بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئيس ديوان عدالت اداري تاكيد كرد:
ضرورت ارتقاي دانش حقوقي كارگران با برگزاري همايش‌هاي آموزشي

حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري، ضرورت برگزاري دوره‌هاي آموزشی را برای ارتقای دانش حقوقی جامعه کارگری مورد تاكيد قرار داد و اظهار داشت: ديوان عدالت اداري آماده است تا با همكاري مجامع كارگري دوره‌هاي آموزشي مرتبط با امور كارگري برگزار شود.

حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري، ضرورت برگزاري دوره‌هاي آموزشی را برای ارتقای دانش حقوقی جامعه کارگری مورد تاكيد قرار داد و اظهار داشت: ديوان عدالت اداري آماده است تا با همكاري مجامع كارگري دوره‌هاي آموزشي مرتبط با امور كارگري برگزار شود.
رئيس ديوان عدالت اداري طي سخناني در جلسه با اعضاي مجمع عالي نمايندگان كارگران جمهوري اسلامي گفت: برنامه ما براي سال جاري انجام اقدامات موثر و جدي در جهت پيشگيري براي كاهش آمار پرونده‌ها در اين نهاد قضايي است، باور داريم كه با پيگيري آموزش حقوقي هدفمند به كارگران مي‌توانيم، در دستيابي به اين هدف توفيق يابيم.
وي افزود: به نظر من ارتباط بين ديوان عدالت اداري و جامعه كارگري مي‌تواند بسيار مفيد و موثر باشد، زيرا با تبيين قوانين و مقررات مي‌توان بسياري از مسايل را حل كرد.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري با اشاره به اينكه امسال بناي ديوان عدالت اداري بر افزايش تعامل با دستگاه‌هاي اجرايي است، تصريح كرد: ما مي‌توانيم در تعامل با جامعه كارگري و برگزاري آموزش‌هاي سراسري نيز اقدامات پيشگيرانه موثري را انجام دهيم. لذا در صورتي كه مجامع كارگري پيشنهادي در اين خصوص ارايه كنند، استفاده خواهيم كرد.
رئيس ديوان عدالت اداري با تاكيد بر اينكه هرچه آمار ورودي‌ها كاهش يابد، يعني مردم آسوده‌ خواهند بود، تصريح كرد: اميدواريم مقدماتي فراهم شود كه بتوانيم با كمك شما در همه استان‌ها امكان آموزش حقوقي كارگران فراهم شود.
وي تاكيد كرد: در حالی که اينگونه جلسات محدود است، لکن برگزاري همايش‌هاي آموزشي و  تهيه و تدوين جزوات آموزشي مرتبط براي كارگران با همكاري جوامع كارگري، مي‌تواند بسيار مفيد و موثر باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري همچنين اعلام آمادگي كرد كه در جهت حل مشكلات مجامع كارگري از طریق صدور رای ایجاد رویه و بر اساس آنچه قانون اجازه مي‌دهد، كمك خواهد كرد، ضمن اينكه هيات عمومي ديوان عدالت اداري نيز مي‌تواند در ارتباط با مصوبات و همچنين ايجاد آراي وحدت رويه در تسهيل امور موثر باشد.
رئيس ديوان عدالت اداري در ادامه اظهار داشت: طبق قانون پرونده‌ها به نوبت رسيدگي مي‌شود مگر در موارد استثنايي كه رئيس ديوان و رئيس شعبه مربوطه اختيار دارند به آنها زودتر از موعد رسيدگي كنند، بي‌ترديد در صورتي كه پرونده‌اي خاص بوده يا از اهميت ويژه‌اي برخوردار باشد، مي‌توانيم رسيدگي به آن را سرعت دهيم.
وي تصريح كرد: البته تمايل ما اين است كه رسيدگي به پرونده‌ها در كوتاه‌ترين زمان صورت گيرد و در تلاشيم كه در اين مورد ديوان عدالت اداري به زمان مناسب برسد.
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به اظهارات رئيس مجمع عالي نمايندگان كارگران جمهوري اسلامي ايران گفت: در مواردي كه احساس مي‌كنيد، برخلاف قوانين و مقررات، حقي از شما تضييع شده است، اعلام نمایید، تا رسيدگي شود.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در پايان يكي از مشكلات اساسي جامعه كارگري در ايران را قانون كار دانست و افزود: اگرچه اقداماتي براي انجام اصلاحات در اين قانون صورت گرفته است، اما هربار عده‌اي مانع شدند، در حاليكه اين قانون متعلق به 35 سال قبل است و اشكالاتي اساسي دارد، كه اميدواريم با اصلاح آن برخي از مشكلات كارگران برطرف شود.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري در ابتداي جلسه ياراحمديان رئيس هيات مديره مجمع عالي نمايندگان كارگران جمهوري اسلامي ايران به بيان مسايل جامعه كارگري ايران و مشكلات اين مجمع و كارگران در تعامل با وزارت كار، رفاه و تعاون و همچنين سازمان تامين اجتماعي پرداخت و از حضور در دیوان عدالت اداری و توجه این نهاد قضایی به مسایل کارگران قدردانی کرد.      

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف