بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به اتفاقات اخیر مجلس شوراي اسلامي:
ناديده گرفتن مصالح ملي و تصميم مسئولان عالي كشور صحيح نيست

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: نادیده گرفتن مصالح ملی و نپذيرفتن تصميم عقلای قوم و مسئولان عالی کشور در برخي امور خاص و همچنين دستمایه اختلاف قراردادن آن صحیح نیست.


رئيس ديوان عدالت اداري گفت: نادیده گرفتن مصالح ملی و نپذيرفتن تصميم عقلای قوم و مسئولان عالی کشور در برخي امور خاص و همچنين دستمایه اختلاف قراردادن آن صحیح نیست.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري، حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري درجلسه بيست و دوم دي‌ماه هيات عمومي ديوان درگیری اخیر برخی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی را تاسف‌آور خواند و بر ضرورت وجود وحدت بين نيروهاي انقلاب تاكيد كرد.
وي افزود: اينكه اختلاف نظري ميان افراد و نمايندگان باشد، نيكو و پسنديده است، اختلاف نظر و تضارت آرا موجب رشد كشور خواهد شد، اما به‌هم پريدن اختلاف نظر نيست؛ نزاع كردن گناه است و كسي كه مرتكب گناه شود، خداوند نعمت را از او سلب خواهد كرد.
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به اينكه مابايد وحدت را از خودمان شروع كنيم و از حذف همديگر پرهيز كنيم،  اضافه كرد: نظام ما، نظام اسلامی است و به تازگي نيز از هفته وحدت عبور کرده‌ايم، بايد به توصيه‌هاي مقام معظم رهبري در زمينه وحدت عمل كنيم.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري با اشاره به اينكه تصميم نظام مبني بر حصر برخي كساني كه از عاملان اصلي فتنه سال 1388 بوده‌اند را دستمايه اختلاف كردن به مصلحت كشور نيست، اظهار داشت: چنين تصميمي از منظر حقوقي نيز قابل دفاع است زيرا اين تصميمي بود كه از سوي شوراي عالي امنيت ملي گرفته شده و متاسفانه كساني كه يا قانون را نخوانده‌اند يا آن را نمي‌فهمند، درباره آن اظهار نظر اشتباه مي‌كنند.
رئيس ديوان عدالت اداري به اصل 176 قانون اساسي اشاره كرد و گفت: در اين اصل به ويژه بند نخست آن آمده است «به‏ منظور تأمين‏ منافع ملی‏ و پاسداری‏ از انقلاب‏ اسلامی‏ و تماميت‏ ارضی‏ و حاکميت‏ ملی،‏ شورای‏ عالی‏ امنيت‏ ملی به‏ رياست‏ رئيس‏ جمهور، با وظایف‏ زير تشکيل‏ می‌گردد. يك- ‎‎‎‎‎‎تعيين‏ سياستهای‏ دفاعی‏ - امنيتی‏ کشور در محدوده‏ سياست‌های‏ کلی‏ تعيين‏ شده‏ از طرف‏ مقام‏ رهبری ...» و ذيل آن نيز آمده است كه مصوبات اين شورا، پس از تاييد مقام معظم رهبري لازم‌الاجراست.‏
وي افزود: به لحاظ امنيتي تصميمي را شوراي عالي امنيت ملي اتخاذ كرده مبني بر اينكه برخي افراد براي مدتي در حصر باشند، به عبارت ديگر، اين شورا محاكمه و به دادگاه بردن آن افراد را به مصلحت كشور ندانسته‌است، اين تصميم از سوي نهادي با جايگاه قانوني و به منظور تعيين سياست‌هاي امنيتي كشور، گرفته شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري اضافه كرد: آيا آنچه كه در سال 1388 اتفاق افتاد و چندين ماه نيز به طول انجاميد تا منتهي به حماسه 9 دي شد،‎‎‎ با آنهمه حوادثی که در کشور رخ داد، از کشتار و آتش زدن گرفته تا اردوکشی در خیابان و اهانت به مقدسات دین و عاشورا، از مصادیق امنیت ملی نبود؟! این شورا تصمیمی گرفته و این تصمیم نیز لازم الاجرا شده است.
رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: حالا برخي هر روز مي‌آيند و معركه به پا مي‌كنند كه چرا اين آقايان در حصرند؟  به هر حال اين تصميمي قانوني است كه شوراي عالي امنيت ملي گرفته و هيچ اشكال حقوقي هم بر آن مترتب نيست.
وی با تاکید بر اینکه نباید به اين بهانه اهانت كنيم، اظهار داشت: همه باید تصميم بگيريم در فضاي امن از نعمت امنيتي كه خداوند به ما عطا كرده است، در جهت رفع مشكلات كشور استفاده كنيم.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري اقتصاد مقاومتی را یکی از موضوعات مورد توجه در کشور دانست و گفت: از سياست‌هايي كه مقام معظم رهبري بر آن تاكيد كرده‌اند و همه كارشناسان نيز اهمیت آن را گوشزد کرده‌اند، اقتصاد مقاومتي است، ما به جاي اينكه بر چنين موضوع مهمي اهتمام داشته باشيم و آن را اجرايي كنيم، متاسفانه گاهي حربه به دست دشمن مي‌دهيم، تا از آن سوء استفاده كند.
وي ادامه داد: ملاحظه مي‌كنيد به محض اينكه اتفاق و اختلافي در كشور روي مي‌دهد، رسانه‌هاي دشمن كار خود را آغاز مي‌كنند. در چنين شرايطي عقل به ما حكم مي‌كند، بر هواي نفساني خود تسلط يابيم و اختلافات جزئي را ناديده گرفته، حرمت و حريم‌ها را حفظ كنيم تا بتوانيم در برابر توطئه‌هاي دشمن سربلند باشيم.
رئیس دیوان عدالت اداری در بخش دیگری از سخنانش امنیت را از نعمت‌هايي دانست كه بايد سپاسگزار آن بود و افزود: امنيت يعني فضايي كه انسان بدون مخاطره در جامعه آرامش داشته باشد و به زندگي ادامه دهد.
وي به وجود برخي ناامني‌ها در ساير كشورهاي مسلمان اشاره كرد و ادامه داد: وجود گروه‌هاي تروريستي و تكفيري دست‌پرورده استعمار با عناوين مختلف امنيت را از كشورهاي مسلمان سلب كرده‌است.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري افزود: غرب و استعمار به ويژه آمريكا در حالي كه در ظاهر با تشكيل ائتلاف ادعاي مبارزه عليه تروريست‌ها را دارد، در خفا و پنهان آنها را تجهيز مي‌كند. نتيجه انتخاب چنين رويكردي نيز چيزي جز دامنگيري خودشان به اين بليه نخواهد بود.
وي با تاكيد بر اينكه اسلام و انسان‌هاي آزاده مسلمان هيچگاه راضي نيستند كه فردي بي‌گناه مورد تهديد و ترور قرار گيرد، تصريح كرد: اين از افتخارات اسلام است كه راضي نمي‌شود افرادي ولو مسلمان نباشند و دين نداشته باشند، ترور شوند.
رئيس ديوان عدالت اداري با يادآوري برخورد تناقض‌آميز و ضدحقوق بشري غرب اذعان داشت: آنچه غرب براه انداخته خیمه شب‌بازی است چرا كه به هيچ وجه راه‌اندازي گروه‌هاي تروريستي مانند داعش كه دست‌پرورده آنان است با منشور حقوق بشري كه ادعايش را دارند سازگاري ندارد.
وي گفت: اين تاسف بار است كه در دنياي امروز مغزهايي الكلي، براي جوامع بشري تصميم‌ مي‌گيرند.
 
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف