بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئيس ديون عدالت اداري:
مصائب امروز بلاد اسلامی نتیجه غفلت از راه رسول گرامی اسلام(ص) است

رئیس دیوان عدالت اداری تاكيد كرد: یگانه راه اتحاد مسلمانان و نجات آنان از جنگ و فتنه‌هايي كه درگير آن هستند، بازگشت به راهنمايي‌ها و هدايت‌هاي آسماني پيامبر اكرم(ص) است.


رئیس دیوان عدالت اداری تاكيد كرد: یگانه راه اتحاد مسلمانان و نجات آنان از جنگ و فتنه‌هايي كه درگير آن هستند، بازگشت به راهنمايي‌ها و هدايت‌هاي آسماني پيامبر اكرم(ص) است.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري، حجت‌الاسلام و المسلمين منتظري در جلسه 15 دي‌ماه هيات عمومي ديوان با تبريك ولادت رسول گرامي اسلام پيامبر رحمت و صلح و دوستي حضرت محمدمصطفي(ص) و ششمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت، حضرت امام صادق(ع) و همچنين گرامي‌داشت هفته وحدت گفت: متاسفانه امروز باگذشت بيش از 14 قرن همچنان شاهديم كه دنياي اسلام دچار گرفتاري، بليات و مصائب بزرگي است كه ريشه در جدايي آنان از راه رسولي دارد كه بشير، نذير و سراج منير ناميده مي‌شود.
وي افزود: اين اختلاف، دگرگوني و انشقاقي كه بين بشريت به ويژه امت اسلامي به وجود آمده است ناشي از تبعيت نكردن از رسول گرامي اسلام و غلفت از راهي است كه ايشان گشود.
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به اين كه غفلت جوامع اسلامي از هدايت رسول گرامي اسلام كه به تعبير قرآن سراج منير ناميده مي‌شود، تاسف بار است، ادامه داد: دنياي اسلام هدايت‌هاي آسماني و راهنمايي‌هاي پيامبر عظيم‌الشان خود را ناديده گرفت درحاليكه اگر در مسير پيامبر حركت كرده‌بود، در آن اثري از كفر و نفاق ديده نمي‌شد.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري اضافه كرد: امروز شاهديم كه در ميان بيش از 51 كشور اسلامي و يك و نيم ميليارد جمعيت مسلمان، چه تفرقه و نزاعي در گرفته است. برخي در جنگي كه در ميان هيچ يك از مذاهب ديگر دنيا وجود ندارد، با نام اسلام و مسلماني و با پرچم لا اله الا الله در حق يكديگر و امت اسلامي جنايت مي‌كنند.
وي با بيان اين مطلب كه  دست استكبار پشت اين تفرقه‌افكني‌ها و جنگ‌هاست، ادامه داد: كوچك‌ترين ترديدي نيست كه استعمار پشت سر تمام جناياتي است كه در حق مسلمانان و جوامع اسلامي مي‌شود و آنان با تسلط عمال خود بر كشورهاي اسلامي يا ايجاد جريانات تكفيري به جان مسلمانان افتاده‌اند.
رئيس ديوان عدالت اداري گفت: استعمارگران به ويژه آمريكا و انگليس با ايجاد غده‌اي سرطاني در منطقه و در جهت حفظ منافع رژيم اشغال‌گر قدس در بين بلاد اسلامي ايجاد تفرقه مي‌كنند و آنان را به جان هم مي‌اندازند.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري تاكيد كرد: تنها راه نجات از وضع كنوني نيز اتحاد جامعه اسلامي و تبعيت كردن آنان از راهنمايي‌هاي هدايت‌گرانه رسول گرامي اسلام است.
وي در پايان با اشاره فرمايشي از رسول گرامي اسلام(ص) به نقل از بحارالانوار گفت: پيامبر اكرم‌(ص) فرمودند، كسي كه از جماعت اسلامي و مسلمانان يك وجب فاصله بگيرد، مرگش مرگ جاهليت است.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف