بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
معاون راهبردي قوه قضائيه:
حداقل مجازات رهبران محصور فتنه 88 اعدام است

فتنه سال 88 و وقايع بعد از انتخابات آن سال حادثه‌اي بزرگ، سرنوشت‌ساز و مهم‌ترين چالش امنيتي كشور كه در طول سال‌هاي پس آن است و اگر نبود، هوشمندي و هدايت پيامبرگونه رهبر معظم انقلاب و بصيرت مردم و حضور آگاهانه آنان، اين فتنه مي‌توانست تمام دستاوردهاي انقلاب و زحمات امام بزرگوار و خون شهيدان را بر باد دهد.

فتنه سال 88 و وقايع بعد از انتخابات آن سال حادثه‌اي بزرگ، سرنوشت‌ساز و مهم‌ترين چالش امنيتي كشور كه در طول سال‌هاي پس آن است و اگر نبود، هوشمندي و هدايت پيامبرگونه رهبر معظم انقلاب و بصيرت مردم و حضور آگاهانه آنان، اين فتنه مي‌توانست تمام دستاوردهاي انقلاب و زحمات امام بزرگوار و خون شهيدان را بر باد دهد.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري محمد باقر ذوالقدر، معاون راهبردي قوه قضائيه در همايش ديوان عدالت اداري كه به مناسبت گراميداشت سالگرد حماسه 9 دي برگزار شد،  با بيان اين مطلب گفت: در اين شرايط عده‌اي تلاش مي‌كننند، ابعاد فتنه سال 88 را ناديده بينگارند و آن را به يك حادثه كوچك تقليل بدهند، فتنه سال 88 را به يك دعواي انتخاباتي و حماسه بزرگ 9 دي ماه را يك تظاهرات مانند ساير تظاهرات‌ها در جمهوري اسلامي بنامند، حال آن كه حقيقت اين است كه هم آن فتنه و هم آن حماسه جزء مسايل بزرگ و اثرگذار انقلاب ما تلقي مي‌شود.
وي در اين همايش كه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري، رئيس ديوان عدالت اداري، دكتر بيگي مشاور رئيس قوه قضائيه، جمعي از جانبازان، ايثارگران و فرزندان شاهد و اعضاي پايگاه بسيج ديوان عدالت اداري در سالن هيات عمومي ديوان عدالت اداري برگزار شد، با تشريح  ابعاد مختلف حماسه 9 دي و بازخواني دشمني مخالفان و دشمنان جمهوري اسلامي طي سال‌هاي بعد از انقلاب تاكيد كرد: ما بايد همواره تلاش كنيم و نگذاريم كه روز حماسي 9 دي فراموش شود.
محمدباقر ذوالقدر افزود: دشمني با جمهوري اسلامي در طول سه دهه بعد از انقلاب طي 3 مرحله قابل دسته‌بندي است و مي‌توان هريك از اين مراحل را متمايز از هم برشمرد.
معاون راهبردي قوه قضائيه ادامه داد: در مرحله نخست تمركز دشمن براي اعمال دشمني و مقابله با انقلاب اسالمي و مبارزه با نظام برآمده از انقلاب اقدام سخت و مسلحانه و جنگ بود.
اين فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس طرح‌ريزي دشمن براي كودتا در اوان انقلاب اسلامي، ايجاد جنگ داخلي با حمايت از گروهك‌هاي مسلح و همچنين ساماندهي و ايجاد يك جنگ و حمله همه‌جانبه توسط رژيم بعث عراق را از مصاديق دشمني سخت دشمنان در دهه اول انقلاب دانست.
محمدباقر ذوالقدر با اشاره به اينكه دفاع مقدس دستاوردهاي فراواني براي ما داشت و ما توانستيم به قول حضرت امام انقلابمان را در جنگ به جهان صادر كنيم، اضافه كرد: الحمدالله با هوشياري و مقاومت مردم و ايثار و از جان‌گذشتگي آنان اين مرحله جز شكست و ناكامي براي دشمن چيزي نداشت و به رغم خسارت‌هايي كه در جنگ ديديم، هشت سال دفاع مقدس موجب شد، ملت ما در كوره آن آبديده و در دانشگاه جنگ تربيت شود.
وي افزود: در دهه دوم انقلاب دشمن بر وجهي ديگر از جنگ عليه انقلاب اسلامي متمركز شد، شيوه‌اي كه به آن جنگ نرم گفته مي‌شود. كاركردن بر ابعاد غيرنظامي به ويژه فرهنگي و سياسي كه از آن به تهاجم فرهنگي يا شبيخون فرهنگي ياد مي‌شود، از مصاديق جنگ نرم دشمنان عليه نظام جمهوري اسلامي است.
معاون راهبردي قوه قضائيه گفت: اگر فرهنگ انقلابي و ديني ملت ايران، وجود رهبري و روح تبعيت از آن و روح اتحاد و همبستگي را سه عامل اساسي در پيروزي طي دهه نخست انقلاب اسلامي و دفاع مقدس بدانيم، دشمن در اين مرحله تلاش كرد تا به نحوي بر اين سه عامل اثربگذارد.
وي تاكيد كرد: دشمن طي 10 سال با جديت بي‌امان و گسترده و با به‌كارگيري تمام ظرفيت‌هاي فرهنگي، رسانه‌اي خود به بمباران مداوم فكري، اخلاقي و اعتقادي مردم اقدام و تلاش كرد با هويت‌زدايي از فرهنگ انقلابي مردم، تضعيف جايگاه رهبري و تلاش براي ايجاد انشقاق در صفوف متحد ملت در نظام جمهوري اسلامي خلل ايجاد كند.
محمدباقر ذوالقدر، تصريح كرد: بايد اعتراف كنيم كه طي اين دوره دشمن موفقيت‌هايي را نيز به دست آورد و توانست با تاثير بر برخي نخبگان و جوانان جامعه در دورن انقلاب و حتي از ميان برخي از نيروهاي انقلاب نيز سربازگيري كند و حتي توانست با نفوذ در دولت و دستگاه‌هاي اجرايي بخشي از آن را در اختيار بگيرد.
اين فرمانده سابق سپاه و دفاع مقدس به در اختيار گرفتن دولت، مجلس شواري اسلامي و همچنين شوراي اسلامي تهران توسط اصلاح‌طلبان اشاره كرد و گفت: اصلاحات كليد واژه تغييرات اساسي و براندازي جمهوري اسلامي بود. اصلاحات چيزي جز تلاش براي براندازي جمهوري اسلامي ايران نبود.
وي با اشاره به حوادث سال 78 و ماجراي كوي دانشگاه و فتنه‌اي كه در جريان آن در كشور روي داد، برخي از مصاديق نفوذ دشمن در اين مرحله از انقلاب را برشمرد و اينها را از موارد تلاش براي انهدام شعارهاي انقلاب و استقلال كشور دانست.
معاون راهبردي قوه قضائيه تاكيد كرد: البته با هوشمندي و هوشياري ملت سنگرهاي از دست رفته بازپس گرفته شد و دشمن در اين مرحله نيز ناكام ماند.
محمدباقر ذوالقدر با تشريح مرحله سوم دشمني با نظام جمهوري اسلامي و درس‌هايي كه دشمن از مراحل قبلي آموخته بود، گفت: آنان دوباره ده سال وقت گذاشتند و فتنه سال 1388 چنين پيشينه و سابقه‌اي دارد.
وي خاطرنشان كرد: در دهه سوم دشمن هوشيارانه‌تر و عاقلانه‌تر از قبل عمل كرد، در ده ساله قبل از آن بسیاری از ارزش‌ها و مقدسات ملت زير سوال رفت، به قرآن و مقدسات توهين كردند، به ساحت مرجعيت و فقاهت اهانت كردند و ارزش‌هاي جنگ و قداست جمهوري اسلامي زير سوال رفت.
معاون راهبردي قوه قضائيه با اشاره به كاربست تجربه‌ جديدي كه غرب با ايجاد انقلاب‌هاي رنگين در كشورهاي كمونيستي سابق به دست آورده بود، اضافه كرد: دشمن تجربه انقلاب‌هاي رنگين را كه ظاهرا با روش‌هاي مسالمت‌آميز انجام می‌شود، در اين مرحله به كار بست و با بسیج امکانات، سازماندهي و ايجاد كارگاه‌هاي آموزشي براي عناصر داخی در كشورهاي مختلف، آنان را براي اقدام در فرصتي مناسب تربيت و تجهيز كرد.
محمدباقر ذوالقدر انتخابات سال 88 را فرصتی براي دشمنان دانست كه با طرح مساله تقلب در انتخابات به يك فتنه بزرگ دامن بزنند و ادامه داد: ستاد فرماندهي فتنه سال 88 همان طور كه مقام معظم رهبري فرمودند، در خارج از كشور بود، مثلثي از واشنگتن، لندن و تلاويو اين جنگ را هدايت مي‌كرد.
وي افزود: ستادي هم در داخل داشت كه عناصر اصلي آن گروه‌هاي اصلاح‌طلب بودند و عناصري هم از خواص بي‌بصيرت آنان را همراهي مي‌كردند.
به گفته معاون راهبردي قوه قضائيه نقطه آغاز فتنه‌گري دشمنان در سال 88 را انتخاب دهم دانست كه در آن تلاش كردند حضور حماسي و پرشور مردم در اين انتخابات را با طرح موضوع واهي تقلب در انتخابات مخدوش و كم‌اثر كنند. آنان خواهان انحلال انتخابات و تجديد راي‌گيري بودند كه البته پذيرفتني نبود.
وي با اشاره به حوادث بعد از انتخابات سال 1388 گفت: فتنه‌گران طي هشت‌ماه با آشوب و اغتشاش و ايجاد درگيري در مديريت كشور اختلال ايجاد كردند و اصلي‌ترين مسايل مردم و كشور در اين مدت تحت تاثير اين حوادث قرار گرفت، به مقدسات تعرض كردند، به امام راحل رضوان الله عليه و شعارهاي انقلاب اهانت شد، در روز قدس كه روز دفاع از ملت فلسطين است به روزه‌خواري و طرح شعارهاي انحرافي پرداختند و در نهايت در روز عاشورا به مقدس‌ترين ارزش اين ملت يعني قيام عاشورا و عزاداران حسيني توهين كردند كه ملت نيز تحمل نكرد و با خلق حماسه 9 دي فتنه سال 88 را پايان داد.
معاون راهبردي قوه قضائيه با طرح اين پرسش كه چرا جمع كردن بساط فتنه‌گران 8 ماه به طول انجاميد؟، گفت: پاسخ آن است كه به دليل پيچيدگي ابعاد فتنه و اينكه دشمن توانست در فضای غبار آلود فتنه بخشی از مردم را در اين جريان با خود همراه سازد، زمان لازم بود تا مردم حقيقت و ماهيت فتنه‌گران را بشناسند و با حضور حماسي خود، آن را به انتها برسانند.
محمدباقر ذوالقدر در ادامه با تبيين مفهوم فتنه به نقل از قرآن كريم و آنچه در روايات آمده است، گفت: آغاز پيدايش فتنه همواره در پيروي از هواي نفس و ايجاد احكام مجعول و بدعت‌گونه است و در سال 88 نيز همين اتفاق افتاد و برخي از هواي نفس خود پيروي كردند و در دام طراحي دشمن افتادند و آن را اجرا كردند.
اين مقام عالي قوه قضائيه با اشاره به وضعيت عوامل و کارگزاران فتنه گفت: كمترين جرم اينها افساد في الارض و بغي است و مجازات فساد فی الارض و بغی نیز حسب قوانین جزائی کشور اعدام است.
وي گفت: پايان حصر براي آنان يعني آغاز محاكمه و مجازات و مجازات اهل بغی و مفسدان فی الارض در قانون معلوم است.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف