بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئيس ديوان عدالت اداري:
رهبري داهيانه امام خميني(ره) و حضور قدرتمند ملت، حماسه انقلاب اسلامي را خلق كرد

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: دو عامل اصلي در تحقق انقلاب اسلامي يكي رهبري داهيانه امام خميني(ره) و ديگري حضور قدرتمند توده مردم و ملت عظيم‌الشان ايران بود كه توانستند حماسه بيافرينند و انقلاب شکوهمند اسلامی را به ثمر برسانند.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: دو عامل اصلي در تحقق انقلاب اسلامي يكي رهبري داهيانه امام خميني(ره) و ديگري حضور قدرتمند توده مردم و ملت عظيم‌الشان ايران بود كه توانستند حماسه بيافرينند و انقلاب شکوهمند اسلامی را به ثمر برسانند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه سیزدهم بهمن هیات عمومی دیوان ضمن تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دهه مبارک فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران انفجار نور بود و توانست در دنيايي كه مظاهر جاهليت توسط عمال امريكا و انگليس حاكم شده بود، نظام جمهوري اسلامي ايران را مستقر كند.
وی افزود: بی تردید انقلاب اسلامي و پيروزي اين انقلاب كه با رهبري داهيانه و برخواسته از معارف بلند اسلامي توسط امام راحل به وقوع پيوست از نعمت‌هاي بزرگ الهي است كه به ملت شريف و بزرگوار ايران ارزاني شده است.
رئيس ديوان عدالت اداري با بيان اينكه نعمت حاكميت قرآن و اسلام و هدايت مردم به سوي كمال معرفت و انسانيت، بزرگترين نعمتي است كه خداوند به بشر عنايت فرموده است، اضافه كرد: خداوند رحمان و رحيم هيچگاه به واسطه ارزاني داشتن نعمت‌هاي بي‌شمارش بر بندگان خود منت نگذاشته است الا در يك مورد و آن هم نعمت هدايت كه در قرآن كريم به آن اشاره كرده است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به اينكه نعمت انقلاب اسلامي براي ملت ما، از اين قسم نعمت است، ادامه داد: نعمت هدايت و فرستادن رسول نعمتي است كه خداوند بر بشر به واسطه آن منت گذاشته است.
وي افزود: هيچكس نمي‌تواند بر انقلاب منتي داشته باشد، انقلاب و نظام به كسي بدهكار نيست و اين ما هستيم كه در برابر نعمت انقلاب، بايد قدردان باشيم و منت آن را با تمام وجود بپذيريم.
رئيس ديوان عدالت اداري گفت: امام راحل كه انسان وارسته و خودساخته، حكيم و متأله با تقوا و تربيت‌يافته مكتب قرآن و امام صادق(ع) بوده‌اند با همين هدف پا به ميدان هدايت ملت و مردم نهادند و مبارزه با ظلم، ستم، استكبار و استعمار را آغاز كردند و توانستند با پشتيباني ملت، زنجير گران استعمار را از پاي كشور بازكنند و آن را نجات دهند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه با اشاره به وابستگي ايران به مستشاران غربي در دوره پهلوي اظهار داشت: عوامل رژيم گذشته معترفند به اينكه در آن زمان شريان‌هاي اصلي كشور كه حيات و زندگي مردم بدان وابسته بود، در اختيار مستشاران غربي به ويژه آمريكايي‌ها قرار داشت.
وي با بيان اينكه صحنه گردان اخلاق اقتصاد، سياست و كليه مسايل اجتماعي و فرهنگي كشور آنها بودند و براي ملت كمترين ارزشي قابل نمي‌شدند، خاطرنشان كرد: حضرت امام خميني(ره) به ملت ايران شخصيت و اعتبار بخشيد و مردم را ركن اساسي و پايه حركت انقلابي معرفي كرد و توانست با پشتيباني اين ملت بر دهان طاغوت بكوبد.  
رئيس ديوان عدالت اداري افزود: حضور مردم در دهه مباركه فجر از 12 تا حصول پيروزي در 22 بهمن 1357 در عرصه مبارزات، اعتبار و حيثيتي دوباره براي ملت بود و آنان را به جايگاه اصلي خود برگرداند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری تصريح كرد: بعلاوه مردم طي سال‌هاي پس از انقلاب نيز توانستند تمام توطئه‌هاي دشمن را نقش بر آب كنند. آنان تمام توطئه‌هايي كه دشمنان در حق نظام جمهوري اسلامي به كاربستند را از جمله كودتا، جنگ سخت و جنگ‌نرم با حضور خود يكي پس از ديگري خنثي كردند.
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به اينكه امروز نيز دشمن در صدد ضربه زدن به انقلاب اسلامي است، گفت: حركات اخير دشمن كه البته مستظهر به قدرت اقتصادي و حمايت‌هاي كشورهاي غربي است، نشان مي‌دهد كه آنها با لطايف الحيلي در صدد لطمه به انقلاب اسلامي و ولايت به عنوان عمود خيمه آن هستند.
وي به تحقق آرمان‌هاي انقلاب اسلامي و فرموده حضرت امام(ره) مبني براينكه انقلاب اسلامي به جهان صادر خواهد شد، اشاره كرد و اظهار داشت: امروز شاهديم كه در اقصي نقاط عالم اين فرياد آزادي‌خواهي و صداي انقلاب ما از گلوي انسان‌هاي آزاده شنيده مي‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در ادامه اظهار اميدواري كرد كه ملت عزيز ايران با وحدت كلمه‌اي كه مورد تاكيد مقام معظم رهبري است بتوانند مشكلاتي را كه دشمن بر اثر تحريم در كشور ايجاد كرده است، از سر راه بردارند و اين مقطع را نيز با سربلندي پشت سر بگذارند.
رئيس ديوان عدالت اداري شرط تحقق چنين امري را پايبندي همه مسئولان و مردم به معارف حكيمانه الهي و وحدت كلمه و در مسير ولايت حركت كردن دانست و اضافه كرد: تا مادامي كه ما ولايت را داريم از هيچ چيز نبايد بهراسيم. تبعيت از ولايت و وحدت كلمه بين مسئولان مهم‌ترين عامل دستيابي به اهداف انقلاب كه همان استقلال و آزادي و جمهوري اسلامي است، خواهد بود.
وي در ابتداي جلسه به بياني از حضرت امام علي(ع) از نهج البلاغه اشاره كرد و گفت: امیرالمومنین امام علی(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايند، «براي خداوند متعال در برابر هر نعمتي حقي است كسي كه اين حق را ادا كند، خداوند نعمت را بر او مي‌افزايد و اگر كوتاهي در قدرداني و سپاس شود، خداوند اين نعمت را از آنان مي‌گيرد».

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف