بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رییس دیوان عدالت اداری:
لجبازی صاحب‌منصبان موجب گرفتاری برای ملت و مملکت است

رییس دیوان عدالت اداری گفت: قضات در جایگاهی قرار دارند که باید بسیار مراقب باشند و تسلیم بودن در برابر حق، قانون و منطق از ضروریات کار آنان است.

رییس دیوان عدالت اداری گفت: قضات در جایگاهی قرار دارند که باید بسیار مراقب باشند و تسلیم بودن در برابر حق، قانون و منطق از ضروریات کار آنان است.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی افزود: اصرارهایی که بویژه برخی قضات به آن گرفتار هستند، خطرناک است. گاهی قضات گمان می‌کنند که چون قاضی هستند و قاضی نیز مستقل است و کسی نمی‌تواند تکلیف کند که فلان رای را بدهد یا ندهد. بنابراین فهم خود را مبنا قرار می‌دهند و متاسفانه برآن ولو آنکه خلافش ثابت شود، اصرار می‌ورزند که این اصرار شخص را به مرحله لجبازی می‌رساند که اصلا جایز نیست.
وی اضافه کرد: مباحثه کردن، تبادل نظر، رایزنی و مشورت در کار برای همه امری ضروری است تا خودمان و دیگران را گرفتار نکنیم.
رییس دیوان عدالت اداری در سخنان خود با اشاره به ابعاد مختلف اصرار غیرحق بر موضعی داشتن و عوارض آن ضمن بیان روایتی از حضرت امام صادق(ع) اذعان داشت: حضرت امام صادق (ع) می فرماید لجبازی درد بدی است و هیچ خصلتی برای انسان بدتر از آن نیست. این خوی از صفات و سرشت شیطان است. باید مراقب بود که هیچ کس در هیچ جایی بدان دچار نشود.چرا که کسی که به خودش و دیگران جاهل است، لجباز و ستیزه‌جو می‌شود.
وی ادامه داد: اینکه قول و عملی انسان، موافق حق و حقیقت نباشد و بر آن اصرار بورزد، لجبازی و عمل شیطان است. چنانکه می‌توان تبعات این درد را در جامعه که آتشی در زندگی فردی و اجتماعی افراد است، ملاحظه کرد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به عوارض چنین رفتاری در مسایل سایسی و اجتماعی اظهار داشت: گاهی افرادی در جامعه با توجه به اینکه در فلان مقام و جایگاه قرار دارند، حرفی می‌زنند یا اظهار نظری می‌کنند که درست نیست و در مواجهه با یادآوری و تذکر دیگران مبنی برنادرستی این اظهارات مقاومت می‌کنند و نمی‌پذیرند. از عواقب چنین رفتاری در صاحب‌منصبان گرفتاری برای ملت و مملکت است که متاسفانه در مسایل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از این جنس فراوان است.
رییس دیوان عدالت اداری اصرار بر حق را با لجبازی متفاوت دانست و افزود: اصرار بر حق به تعبیر قرآن پایداری، استقامت و استقرار است مانند آنچه در انقلاب اسلامی ایران روی داد. ملت شریف ایران در بیش از سه دهه پیش اعلام کرد، «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» که اصلی از اصول انقلاب بود و برآن تا به امروز هم پای فشرده است ولو آنکه دنیا در مقابلش بایستد که ایستاده است و می‌بینیم که ملت همچنان آن حق را که منطبق بر عقل و وحی بود، حفظ کرده است.
وی در ادامه انحرافاتی را که در جامعه بشری وجود دارد، از لجبازی اشخاص شیطان صفت در عرصه بین‌الملل دانست.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری همچنین ضمن اشاره به حادثه 11 سپتامبر و برخی تحولات در منطقه خاورمیانه گفت: 10 سال گذشته حادثه‌ای در آمریکا به نحو مشکوکی اتفاق افتاد. قرائن قوی حاکی از آن دارد که این اقدام ساخته و پرداخته خودشان برای رسیدن به اهداف بزرگتر یعنی پی‌گیری اهدافشان در اشغال خاورمیانه و محاصره و محدودکردن ایران بوده است. به طوری که پس از آن با جنگ افروزی جنایاتی را در افغانستان و عراق مرتکب شدند و حالا ملاحظه می‌کنیم که این آتش امروز بحمدالله دامن خودشان راگرفته است.
رییس دیوان عدالت اداری افزود: این زلزله‌ای که به تعبیر حکام رژیم اشغالگر قدس بر سر استعمار در خاورمیانه آمده، منشاء آن همان لجبازی، ظلم و جنایاتی بود که صهیونیست‌ها و آمریکا انجام داده‌اند.
وی ادامه داد: امروز باید مسلمانان را دعا کردکه خداوند متعال نصرتش را بیش از گذشته متوجه دنیای اسلام کند تا در پی این انقلاب‌ها بتوانند استقلال خود را حفظ کنند.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف