بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
تاكيد رئيس ديوان عدالت اداري بر ايجاد سازوكار پاسخگويي بهتر به مردم و مراجعان

رئیس دیوان عدالت اداری بر ضرورت پاسخگویی دفاتر شعب این نهاد قضائی به ارباب رجوع و تکریم آنان در مراجعات تاکید کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری بر ضرورت پاسخگویی دفاتر شعب این نهاد قضائی به ارباب رجوع و تکریم آنان در مراجعات تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه چهارم اسفندماه هیات عمومی دیوان خطاب به قضات و کارکنان در ارتباط با رعایت حقوق مردم و اصلاح امور اظهار داشت: همه ما در دیوان عدالت اداری با توجه به ماموریت قانونی‌اي که برعهده گرفته‌ایم، نسبت به اصلاح امور مسئوليم، زيرا ديوان عدالت اداري يكي از دستگاه‌هايي است كه طبق قانون وظيفه اصلاح امور را عهده‌دار است و بايد در نظام اداري تاثيرگذار باشد.
وي افزود: اگر آنچه را كه قانون بر ما تكليف كرده است، انجام ندهيم بايد پاسخگو باشيم، در ارتباط با حقوق مردم نيز وظيفه ما اين است كه از ابتدا تا انتها حق ايشان را رعايت كنيم و در مراجعات حضوري يا تلفني پاسخگوي آنان باشيم.
رئيس ديوان عدالت اداري تاكيد كرد: ما در اينجا هستيم و اين پست و سمت را انتخاب كرده‌ايم تا به مردم خدمت‌رساني كنيم، اگر چنين جايگاهي را نپذيريم، كسي از ما انتظاري ندارد، اما وقتي مسئوليت را قبول كرديم و سمت اداري و قضائي گرفتيم، بايد جوابگو هم باشيم.
وي با قدرداني از تلاش قضات و همكاران ديوان عدالت اداري در سنگيني مسئوليتي كه بر عهده گرفته‌اند، ادامه داد: ما نبايد با بي‌اعتنايي به مراجعات مردم، خدمات خود را نيز مخدوش كنيم، چرا كه شرط مسئوليت‌پذيري، حرمت مردم را نگهداشتن است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظري همچنين از همكاران خود خواست تا پيشنهادات خود را براي ساماندهي سازوكار نظام پاسخگويي بهتر و مطلوبتر به ارباب رجوع ارايه دهند تا ديوان عدالت اداري بتواند به بهترين نحو جوابگوي مراجعان باشد.
وي در ادامه همچنين توجه به اخلاق اسلامي را يكي از نيازهاي اساسي كشور دانست و گفت: ما امروز در جامعه نياز بسياري به اخلاق اسلامي داريم. متاسفانه در ميان مردم و بويژه مسئولان كه زمامدار امور جاري كشور هستند، اخلاق اسلامي آنگونه كه بايد و شايسته است، ديده نمي‌شود.
رئيس ديوان عدالت اداري تخريب و اتهام زني به يكديگر، فساد مالي و اداري و همچنين دستبرد به بيت‌المال را جز برخي مظاهر بداخلاقي در اجتماع برشمرد و اظهار داشت: گاهي از اخباري كه مي‌رسد، چنين مستفاد مي‌شود كه عده‌اي هيچ حريمي براي بيت‌المال قائل نيستند حال آنكه ضروري است با بازگشت به اخلاق اسلامي و آموزهاي آن، نسبت به اصلاح امور اقدام كنيم.
حجت الاسلام والمسلمین منتظري در ادامه با بيان حديثي از رسول گرامي اسلام گفت: پيامبر گرامي اسلام مي‌فرمايند، «مسلمانان با یکدیگر برادرند و خون‌های آنها یکسان است، اگر يك فرد مسلمان ولو از جايگاه اجتماعي پايين به ديگر امان بدهد، امانش محترم است و همه مسلمانان در برابر بيگانگان يكدست و متحدند».
وي افزود: اين آموزه پيامبرگرامي اسلام و خطي است كه ايشان معين فرمودند، حال آنكه در واقع مي‌بينيم متاسفانه دنياي اسلام گرفتار توطئه عظيمي شده است كه ريشه در سياست‌هاي استكباري دارد.
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به آنچه در كشورهاي اسلامي مي‌گذرد، اذعان داشت: متاسفهانه با ترفندهاي دشمنان، مسلمانان به جان هم افتاده‌اند و تاسف‌بارتر اينكه گروهي از مسلمانان كه داعيه اسلامي بودن را دارند، با دشمنان اسلام در كشتن امت اسلامي هم‌داستان شده‌اند.
 

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف