بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
عمل به آموزه های دینی در حفظ کرامت انسان ها ما را نمونه خواهد کرد

رئیس دیوان عدالت ادرای در آستانه روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، بر ضرورت تکریم مراجعان و اهتمام ویژه در اعاده حقوق ایشان بر اساس آموزه های دینی و فرامین قرآنی، تاکید کرد.

رئیس دیوان عدالت ادرای در آستانه روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، بر ضرورت تکریم مراجعان و اهتمام ویژه در اعاده حقوق ایشان بر اساس آموزه های دینی و فرامین قرآنی، تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه سیزدهم مردادماه هیات عمومی دیوان گفت: متاسفانه فراوانی جرم، تخلف و مسایلی از این قبیل در جامعه ما ناشی از آن است که ما خیرخواه یکدیگر نیستیم، در حالیکه اگر چنین باشد، بسیاری از آسیب ها و اشکالات جامعه برطرف خواهد شد.
وی افزود: فرهنگ اسلامی، آموزه های دینی و معارف شیعی ما چنان است که اگر جامعه بدان عمل کند، در دنیا نمونه خواهد بود.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه امروز سردمداران جنایت علیه بشریت، مدعیان اصلی آن نیز شده‌اند، اظهار داشت: امروزه جنایات در لبنان، فلسطین، بحرین، سوریه، عراق و ... که توسط دنیای غرب مدیریت و رهبری می شود، تحت لوای حقوق بشر و توسط داعیه داران آن انجام می گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری اضافه کرد: پدیدآورندگان سبعیت و وحشیگری جدید که داعش نامیده می‌شود، همان هایی هستند که هر روز در مجامع بین المللی به بهانه های دروغ و واهی، نقض حقوق بشر از سوی کشورمان را محکوم می کنند.
وی ادامه داد: این درحالی است که همین ها چشم خود را بر جنایاتی که در حق اکثریت مردم بحرین می شود بسته اند و در مقابل وحشی گری عربستان سعودی در کشتار و حمله به مردم مظلوم یمن سکوت کرده اند.
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه مبانی حقوق بشر اسلامی با مبانی حقوق بشر جهانخواران غربی تفاوت می کند، گفت: آنان تلاش می کنند تا چهره اسلام و مسلمین را مشوه نشان دهند در حالیکه خود بدترین جنایت ها را در حق جامعه بشری کرده و می کنند.
وی جنایات آمریکائیان در کشتار سیاهپوستان این کشور، جنگ و آشوبی که در کشورهای اسلامی با توطئه و خدعه آنها صورت می گیرد و همچنین سازماندهی داعش را از اقصی نقاط جهان و تحت لوای پرچم رسول الله از جمله اقدامات وحشیانه مدعیان حقوق بشر دانست. 
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در پایان با اشاره به فرمایش نورانی امام سجاد(ع) در رساله حقوق با تاکید مجدد بر ضرورت تکریم شهروندان و توجه به کرامت انسانی آنان گفت: حضرت علی بن الحسین(ع) می فرمایند، «عموم ملت تو و هم کیشانت، حقوقی دارند، خیرخواه آنها باش، با آنها با مهربانی برخورد کن، با بدرفتاران از آنها، رفق و مدارا داشته باش. با آنان با الفت و مهربانی رفتار کن و در اصلاح آنان بکوش. همه مردم را دعا کن و تا آنجایی که می توانی به دیگران یاری برسان».

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف