بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئيس ديوان عدالت اداري:
اخوت و برادري ميان مسلمانان، راه رهايي از خونريزي و خشونت است

رئيس ديوان عدالت اداري، با تاكيد بر ضرورت پايبندي به اخوت و برادري ميان مسلمانان، توجه به اين آموزه ديني را راه نجاتي براي رهايي از خشونت و خونريزي در جوامع اسلامي دانست.

رئيس ديوان عدالت اداري، با تاكيد بر ضرورت پايبندي به اخوت و برادري ميان مسلمانان، توجه به اين آموزه ديني را راه نجاتي براي رهايي از خشونت و خونريزي در جوامع اسلامي دانست.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري، حجت‌الاسلام والسلمين منتظري در جلسه هفدهم شهريور ماه هيات عمومي ديوان، گفت: اخوت و برادری ميان مسلمانان موضوعی است که قرآن کریم به صراحت آن را مورد تاکید قرار داده است.
وي افزود: بر اساس آموزه‌هاي ديني، مسلمان به مسلمان خیانت نمی‌کند و دروغ نمی‌گويد، و مسلمانان يكديگر را خوار و ذليل نمي‌كنند. اين موضوعي است كه ائمه معصومين(ع) نيز بر آن تاكيد كرده‌اند و متاسفانه امروز در جامعه اسلامي مورد غفلت قرار گرفته است.
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به اينكه در دنياي امروز بوي اخوت و برادري نيست، اضافه كرد: دشمنان قسم خورده از اين شكاف بين امت اسلامي استفاده مي‌كنند و برادر كشي را بين مسلمانان رواج مي‌دهند. اين همان قتل و وحشيگري است كه در منطقه و برخي كشورهاي اسلامي شاهد آن هستيم.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري با بيان اين مطلب كه مصيبت‌هايي بر جهان اسلام حاكم است كه بايد بر آن خون گريست، ادامه داد: آنچه را امروز در كشورهاي اسلامي و منطقه خاورميانه ملاحظه مي‌كنيم، در ديگر مناطق دنيا نمي‌بينيم و اين يعني مسلمانان به هدايت‌هاي قرآن و نبي‌اسلام(ص) پشت كرده‌اند و به جاي آنكه به يكديگر به ديده برادري بنگرند و به هم خيانت نكنند، خون يكديگر را مي‌مكند!
وي در ادامه با اشاره به واقعه هفدهم شهريور سال 1357 و نام‌گذاري اين روز به «جمعه سياه» ضمن گراميداشت ياد شهداي اين روز اظهار داشت: هفدهم شهريور 1357 برگ سياهي در تاريخ حكومت جبار پهلوي بود، جمعه‌اي كه در آن مردم بيگناه توسط مزدوراني كه در خدمت رژيم منحوس پهلوي بودند، به خاك و خون كشيده شدند.
وي افزود: اگر دقيق نگاه كنيد همان دستهايي كه آن جمعه خونين را پديد آورد و خون هموطنانمان را بر زمين جاري كرد، در حوادثي كه طي اين سال‌ها در كشورمان ايران و همچنين در منطقه رخ مي‌دهد، مي‌بينيد.
رئيس ديوان عدالت اداري گفت: پشت همه اين اتفاقات دست استكبار است كه امروز نيز جناياتش را در گوشه گوشه بلاد اسلامي شاهديم.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري همچنين در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به فاجعه دردناك انساني كشته شدن كودك سه ساله پناهجوي سوري گفت: پيكر كودكي سه ساله را كه در دامن مادر در جستجوي پناهگاهي براي فرار از جنگ بود، امواج به ساحل مي‌برد و اخبار و تصاوير مربوط به آن به سرعت منتشر مي‌شود. اين فاجعه به حدي است كه به حق افكار عمومي جهانيان را تحت تاثير قرار مي‌دهد و به دلسوزي وادار مي‌كند، با اينهمه دريغ از اينكه كوچك‌ترين اثري از آن را در سياست‌هاي ظالمانه مستكبران ملاحظه كنيم.
وي با بيان اينكه اين تنها يكي از بيشمار فجايعي است كه همه روزه در عراق، سوريه و يمن در حق مردم مظلوم مي‌شود، ادامه داد: هر روز زنان، مردان و كودكان بسياري در اين كشورها مظلومانه كشته مي‌شوند، دريغ از اينكه مدعيان حقوق بشر كوچك‌ترين گامي براي خاموش كردن آتشي كه برافروختند، بردارند.
يكي ديگر از موضوعاتي كه رئيس ديوان عدالت اداري در ابتداي جلسه هيات عمومي به آن اشاره كرد، شرايط نامطلوب فرهنگي در كشور بود، وي گفت: متاسفانه وضعيت كشور از لحاظ فرهنگي و پايبندي به نكات اخلاقي ضعيف است و ضرورت دارد كه همه ما بويژه مسئولان به آن توجه بيشتري داشته باشيم.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري گفت: آنچه رسانه‌ها از آسيب‌هاي فرهنگي و اجتماعي كه به آن دچار شده‌ايم، منتشر مي‌كنند، بخش اندكي از صحنه‌هاي دروغ، خدعه، نيرنگ و خيانتي است كه در جامعه رواج يافته است و با مشاهده اين صحنه‌ها بايد پرسيد، «اين تذهبون؟»
وي با طرح اين پرسش كه چرا جامعه در حال فاصله گرفتن از اخلاق است؟ اضافه كرد: اينها محصول فاصله گرفتن از تعاليم اسلامي است زيرا اگر در لواي اسلام و قرآن و تحت تبعيت از احكام نوراني آن و با پيروي از مكتب اهل بيت(ع) زندگي كنيم، دچار چنين مصائبي نخواهيم بود.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف