بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به حضور 20 ميليونی زائرین كربلا در اربعين حسيني:
تا نام امام حسين(ع) زنده است، امت اسلامي در برابر توطئه‌هاي دشمن مي‌ايستد

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: دنياي كفر و اسكتبار بداند، تا نام امام حسين(ع) زنده است، اسلام زنده است و تا اسلام هست، امت اسلامي در برابر توطئه‌هاي دشمن مي‌ايستد.

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: دنياي كفر و اسكتبار بداند، تا نام امام حسين(ع) زنده است، اسلام زنده است و تا اسلام هست، امت اسلامي در برابر توطئه‌هاي دشمن مي‌ايستد.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري، حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري با اشاره به حماسه آفريني عاشقان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) و حضور باشكوه در كربلاي معلي به مناسبت اربعين حسيني(ع) گفت: مراسم اربعين حسيني امسال برابر آنچه در تاريخ ضبط شده، برگ زريني در تاريخ حادثه كربلا پس از گذشت قرن‌هاست. مراسم باشكوهي كه در آن بيش از 20 ميليون زائر از 60 كشور جهان براي عرض ارادت و تعظيم در برابر عظمت آنچه امام حسين(ع) آفريد، در كربلا حضور يافتند.
وي افزود: یکی از فرازهای شگفت‌انگيز و درعين حال بسيار عميق در فرمايش حضرت زينب كبري(س) در پاسخ به طعنه عبيدالله ابن زياد كه گفته بود، ديدي خداوند با برادرت چه كرد؟، اين جمله بود كه فرمودند: «من چيزي جز زيبايي در آن نديدم».
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به اينكه شايد عمق معناي اين سخن آن روز براي شنوندگان معلوم و مشخص نبود، اضافه كرد: وقتي از افق بالا و از منظري برتر به اين حادثه نگريسته مي‌شود، معنا و مفهوم اين كلام حضرت زينب(س) مفهوم مي‌يابد، براستي كدام حادثه در دنيا توانسته است مانند حادثه كربلا چنين اثر عميقي بر تاريخ بشريت بگذارد، در حالي كه بيش از 1370 سال از آن حادثه مي‌گذرد و هرسال تازه‌تر و باشكوه‌تر از سال گذشته برگزار مي‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري اظهار داشت: امسال عاشقان مكتب ولايت و كساني كه در راه زيارت اباعبدالله(ع) سر از پا نمي‌شناختند، علي‌رغم حوادثي كه در عراق اتفاق افتاده است و وحشي‌گري‌هايي كه گروه‌هاي تكفيري و عوامل استكبار در آنجا مرتكب شده‌اند و در عين وجود خطر، حضور پرمعنايي را در مراسم اربعين حسيني رقم زدند.
وي ادامه داد: مراسم امسال اربعين حضرت امام حسين(ع) هم براي دنياي اسلام و تشيع و هم براي دنياي كفر و استكبار پيامي ويژه و درخور تامل داشت.
رئيس ديوان عدالت اداري با بيان اين مطلب كه  اين حادثه روز به روز در دل مردم زنده ‌تر و اين حرارت و گرمي روز به روز بيشتر مي‌شود، اضافه كرد: يك روز امام حسين(ع) تكيه بر نيزه غربت زده بود اما امروز مي‌بينيم با گذشت بيش از 1370 سال عاشقان آن بزرگوار از اقصي نقاط جهان آن هم نه تنها شيعيان كه برادران اهل سنت نيز براي عرض  ارادت به ساحت مقدس آن امام بزرگوار در كربلا حضور يافتند و با نداي لبيك يا حسين(ع) اين قيام مقدس و نهضت آسماني را پاس داشتند.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري گفت: اين پيام بزرگي است براي دنياي اسلام كه اسلام در زير پرچم قيام امام حسين(ع) همچنان زنده و پوياست و در برابر همه توطئه‌هاي دشمنان و استكبار اين ملت با اين ايده و پرچم مقدس هرگز دست از مقاومت برنخواهد داشت.
وي ادامه داد: دشمن بداند، تا نام امام حسين(ع) زنده است، دنياي اسلام زنده است، و چون امام حسين(ع) جاودانه زنده است، اسلام نيز جاودانه زنده خواهد بود.
رئيس ديوان عدالت اداري تاكيد كرد: مراسم باشكوه اربعين حسيني (ع) اين پيام را نيز براي دنياي اسلام داشت كه با وحدت، هماهنگي و همدلي مي‌توان در برابر توطئه‌هاي دشمن ايستاد و اينكه اگر وحدت داشته‌ باشيد در برابر همه سرافراز و پيروز خواهيد بود.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري به پيام اين همايش بزرگ براي دنياي استكبار و تكفيريان اشاره كرد و گفت: پيام اربعين امسال براي دنياي استكبار، كفر و تكفيريان اين بوده است كه گمان نكنيد با كشتن يا ترورهايي كه انجام مي‌دهيد، با قتل و غارت و جنايتي كه مستقيم و يا با عوامل سرسپرده خود مانند وهابيون و داعش مرتكب مي‌شويد، مي‌توانيد نور اسلام و اين حركت عظيم امت اسلامي را خاموش كنيد.
وي در پايان با اشاره به اينكه در مجموعه روايات بر زيارت امام حسين(ع) تاكيد ويژه شده است، افزود: توصيه‌هايي كه براي زيارت امام حسين(ع) شده براي زيارت هيچ‌يك از معصومين(ع) نشده است. و اين خود پيامي است براي ما كه نهضت امام حسين(ع) را سرمشق قرار دهيم و دريابيم كه آن حضرت براي استقرار عدالت، نماز و امر به معروف و نهي از منكر و هچنين زنده ماندن بشريت قيام كرد و انشاء الله كه ما بتوانيم پوينده راه آن امام بزرگوار باشيم.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف