اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ *** مقام معظم رهبری : اوّلین آمر به‌ معروف هم خود ذات مقدّس پروردگار است که میفرماید: اِنَّ اللهَ یَأمُرُ بِالعَدلِ وَ الاِحسانِ وَ ایتآئِ ذِی‌القُربی وَ یَنهی عَنِ الفَحشآءِ وَ المُنکَرِ وَ البَغی.
از سوی رییس دیوان عدالت اداری مطرح شد
افزایش تعامل دیوان عدالت اداری با دستگاه‌های اجرایی به منظور کاهش شکایات

حجت الاسلام و المسلمین منتظری از قضات و روسای شعب دیوان خواست به منظور کاهش شکایات، ضمن تعامل با دستگاه‌های اجرایی و هدایت آنها در راستای اجرای هرچه بهتر قوانین از روند رو به افزایش پرونده‌ها در دیوان عدالت اداری جلوگیری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری از قضات و روسای شعب دیوان خواست به منظور کاهش شکایات، ضمن تعامل با دستگاه‌های اجرایی و هدایت آنها در راستای اجرای هرچه بهتر قوانین از روند رو به افزایش پرونده‌ها در دیوان عدالت اداری جلوگیری کنند.
رییس دیوان عدالت اداری در جلسه هیات عمومی اظهار داشت: این پیشنهاد در راستای تعامل هرچه بهتر با دستگاه‌های اجرایی و جلوگیری از افزایش تشکیل پرونده‌های شکایت و همچنین کاهش مشکلات مردم مطرح شده است و بر اساس تجربه در برخی از موارد با انجام این کار تبعات مثبت آن متوجه مردم، دستگاه‌های اجرایی و دیوان عدالت اداری خواهد بود.
وی افزود: قضات می‌توانند موارد خاص را به همراه پیشنهادی که بتواند با برگزاری جلسات هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی موجب کاهش حجم ورودی پرونده‌ها به دیوان شود، اعلام کنند تا مورد پی‌گیری قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری وی همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به سالگرد حمله عناصر فرقه مجعول وهابیت به حرم اهل‌البیت و قبور مطهر چهار امام معصوم(ع) در قبرستان بقیع گفت: این اقدام فجیع به دست بدخواهان به منظور فاصله انداختن میان مردم و خاندان نبوت و عصمت و طهارت صورت گرفت.
 رییس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: عوامل استعمار انگلستان با عنوان وهابیت در هشتم شوال سال 1344 هجری قمری برای مقابله با اسلام ناب در سرزمین وحی، با حمله به مظاهر اسلامی و قبور منوره‌ای که انوار الهی را در خود گرفته‌اند، به اسلام و ارزش‌های اسلامی جسارت کردند.
وی ادامه داد: گروه منحرف و منحط وهابیت هم‌زمان با تشکیل جریان منحرف دیگری به نام بهائیت در ایران شکل گرفت و این دو تیغه‌های یک قیچی و ساخته و خدمتگزار استعمار انگلیس هستند. دو تیغه‌ای که یکی از آنها در عربستان و دیگری در ایران به منظور تقابلی حساب شده با اسلام، معنویت و امامت طراحی شد و پدید آمد و هنوز آثار سوء و تبعات شومشان وجود دارد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری ضمن اشاره به برخی از عوارض تشکیل وهابیت در سرزمین وحی اظهار داشت: اینان طی قریب به یک قرن تمام نشانه‌های مربوط به تمدن اسلامی و آثار تاریخی پیدایش قرآن را به تدریج و به بهانه‌های مختلف از بین برده‌اند که از جمله اقدامات آنان می‌توان به از بین بردن قبر ائمه اطهار(ع)، بسیاری از مساجد تاریخی، مولد نبی اکرم(ص) در مکه، مدفن پدر حضرت رسول(ص) در مدینه و منزل امام صادق(ع) اشاره کرد.
وی ادامه اداد: امروز هم شاهدیم همچنان سیاست شیطانی استعمار با عنوان بازسازی و نوسازی در سرزمین وحی در راستای تقابل ظاهریشان با اسلام ادامه دارد همچنان که در تقابل باطنی نیز با راه‌اندازی و تربیت گروهی به نام طالبان جنایات گسترده‌ای را علیه اسلام سازمان داده‌اند.
رییس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه ایجاد جریان‌هایی با افکار پلید انحرافی و عناوین جدید توسط استعمار همچنان ادامه دارد به یکی دیگر از این گروه‌ها اشاره کرد و اذعان داشت: سازمان مجاهدین خلق که به حق مردم ایران آنان را منافقین می‌نامند، نیز از جمله جریان‌های ساخته و پرداخته آمریکا در راستای اجرای همین سیاست است که طی بیش از  30  سال علیه مردم از هیچ جنایتی فروگذار نکرده‌اند.
وی با اشاره به سالگرد شهادت مظلومانه مرحوم آیت الله قدوسی، دادستان کل انقلاب، اظهار داشت: این عنصر پاک، خدوم و صدیق به همراه مرحوم شهید سرتیپ وحید دستجردی در محل دادستانی کل توسط یکی از سرسپردگان جریان انحرافی منافقین بر اثر انفجار به شهادت رسیدند. ما از خداوند متعال، علو درجه این شهید بزرگوار را خواستاریم و امیدواریم که خداوند به ملت بزرگ اسلام و ایران، بصیرت و آمادگی عنایت کند تا در مقابله با جریان انحرافی به هر ترتیب و با هر نام بایستند و از ارزش‌های دینی خود دفاع کنند.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.