بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت ادرای:
روزه داری ظاهری مقدمه ای برای روزه داری واقعی است

رئیس دیوان عدالت اداری با توجه به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان به برخی تاکیدات قرآنی و روایی که موجب بهره مندی بیشتر از این ضیافت الهی خواهد شد، تاکید کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری با توجه به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان به برخی تاکیدات قرآنی و روایی که موجب بهره مندی بیشتر از این ضیافت الهی خواهد شد، تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام والمسلمین منتظری با تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان، شهر الله و ایام بندگی و عبادت است.
وی افزود: خوشا به حال آنانکه دعوت خداوند را اجابت می کنند و با توجه به معنا و مفهوم آن با روزه داری در شب و روز این ماه به عبادت و بندگی می پردازند.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه ضیافتی است که در آن دعوت کننده ذات مقدس الهی است، اظهار داشت: در این ماه، بنده میهمان، حضرت باریتعالی میزبان و یکی از وسایل پذیرایی، روزه است و این یعنی امساک کردن از برخی مسایل و موضوعات از طلوع فجر تا اذان مغرب.  
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با تاکید بر اینکه البته ما در غیر ماه مبارک رمضان نیز میهمان خوان نعمت الهی هستیم، ادامه داد: از دیگر ویژگی های میهمانی خداوند در این ماه توصیفی است که رسول گرامی اسلام(ص) از آن دارند. 
وی افزود: رسول گرامی اسلام(ص) در توصیف ماه مبارک رمضان می فرمایند، «این ماه ماهی است که شما در آن به ضیافت الهی دعوت شده اید. در این ماه شما از اهل کرامت الله قرار دارید، نفس کشیدتان تسبیح است، خوابتان در این ماه عبادت است، دعایتان در ماه رمضان مستجاب می شود و اعمالتان در آن مقبول است». 
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: حضور در این مضیفخانه الهی را باید شاکر بود و ان شاالله همگی ما بتوانیم از این موقعیت و فرصت گرانبها استفاده کنیم. 
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه روزه داری ظاهری مقدمه ای برای روزه داری واقعی است، تصریح کرد: باید سعی کنیم که با روزه واقعی بنا بر آنچه در روایات آمده است چشم، زبان و گوشمان را نیز روزه دار کنیم و دل را از آلودگی و  گناهان پاک نماییم، تا در شمار متقین قرار گیریم.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف