بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
تبیین جاهلیت مدرن از سوی مقام معظم رهبری مسیر حرکت را روشن کرده است

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: سخنان انقلابی، ارزشمند و راهگشای مقام معظم رهبری در تبیین موضوع «جاهلیت مدرن»، مسیر حرکت را برای ملت، دولت و همه کسانی که دل در گرو اسلام دارند، روشن ساخته است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: سخنان انقلابی، ارزشمند و راهگشای مقام معظم رهبری در تبیین موضوع «جاهلیت مدرن»، مسیر حرکت را برای ملت، دولت و همه کسانی که دل در گرو اسلام دارند، روشن ساخته است.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه بیست و هشتم اردیبهشت ماه هیات عمومی دیوان با اشاره به اینکه اظهارات معظم له در روز عید سعید مبعث دل همه دلسوزان اسلام، انقلاب و پیروان مکتب امامت و ولایت را شاد کرد، افزود: با ظهور اسلام و بعثت رسول اکرم(ص)، نوعی تقابل جدی بین نور و ظلمت و قرآن و جاهلیت آغاز شد.
وی ادامه داد: اجتهاد رسول الله(ص) و کوشش ایشان در مقابله با این جاهلیت و هدایت و نجات ملت، بگونه ای بود که آن حضرت فرمودند که هیچ پیامبری را به اندازه من آزار و اذیت نکردند و حتی خداوند نیز در قرآن ایشان را مورد خطاب قرار داده اند که ایشان در مسیر هدایت مردم از آنچه انتظار و خواست خدا بوده نیز فراتر رفته است.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه جاهلیت امروز نیز مانند جاهلیتی است که پیامبر(ص) با آن به مقابله پرداخت و اسلام برای مواجهه با آن بروز و ظهور پیدا کرد، اظهار داشت: مساله این است که اگرچه ملاک ها و شاخص های جاهلیت امروز و دیروز یکی است اما هیچگاه جاهلیت دیروز اینگونه مجهز به جهازهای جاهلیت امروز نبوده است.
وی افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، ما شاهدیم که امروزه علم، دانش و فناوری روز را در خدمت جاهلیت جهانی آورده اند و با تعدی و تجاوز به همه ارزش های انسانی، در حق بشریت و اخلاق انسانی جنایت می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری ضمن اشاره به مصائبی که دنیای غرب برای زندگی اخلاقی بشر پیش آورده است، به مصادیقی از به خدمت درآمدن علم و فناوری در عرصه میدانی اعمال جاهلیت مدرن پرداخت و   ادامه داد: به عنوان مثال در آن روزگار در میدان جنگ با شمشیر به مقابله تن به تن می پرداختند و اینگونه نبود که با بمب های آنچنانی بخواهند شهری را ویران کنند.
رئیس دیوان عدالت اداری خاطر نشان کرد: متاسفانه شاهدیم که امروز خاستگاه اسلام، کشور رسول الله(ص) و نقطه ای که سرزمین وحی بوده و قرآن برای بشریت نازل شده است، بدل به کشور مصداق جاهلیت مدرن شده است.
وی ضمن اشاره به جنایات کشور عربستان سعودی در حق امت اسلامی تصریح کرد: عربستان سعودی از یک سو با دلارهای نفتی و ثروتی که دارد، با تجهیز و ایجاد گروه های تکفیری در عراق، سوریه، لبنان، افغانستان و پاکستان  جنایت می کند و از سوی دیگر با راه اندازی جنگ نیابتی علیه امت اسلام از طرف استکبار جهانی، هفته های متوالی است که آتش بر سر مردم مظلوم، ستمدیده و مستضعف یمن می ریزد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری خاطر نشان کرد:  این نشانه ها و شاخص های جاهلیت مدرن است که امروز بروز و ظهور پیدا کرده و دنیای اسلام و کشورهای اسلامی را گرفتار ساخته است.
رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه با تاکید بر اینکه باید مراقب بود تا گرایش ها و مکاتبی مسیر زندگی مان را از حق و صراط مستقیم خارج نسازد، به روایتی از امام صادق(ع) اشاره کرد و گفت: حضرت ایشان در منشوری خطاب به پسر جندق می فرمایند، «ای پسر جندق به شیعیان من این مطالب را برسان و به آنها بگو، مواظب باشید در مسیر زندگی گرایش های گوناگون و مذاهب مختلف شما را از مسیر حق منحرف نکند. به خدا قسم نایل نمی شود به ولایت ما و راهی نیست برای دسترسی به ولایت ما مگر برای کسانی که ورع داشته باشند و در دنیا تلاشگر باشند و در راه خدا با برادران مواسات کنند، شیعه ما نیست کسی که به مردم ستم کند».


 

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف