بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به نامگذاری سال 94 با عنوان «دولت و ملت؛ همدلي و هم‌زباني»:
برای تحقق فرامین مقام معظم رهبری در سنگر قضا تلاش می‌کنیم

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري با عنوان سال «دولت و ملت؛ همدلي و هم‌زباني» تاكيد كرد ما به عنوان بخشي از قوه قضائيه و عضوي از اين خانواده بزرگ اميدواريم كه بتوانيم سهم خود را در اجراي دستورات و فرامين مقام معظم رهبري جامه عمل بپوشانيم.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري با عنوان سال «دولت و ملت؛ همدلي و هم‌زباني» تاكيد كرد ما به عنوان بخشي از قوه قضائيه و عضوي از اين خانواده بزرگ اميدواريم كه بتوانيم سهم خود را در اجراي دستورات و فرامين مقام معظم رهبري جامه عمل بپوشانيم.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري، حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در اولين جلسه هيات عمومي ديوان در هفدهم فروردين‌ماه ضمن تبريك سال جديد و ايام پربركت ميلاد مسعود حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: نامگذاری امسال با عنوان «دولت و ملت؛ همدلی و هم‌زبانی» مسئوليت ما را مضاعف مي‌گرداند و ان‌شاءالله  در سال جدید با تاییدات الهی بتوانیم بیش از گذشته نسبت به وظایف خود در سنگر قضا در خدمت به امت اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی عمل كنيم.
وي افزود: قطعا نامگذاري‌هايي كه رهبري معظم انقلاب در آغاز هر سال تعيين و بيان مي‌دارند، تنها يك امر شعاري نيست، بلكه در حقيقت راهبردي است كه ايشان به عنوان سكاندار نظام جمهوري اسلامي براي همه مردم، بويژه براي كارگزاران نظام در هرسه قوه تعيين و اعلام مي‌دارند و آنهم بر اساس محاسبات، مطالعات و بررسي‌هاي جامعي است كه از مجموعه مسايل و امور كشور دارند.
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به اينكه امروز كشور ما با مسايل عديده‌اي هم در درون و هم در منطقه و جهان مواجه است، اذعان داشت: از اين رو نيازمند همدلي و هم‌زباني بين مردم و دولت هستيم.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري تاكيد كرد: به نظر مي‌رسد منظور از دولت در اين نام‌گذاري تنها قوه مجريه نيست بلكه شايد در اين مورد دولت به مفهوم عام مدنظر باشد كه مجموعه قوا را در بربگيرد، همانگونه كه در برخي از اصول قانون اساسي نيز دولت به مفهوم عام به كار برده شده است.
وي ادامه داد: در اين صورت، قوه قضائيه و مجلس در كنار قوه مجريه اين وظيفه و مسئوليت خطير را دارند كه همراه با يكديگر با همدلي و هم‌زباني در رفع مشكلات و اجراي برنامه‌هايي كه در قالب سياست‌هاي كلي و همچنين قوانين و مقررات، تعيين، ابلاغ و لازم‌الاجرا شده عمل كنند تا مسير رسيدن به قله‌هاي ارزشمندي كه انقلاب اسلامي ترسيم كرده است، تسهيل شود.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري با اشاره به فرمايش حضرت اميرالمومنين علي(ع) در ارتباط با ضرورت همدلي و وحدت اظهار داشت: حضرت امام علي(ع) مي‌فرمايند، «بر شما باد كه همبستگي و سازگاري با يكديگر داشته باشيد و بپرهيزيد و دوري كنيد از اينكه از يكديگر ببريد و راهي جداگانه برويد».
وي ادامه داد: اين همان مفهومي است كه در واژه پر معناي همدلي و هم‌زباني مقام معظم رهبري به عنوان راهبرد براي همگان تعيين شده است.
رئيس ديوان عدالت اداري با بيان اين نكته كه همدلي و هم‌زباني بايد ابتدا از خودمان آغاز شود، تصريح كرد: اين همدلي و همزباني بايد ابتدا از درون دستگاه‌ها و بخش‌هاي مختلف آن آغاز شود، پس از آن در تعامل با ساير دستگاه‌ها و در ادامه بين دولت و ملت تداوم يابد.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري تصريح كرد كه همدلي و هم‌زباني به ما اين پيام را مي‌رساند كه از نفاق دورويي، تظاهر و چندگونه عمل كردن، بپرهيزيم.
وي اضافه كرد: هم‌زبان و هم‌دل بودن به معناي آن نيست كه اشكالات خود را نبينيم يا ضعف‌ها و مشكلات دستگاهي و فرادستگاهي را بيان نكنيم، بلكه ما همواره وظيفه نظارت و رسالت امر به معروف و نهي از منكر را بر عهده داريم و بايد آنجا كه لازم است، نقد را علني بيان كنيم و در جايي هم كه ضرورتي به اظهار علني نقد نيست در جلسات خصوصي اشكالات و ضعف‌ها را دوستانه بگوييم و درصدد رفع آن برآييم.
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به ماموريت ديوان عدالت اداري در ارتباط با ساير دستگاه‌هاي اجرايي اظهار داشت: در اينجا و در ابتداي سال كاري جديد از همكاران تقاضا داريم كه اگر مسايلي را در ارتباط با پرونده‌هاي ارجاعي ملاحظه مي‌كنند كه نيازمند تذكر به دستگاه مربوطه دارد، از بيان آن دريغ نكنند، تا بتوانيم ضمن انتقال آن به دستگاه‌ها با آنها همكاري كنيم.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در ادامه تاكيد كرد: امسال نيز برنامه محوري ديوان عدالت اداري توجه به اصل پيشگيري است و اميدواريم با اجرايي شدن آن در تعامل با ساير دستگاه‌ها آمار پرونده‌هاي وارده كاهش يابد.
رئيس ديوان عدالت اداري در بخش ديگري از سخنانش به توفيق جمهوري اسلامي ايران در مذاكرات هسته‌اي اشاره كرد و گفت: ما نيز موفقيت دولت و تيم مذاكره كننده را در مساله هسته‌اي تبريك عرض مي‌كنيم و به ايشان خسته نباشيد مي‌گوييم.
وي ادامه داد: ضمن آرزوي توفيق براي تيم مذاكره كننده، اميدواريم مسايل آنگونه كه به مصلحت نظام، كشور و اسلام است، در فراراه حركت اين عزيزان قرار گیرد و بتوانند از اين مساله مهم و جهاني سربلند بيرون آيند و گام بزرگ ديگري در راستاي اقتدار كشور بردارند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه قبل از انقلاب کشورهای غربی هيچ ارزشي براي اين ملت و كشور قائل نبودند، اما امروز به بركت انقلاب، جايگاه نظام و اقتدار آن به اينجا رسیده است اظهار داشت:  امروز جایگاه و اقتدار کشور به حدی است که يك طرف جمهوري اسلامي ايران قرار دارد و در طرف ديگر تمام قدرت‌هاي جهان و این نشان می‌دهد که اين ملت بر اثر ايثارگري‌هاي خود و در راستای تحقق آرمان‌هاي انقلاب اسلامي توانسته به چنین اقتداری دست يابد و ما براي این نعمت از خداوند شاکریم.
وي در ادامه تاكيد كرد: در عین حال نبايد به دشمن و وعده‌هايش اعتماد كرد و دلخوش بود زيرا ما طي سال‌هاي پس از انقلاب از آنان جز تصميم برنابودي نظام و از بين بردن ارزش‌هاي انقلاب را شاهد نبوده‌ايم. اگر امروز آنان حاضر به مذاكره با ايران شده‌اند نه از آن سبب است كه خيرخواه ما هستند، بلكه دليل آن است كه آنان نياز به اين امر دارند. بنابراين نبايد در موضع‌گيري‌ها به گونه‌اي عمل كنيم كه تصور كنند كليد حل مشكلات كشور در دست آنان است.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف