بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئيس ديوان عدالت اداري:
قضاوت شغل نيست

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: مطالبات و انتظاراتی که از سوی مردم و مسئولان عالي نظام به ويژه مقام معظم رهبري در ارتباط با قوه قضائيه مطرح شده است، مسئوليت ما را سنگين‌تر از گذشته مي‌كند.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: مطالبات و انتظاراتی که از سوی مردم و مسئولان عالي نظام به ويژه مقام معظم رهبري در ارتباط با قوه قضائيه مطرح شده است، مسئوليت ما را سنگين‌تر از گذشته مي‌كند.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري، حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در جلسه هشتم تيرماه هيات عمومي ديوان با اشاره به ارايه گزارش عملكرد بخش‌هاي مختلف قضائي در هفته قوه قضائيه، اظهار داشت: هفته قوه قضائيه فرصت مغتنمي بود كه در آن بخش‌هاي مختلف دستگاه قضائي گزارشي از خدمات خود را به ملت و مسئولان ارايه كردند.
وي افزود: در اين ايام همچنين شاهد بيان انتظارات از دستگاه قضائي از سوي عالي‌ترين مقام‌هاي كشور از جمله رهبر معظم انقلاب، رياست محترم جمهور و رئيس محترم مجلس شوراي اسلامي بوده‌ايم كه مجموعه آن مطالبات و انتظارات، مسئوليت ما را در ايفاي وظيفه قانوني در قوه قضائيه بيشتر مي‌كند و ما در ديوان عدالت اداري به عنوان بخشي از دستگاه قضائي كشور، به حكم وظيفه، پاي اين مسئوليت سنگين خواهيم ايستاد.  
رئيس ديوان عدالت اداري گفت: مقام معظم رهبري در اظهاراتشان به مناسبت هفته قوه قضائيه بر برنامه‌ريزي در امور تاكيد كردند و آن را عامل موفقيت دانستند، كه ضمن تشكر از ايشان، راهنمايي و ارشادات ايشان قطعا مورد توجه واقع خواهد شد. 
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري با اشاره به اينكه قضات بايد توجه كنند كه قضاوت شغل نيست، ادامه داد: قضاوت شغل نيست و نبايد در آن به ديده اشتغال و ممر درآمد نگريست، زيرا شغل با هر تعريفي نمي‌تواند،‌ مقام و منصب مهم قضا را پوشش دهد.
وي تاكيد كرد: بر اساس سخن معصوم(ع) قضاوت، مقام، منصب و مسئوليت خطيري است كه خداوند اين جايگاه را از آن اولياء خود قرار داده است.
رئيس ديوان عدالت اداري در ادامه با اشاره به روايتي از حضرت امام صادق(ع) افزود: آن حضرت فرمودند، «بهترين مردم، قضات حق‌اند». اين عبارت بدان معناست كه نبايد قضاوت را شغل و ممري براي درآمد بدانيم.
در پايان اين جلسه حجت‌الاسلام والسلمين منتظري از تلاش‌هاي حجت‌الاسلام موسی قرباني، معاون قضائي و امور شعب ديوان عدالت اداري، که به افتخار بازنشستگی نایل گردیده است، قدردانی و با اهدای ابلاغ انتصاب حجت الاسلام باقري زياري، وی را به عنوان معاون جديد قضائي در امور شعب ديوان عدالت اداري معرفي کرد.  

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف