کمتر بتوان طی 14 قرن تاریخ اسلام نمونه‌ای مانند آنچه در دفاع مقدس شاهد آن بودیم، یافت، خاطر نشان کرد: جز آنچه در صدر اسلام و در رکاب حضرت امام حسین‌(ع) رخداده است، نمونه دیگری برای این جانبازی و ایثار وجود ندارد.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری افزود: با هشت سال دفاع مقدس عزت ملت و کشور و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران تثبیت شد.
رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه به دلایل تاکید و توجه مقام معظم رهبری به جهاد مجاهدین و جوانان رزمنده و بصیر اشاره کرد و بیان داشت: دلیل توجه مقام معظم رهبری به آنان این است که براساس آموزه‌های قرآنی مجاهدین فی سبیل الله در مقابل خداوند اجری عظیم دارند، بعلاوه اینان در دفاع مقدس موجب اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران شده‌اند.
وی ادامه داد: عزت، شرف و اقتداری که امروز در کشور از آن بهره‌مندیم، همه و همه ناشی از رشادت سنگرنشینانی است که با دفاع از کشور و صیانت از آن در برابر جنایت جنایتکاران ایستادند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در پایان گفت: حضرت امیرالمومنین امام علی(ع) می‌فرمایند: «پس از اسلام و تسلیم شدن در برابر خداوند، جهاد در راه خدا، بزرگترین اعمال و با شرافت‌ترین کارهاست. جهاد قوام دین و موجب بقاء آن است. اجرا و پاداش آن بسیار بزرگ و توام با عزت و اقتدار است.    
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف