بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
مشاور عالی رئیس قوه قضائیه:
جامعه اسلامی با فقر سازگاری ندارد

مشاور عالی رئیس قوه قضائیه گفت: جامعه اسلامی با فقر سازگاری ندارد، تا فقر هست، جامعه، اسلامی نیست، ما وقتی می‌توانیم بگوییم، جامعه اسلامی داریم که خودکفا باشیم.

مشاور عالی رئیس قوه قضائیه گفت: جامعه اسلامی با فقر سازگاری ندارد، تا فقر هست، جامعه، اسلامی نیست، ما وقتی می‌توانیم بگوییم، جامعه اسلامی داریم که خودکفا باشیم.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی طی سخنانی با اشاره به ضرورت بندگی و وظیفه مسلمانی در جلسه هیات عمومی دیوان گفت: اگر چه انسان ها به لحاظ اخلاقی به هم وابسته‌اند و باید با هم به نیکویی رفتار کنند اما استراتژی دینی به ما می‌گوید اگر می‌خواهیم جامعه اسلامی داشته باشیم، باید در دل احساس نیاز به دیگران نداشته و خود را مستغنی گردانیم.
وی که به دعوت حجت الاسلام والمسلمین منتظری رئیس دیوان عدالت اداری در جلسه هفتم اردیبهشت ماه هیات عمومی دیوان حضور یافت، افزود: ماه رجب، درِ ورودی ماه‌های خداست. ماه‌های رجب، شعبان و رمضان سه ماهی هستند که برای صاحبدلان و معتقدان به خداوند ماه مراقبت‌های ویژه به شمار می‌رود و خداوند در این ماه سفره ویژه‌ای برای پذیرایی بندگان پهن کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به اینکه ماموریت انسان در عالم دنیا «بندگی» است، اظهار داشت: حسب آنچه خداوند فرموده، هر کس غیر خدا را برگزیند، گرفتار خسارت خواهد شد و ما باید بدانیم که از جانب خداوند آمده‌ایم  و به سوی او بر می‌گردیم.
مشاور عالی رئیس قوه قضائیه ادامه داد: انسان تکوینا آزاد است که انتخاب کند ولی تشریعا آزاد نیست، یعنی ما در آزادیمان نیز مجبوریم.
وی افزود: خسارت‌های عمر آدمی مربوط به غفلت از فرصت‌هایی است که از دست می‌رود و در حوزه آزادی انسان قرار دارد، حاصل آن نیز این خواهد بود که در قیامت، زمانی که خداوند همه نسل‌ها را در یک جا جمع می‌کند، احساس خسران و زیان کنیم.
مشاور عالی رئیس قوه قضائیه با بیان این موضوع که دنیا سرای موقت و محل کار است و نتیجه را در آن دنیا خواهیم دید، تصریح کرد: ما ماموریم که بنده و مجری دستور خداوند باشیم و ضروری است که تمام آنات عمر ما، مورد رضایت خداوند واقع شود.
وی اضافه کرد: باید در تمام امور خداوند را ناظر بر اعمال خود بدانیم و درک کنیم که خداوند همواره با ماست. اینکه بدون او بی‌کس و تنهاییم و در عین حال همه کس و همه چیزمان خداست.
امام جمعه موقت تهران سه موضوع مهم در ارتباط بنده با خداوند را ذکر، قرآن و دعا دانست و تصریح کرد: ذکر و یاد خداوند، ما را به او می‌رساند. خداوند برای ذکر مجاری متعددی قرار داده که یکی از آنها نماز است. نماز دارای قدرت بازدارندگی و قدرتی غیبی است که با وجود انسان عجین می‌شود و او را کنترل می‌کند.
وی همچنین با اشاره به اینکه قرآن، درمان همه دردها است که باید با آن موانست و ارتباط داشت، تاکید کرد: دعا نیز حسب آنچه خود خداوند می‌فرماید، موجب اتصال بنده به خدا می شود.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در پایان با بیان ترجمه فرازی از دعای امام زمان(عج) در ماه رجب گفت: دعا را باید از امام زمان(عج) آموخت چندانکه می‌فرمایند: «خدایا تازنده ام برایم تنگنا قرار مده، خدایا می‌خواهم تا هستم وفور نعمت داشته باشم، خدایا در هنگام مرگ مرا ببخش و شادمان از دنیا ببر و تمام اعمالم را چنان پاک گردان که نیاز به بازجویی، پاسخگویی نداشته باشد».
  

 

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف