بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید مفتح دیوان عدالت اداری:
نگذاریم پیش‌کسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم امور فراموش شوند

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید مفتح دیوان عدالت اداری گفت: در اولین قدم برای آمادگی و دفاع در مقابل نفوذ دشمنان، نگذاریم پیش‌کسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم امور به فراموشی سپرده شوند.


فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید مفتح دیوان عدالت اداری گفت: در اولین قدم برای آمادگی و دفاع در مقابل نفوذ دشمنان، نگذاریم پیش‌کسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم امور به فراموشی سپرده شوند.
علی اکبر بختیاری در گفت‌وگویی به مناسبت هفته دفاع مقدس ضمن گرامیداشت ایثار و جانبازی غیورمردان عرصه جهاد در هشت سال دفاع از کشور اظهار داشت: جنگ دوست‌داشتنی نیست و ما نیز جنگ‌طلب نبوده و نیستیم، لکن به حکم عقل و از آنجایی که هر موجودی ملزم به دفاع از خود در مقابل تعدی و تجاوز به خود و جامعه گردیده است، ما نیز به دفاع پرداختیم.
وی با اشاره به اینکه دفاع ما که در برابر تجاوز عوامل استکبار جهانی شکل گرفت هم مبنای دینی داشت و هم مبنای ملی، افزود: دینی از آن جهت که انسان قرآنی ملزم به جهاد در مقابل متجاوزان به حقوق مردم و جامعه شده است و به حکم قرآن مجاهدین بر قائدین برتری دارند.
وی اضافه کرد: امام راحل عظیم‌الشان نیز در جریان دفاع مقدس آحاد جامعه را از کنار کشیدن از این معرکه نهی فرمودند و ولی امر مسلمین(دام ظله) نیز کماکان نماد آن حماسه بزرگ یعنی چفیه را بر دوش دارند.
مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دیوان عدالت اداری همچنین در توضیح مبنای ملی دفاع در برابر تجاوز عوامل استکبار جهانی تصریح کرد: دفاع در طول جنگ از آن جهت مبنای ملی داشت که مردم این سرزمین در طول تاریخ هیچگاه به متجاوزان خوشامد نگفته‌اند و همواره در مقابل تعدیات به خاک پاک ایران عزیز ایستادگی و دفاع جانانه‌ای صورت گرفته است.
علی اکبر بختیاری ادامه داد: دفاع هشت ساله را از آن جهت دفاع مقدس می‌دانیم چون، به حکم قرآن از حریم نظام اسلامی و ارزش‌های این نظام مقدس و مردم عزیز ایران اسلامی دفاع و پاسداری شده است.
وی افزود: جوانان این سرزمین تحت فرماندهی ولی امر و نایب امام زمان(عج) در این دفاع حضور یافتند و به مقام والای شهادت یا جانبازی نائل آمده‌اند و یا عزت ایثارگری را توشه خود نموده‌اند.
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید مفتح دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه دفاع محدود به زمان و مکان خاصی نیست، خاطرنشان کرد: این حرف درستی است که دفاع همچنان باقی‌است و امروز که دشمن با تاکتیک‌های دیگری در صدد نفوذ به لایه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است، بر همه بسیجیان و دولتمردان بسیجی ما فرض است که با اقتداء به اول بسیجی عالم، حضرت امیرالمومنین علی بن ابی‌طالب(ع) آمادگی خود را حفظ و تقویت نمایند و دولت خویش را در حصار دین قرار دهند.
علی اکبر بختیاری در پایان با بیان فرمایشی از حضرت امام علی(ع) تاکید کرد: ما باید توجه داشته باشیم که آن حضرت فرمودند، «چهار چیز نشانه به‌سر آمدن دولت‌هاست، فرو گذاشتن اصول، چسبیدن به فروع، مقدم داشتن فرومایگان و عقب‌زدن مردان با فضیلت و لایق»، لذا در اولین قدم برای آمادگی در دفاع مقدس با ادای احترام به شهیدان و امام شهیدان،‌ نباید بگذاریم پیش‌کسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم امور به فراموشی سپرده شوند.  
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف