بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئيس ديوان عدالت اداري:
ملت با حماسه 9 دي چشم فتنه را كور كرد

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: حماسه 9 دي 1388 نشان داد، ملت بصير، فهيم، روشن‌بين و هميشه در صحنه ايران عزيز هنگامي كه احساس خطر كند و دريابد كه اصل و اساس نظام جمهوري اسلامي در خطر است، به تعبير زيباي اميرالمومنين(ع)‌ چشم فتنه را كور مي‌كند.


رئيس ديوان عدالت اداري گفت: حماسه 9 دي 1388 نشان داد، ملت بصير، فهيم، روشن‌بين و هميشه در صحنه ايران عزيز هنگامي كه احساس خطر كند و دريابد كه اصل و اساس نظام جمهوري اسلامي در خطر است، به تعبير زيباي اميرالمومنين(ع)‌ چشم فتنه را كور مي‌كند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه هشتم دی ماه هيات عمومي ديوان ضمن گرامی داشت حماسه 9 دی 1388 اظهار داشت: آفرين بر اين ملت كه هنگام هجوم دشمن به اساس اسلام و نظام اسلامي با همه توان به صحنه آمده به دفاع برمي‌خيزد.
وي افزود: روز 9 دي 1388، روز حماسه ملت بيدار و هميشه در صحنه ايران است.
رئيس ديوان عدالت اداري با مرور حوادث انتخابات سال 1388 گفت: حادثه‌اي كه در سال 1388 رخ داد و از آن به حق به فتنه ياد مي‌شود، يك حادثه معمولي نبود. زيرا از روز 22 خرداد كه انتخابات برگزار شد، حوادث يكي پس از ديگري رخ داد و به بهانه تقلب در انتخابات شاهد صحنه‌هايي بوديم كه حاكي از توطئه دشمن بود. اتفاقاتي كه در خارج از مرزها به سركردگي آمريكا و استكبار جهاني كارگرداني مي‌شد.
وي اضافه كرد: در اين حادثه عواملي داخلي به بهانه تقلب در انتخابات به صحنه آمدند و طي شش ماه حوادث بسيار تاسف‌انگيزي از جمله اهانت به قرآن كريم، آتش زدن مسجد، اهانت به مقدسات و به سخره گرفتن عاشورا و عزاداري مردم را شاهد بوديم. دشمنان در اين توطئه به مقام شامخ امام راحل و عظيم‌الشان و رهبري معظم اهانت‌ها كردند، بسيج و بسيجيان را كه هميشه در سنگر دفاع از اسلام و انقلاب بودند، كشته و به شهادت رساندند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری ادامه داد: آنان نظام جمهوري اسلامي و اصل ولايت فقيه را هدف قرار دادند و با طرح برخي شعارها عملا به مبارزه با نظام جمهوري اسلامي برخواستند. تاسف آور اينكه كساني كه در داخل عامل اين حوادث بودند، آگاهانه يا ناآگاهانه حتي يك بار از اين حركات اظهار تاسف نكرده يا از آن برائت نجسته‌اند.
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به اينكه رهبري معظم تذكرات و نصايح خود را چه در جلسات خصوصي و چه در خطبه نماز جمعه بيان فرمودند، كه متاسفانه مورد توجه واقع نشد، گفت: در زمان امام معصوم(ع) تجلي‌ ولايت در وجود مقدس اميرالمومنين حضرت علي(ع) و ديگر امامان(ع) بود و ايشان كشتي نجات جامعه بودند و در زمان غيبت اين كشتي نجات، حاكم اسلامي و ولي‌اي است كه امور مسلمانان و حاكميت اسلام را عهده‌دار است.
وي با بازخواني اظهارات مقام معظم رهبري در سال گذشته در ملاقات هيات محترم دولت با ايشان در خصوص خط قرمز خواندن فتنه تصريح كرد: مقام معظم رهبري فرمودند، «مساله فتنه و فتنه‌گران از مسايل مهم و از خطوط قرمز است كه آقايان وزراء همان‌گونه كه در جلسه راي اعتماد خود بر فاصله‌گذاري با آن تاكيد كردند، بايد همچنان بر آن پاي‌بند باشند».
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با طرح اين پرسش كه چرا مقام معظم رهبري مساله فتنه و فتنه‌گران را خط قرمز معرفي كرده‌اند؟ اظهار داشت: علت اين است كه در اين مساله، فتنه‌گران اساس نظام را هدف گرفته بودند و شعارها و پشتيباني‌هاي عجيب آمريكا، انگليس، فرانسه و رژيم غاصب صهيونيست از اين جريان حاكي از توطئه دشمن براي از بين بردن نظام جمهوري اسلامي بود.
وي اضافه كرد: آنها همواره به دنبال ريشه كن كردن نظام جمهوري اسلامي بوده و هستند. معناي خط قرمز اين است كه چون اساس اسلام و نظام جمهوري اسلامي را دشمن هدف گرفته، ما نمي‌توانيم از آن بگذريم.
رئيس ديوان عدالت اداري به سخن اخير وزير خارجه وقت آمريكا اشاره كرد و گفت: اخيرا وزير خارجه وقت آمريكا در مجمعي اظهار تاسف كرده است كه چرا ما در سال 1388 به صورت كامل به صحنه نيامديم و پشتيباني كاملي از فتنه‌گران نكرديم كه جمهوري اسلامي را از بين ببريم. اين سخن نشان مي‌دهد آنها همواره به دنبال از بين بردن نظام جمهوري اسلامي ايران هستند.
وي ادامه داد: برخي شايد بگويند اين حادثه‌اي بوده كه در سال 1388 اتفاق افتاده و مردم نيز در 9 دي به صحنه آمدند و تمام شد، لذا چه ضرورتي دارد كه همچنان به آن بپردازيم. آنها معتقدند كه بايد از آن گذشت و تمامش كرد، حال آنكه پاسخ آنان در اين است كه خطر برخورد با نظام و خطر مقابله با نظام جمهوري اسلامي، خطري نيست كه مخصوص يك روز دون روز ديگر باشد بلكه همواره اين خطر در مسير اسلام و انقلاب وجود دارد و بايد مراقب بود كما اينكه از صدر اسلام تا كنون نيز چنين بوده است.
حجت‌الاسلام و المسلمين منتظري با بيان اينكه دشمنان همواره در صدد از بين بردن معارف دين و اسلام هستند، بنابراين همواره بايد مراقب توطئه‌هاي آنان باشيم، خاطر نشان كرد: اينكه خداوند متعال در قرآن تاكيد دارند كه ايام الله را به مردم يادآوري كنيد به اين سبب است كه مردم مراقب باشند، زيرا دشمن در كمين است و به تعبير زيباي اميرالمومنين دشمن به خواب نمي‌رود، بنابراين شما نيز به خواب نرويد.
وي افزود: امروز نيز ملاحظه مي‌كنيد كه دشمن با توطئه‌هايي در ابعاد مختلف اقتصادي و سياسي به دنبال از بين بردن نظام يا تضعيف آن است، شاهد اين مدعا نيز سخن خود آنهاست كه مي‌گويند، قيمت نفت را پايين آورديم كه جمهوري اسلامي از پاي درآيد. يا مساله هسته‌اي را اينگونه مي‌پيچانند تا نظام را تضعيف كنند يا هر از چندگاهي مساله حقوق بشر را با يكسري لاطائلات و دروغ‌ها و گزارش‌هاي كذب و مغرضانه در صحنه‌هاي بين‌المللي مطرح مي‌كنند تا چهره نظام جمهوري اسلامي را در دنيا ملكوك نشان بدهند.
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به اينكه دشمن دشمن است و بايد با دشمن دشمني كرد، اضافه كرد: بايد همواره مراقب توطئه‌هاي دشمن بود و مساله فتنه و حوادثي كه در سال 1388 اتفاق افتاد بايد هميشه مد نظر ملت باشد و مراقب باشد كه خدايي ناكرده دوباره گرفتار موارد مشابه نشود.

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف