بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
مسئولان از بیان مطالب تفرقه‌انگيز اجتناب كنند

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: ما مسئولان بايد در گفتار و رفتارمان دقت كنيم تا شائبه ايجاد اختلاف نداشته باشد و از بيان حرف‌هايي كه موجب شكاف بيشتر در جامعه مي‌شود، بپرهيزیم.


رئیس دیوان عدالت اداری گفت: ما مسئولان بايد در گفتار و رفتارمان دقت كنيم تا شائبه ايجاد اختلاف نداشته باشد و از بيان حرف‌هايي كه موجب شكاف بيشتر در جامعه مي‌شود، بپرهيزیم.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه يازدهم خردادماه هيات عمومي ديوان ضمن تبريك ولادت حضرت امام عصر(عج) و فرا رسيدن نيمه شعبان گفت: امروز با توجه به دشمن‌هايي كه در حق اين ملت و نظام جمهوري اسلامي مي‌شود، وحدت در جامعه ما از نان شب هم براي ما لازم‌تر است.
وي با اشاره به اينكه ضرورتي ندارد كه مسئولان در منابر و سخنراني‌هاي خود هر حرف اختلافي را بيان كنند، اظهار داشت: چه ضرورتي دارد كه يك مقام مسئول هرآنچه را كه مي‌داند، در مجامع عمومي مطرح كند؟ چه نيازي است كه افراد به گونه‌اي سخن بگويند كه در جامعه موجب ايجاد دوگانگي يا چندگانگي شود؟ 
رئيس ديوان عدالت اداري افزود: مسئولاني كه در جايگاهي نشسته‌اند كه به اقتضاي آن جايگاه بايد همه مردم را با افكار و گرايش‌هاي مختلف و گوناگون در يك مسير حركت بدهند، در مقام بيان مطالب بايد بيشتر مراقب باشند، تا موجب اختلاف نباشند.
 حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بيان اينكه البته لازم است كه بين حق و باطل مرز روشني باشد، ادامه داد: آنچه خداوند، رسول گرامي ايشان و ائمه معصومين(ع) به ما آموخته‌اند، اين است كه بايد بين حق و باطل جدايي قائل شد تا ممزوج نشود اما در جامعه‌اي كه همه در يك جهت حركت مي‌كنند و صرفا ممكن است سلايق گوناگوني داشته باشند، بايد از ايجاد شكاف پرهيز كرد، زيرا همه سوار يك كشتي هستند كه با سوراخ شدن این کشتی در درياي مواجي كه دشمن آن را پديد آورده، خطر غرق شدن جدي است.
وي اضافه كرد: در شرايط فعلي انقلاب اسلامي و در حاليكه آمريكا، اسرائيل، انگليس و عوامل آن در منطقه به دنبال اين هستند كه نظام جمهوري اسلامي را ريشه كن كنند، نبايد ما در درون خود با سخنان تفرقه ‌انگيز بر اين آتش بيفزاييم.
رئيس ديوان عدالت اداري خاطرنشان كرد: خداوند ان شاالله به ما عقل و انديشه‌اي بدهد كه از اين فرصت استقرار جمهوري اسلامي كه امام راحل براي ما به ارمغان آورده است، حراست و صيانت كنيم.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در ادامه با اشاره به فرا رسيدن ايام ارتحال جانگداز بنيانگذاري جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني(ره) و تسليت آن افزود: امام خميني(ره) با انقلاب اسلامي خود، اين ملت را به اوج شرف، عزت و اقتدار رساند و آن را از منجلاب پهلوي و طاغوت نجات داد.
وي افزود: بايد سرمشق‌هاي امام(ره) در طول 35 سال گذشته همواره براي ما الگو باشد،‌ زيرا ايشان تربيت يافته مكتب امام صادق(ع) و ولايت بوده‌اند و چيزي جز اسلام و حركت در مسير آن را نمي‌خواستند. 
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به اينكه هدايت‌ها، سخنان و شخصيت امام خميني(ره) طي ده سال استقرار نظام جمهوري اسلامي تجربه گرانقدري در اختيار ما نهاده است، گفت: ايشان شاخصه‌هاي فراموش نشدني بسياري داشته‌اند كه يكي از آنها اخلاص بود. شاخصه اخلاص حضرت امام خمینی (ره) از مهم‌ترین و موثرترين شاخصه‌ها در پيروزي انقلاب اسلامي به شمار مي‌رفت.
وي ادامه داد: امام رضوان الله تعالي عليه براي خدا حركت و قيام و نسبت به هدايت مردم اقدام كرد و خداوند نيز چنان كرد که در ميان مردم الفت دل نسبت به ايشان پديد آيد. مردمي كه تربيت يافته رژيم پهلوي بودند به امام گرويدند و همه چيزشان را پاي اسلام، امام(ره) و انقلاب گذاشتند.
رئيس ديوان عدالت اداري گفت: اگر امروز ما مسئولان در هر رده‌اي كه هستيم براي خدا حركت كنيم  كنيم و براي خداوند كار كنيم، قطعا و مسلما همين اثرات را خواهد داشت اما اگر خدايي ناكرده براي غيرخدا و در جهت ايجاد اختلاف و چندگانگي باشد، اين اختلاف شيرازه جامعه را از هم خواهد پاشيد.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري ادامه داد: امروز اتحاد كه مورد تاكيد امام(ره) و مقام معظم رهبري بوده و هست يكي از مهم‌ترين نيازهاي جامعه ماست. وحدت بين امت اسلامي نقطه مقابل تلاش دشمن در جهت ايجاد اختلاف است. 

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف