بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئيس ديوان عدالت اداري:
عمل به وصيت اميرالمومنين، حضرت علي(ع) تنها راه نجات جامعه اسلامي از بلاياي كنوني است

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: اگر به وصیت حضرت امیرالمومنین علي(ع) عمل شده بود و ميان مسلمانان ضمن رعايت تقوا، صلاح ذات البين مي‌شد، هيچگاه جامعه اسلامي به بلايايي كه امروز دچار آن است، مبتلا نبود.

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: اگر به وصیت حضرت امیرالمومنین علي(ع) عمل شده بود و ميان مسلمانان ضمن رعايت تقوا، صلاح ذات البين مي‌شد، هيچگاه جامعه اسلامي به بلايايي كه امروز دچار  آن است، مبتلا نبود.

به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري، حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در جلسه پانزدهم تيرماه هيات عمومي ديوان با تسليت ايام شهادت امير مومنان علي(ع) و آرزوي قبولي طاعات در ليالي قدر اظهار داشت: دوران كوتاه امامت و خلافت ظاهري آن حضرت(ع) كه كمتر از 5 سال بود، مشحون است از فضائل، مناقب، ارشادات و حكومت‌داري مبتني بر عدل كه بشريت قبل و بعد از آن شاهد آن نبوده است.
وي افزود: افتخار بخشي از مسلمانان بويژه ما ايرانيان، وابستگي به حضرت اميرالمومنين(ع) و پذيرش ولايت و امامت آن حضرت است كه موجب شده است زندگي آن حضرت را در مسايل فردي، اجتماعي، سياسي، اقتصادي، تربيتي و اخلاقي سرمشق خود قرار دهيم. 
وي با اشاره به تلاش حكومت بي‌اميه در دگرگون نشان دادن چهره امام اول شيعيان(ع) اظهار داشت: به رغم تلاش دشمنان آن حضرت و دستگاه تبليغي بي‌اميه، خورشيد نوراني وجود ايشان هرگز پشت ابر باقي نماند و جهان بشريت را به خود خيره ساخت به نحوي كه حتي فردي مسيحي پيرامون شخصيت بلند ايشان كتابي با عنوان «امام علي(ع)، فرياد عدالت و انسانيت» را به تحرير در آورد.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري ادامه داد: سزاوار است كه ما شيعيان به خود بباليم و با افتخار فرياد بزنيم كه آيا در طول تاريخ بشريت نمونه‌اي مانند اميرالمومنين حضرت علي(ع) بوده است كه امام و پيشواي بشر شناخته شود؟
وي با بيان اينكه زندگي آن حضرت، مسير زندگي و تلاش انساني را به ما نشان مي‌دهد، تصريح كرد: از زمان پيدايش اسلام كه حضرت علي(ع)، 13 سال بيشتر نداشتند، تا مانند چنين روزهايي كه با فرق و محاسن آغشته به خون دعوت حق را لبيك گفتند، زندگي ايشان سراسر نور و هدايت بود.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري با اشاره به فرمايش حضرت علي(ع) در نهج‌البلاغه به فرازي از وصيت ايشان اشاره كرد و گفت: ايشان مي‌فرمايند، «وصيت مي‌كنم كه تقواي الهي داشته باشيد و كارهايتان را نظم ببخشيد. اختلافات را كنار بگذاريد، زيرا من از رسول خدا(ص) شنيده‌ام كه مي‌فرمودند، «اگر كسي براي رفع اختلافات گامي بردارد، ارزش و ثواب آن از يك سال نماز و روزه بيشتر است».
رئيس ديوان عدالت اداري اضافه كرد: ما به عنوان پيروان راستين امير المومنين(ع) بايد به اين فرموده آن حضرت كه رعايت تقوا، نظم در امور و صلاح ذات البين است، توجه بيشتري نشان دهيم و بدانيم كه تقوا تنها راه سعادت و نيل به كمال انسان به شمار مي‌رود و بهشت كه پايان راه سعادتمندي انسان‌هاست، جايگاه متقين است.    

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف