بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئيس ديوان عدالت اداري با تبريك هفته بسيج:
بسيج وابسته به انقلاب و مسئول صيانت از ارزش‌هاي نظام اسلامي است

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: آنان كه خط فكري به بسيجيان مي‌دهند بدانند كه بسيج صرفا وابسته به انقلاب و مدافع آن است و باید در مسير معارف اسلام، قرآن و ولايت در صحنه باشد و نه وابسته يه اين گروه يا آن گروه و اين جناح يا آن جناح.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: آنان كه خط فكري به بسيجيان مي‌دهند بدانند كه بسيج صرفا وابسته به انقلاب و مدافع آن است و باید در مسير معارف اسلام، قرآن و ولايت در صحنه باشد و نه وابسته يه اين گروه يا آن گروه و اين جناح يا آن جناح.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در جلسه سوم آذرماه هيات عمومي ديوان ضمن تبريك هفته بسيج اظهار داشت: ان شاء الله بسيجيان عزيز در مسير ولايت از هر گونه انحراف فكري مصون باشند و اسلام و انقلاب را صيانت كنند، چرا كه بسيج وابسته به انقلاب و مدافع آن است و صيانت از ارزش‌هاي انقلاب و نظام اسلامي هميشه و در همه زمان‌ها بر عهده اين شجره طيبه است.
وي افزود: بسيج، يادگار ارزشمند و درختي است كه حضرت امام خميني رضوان الله عليه به حق آن را شجره طيبه ناميده و غرس كردند.
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به شاخصه‌های شجره طيبه كه در قرآن آمده است، اضافه كرد: از شاخص‌هاي شجره طيبه اين است كه پايه و ريشه‌اش محكم در اعماق زمين فرو رفته و توفان‌ها و گردبادها نمي‌تواند آن را از جا بكند و شاخه‌هاي آن به گونه‌اي گسترده است كه هرگاه نياز باشد، مي‌توان از ثمرات آن بهره برد و استفاده كرد.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري ادامه داد: بسيج اين شجره طيبه، اصلش ثابت است، چون از طرفي ريشه در معارف الهيه قرآن و اهل بيت(ع) دارد و از طرف ديگر وابسته و متكي به توده مردم و عامه امت اسلامي است. اين دو عامل از مهم‌ترين عوامل ثابت بودن اصل اين شجره طيبه است.
وي ادامه داد: اتكاي به معارف الهي و قرآن و اهل بيت و قدرت امت و توان توده مردم كه قدرتي است لايزال، توانسته بزرگترين پشتوانه براي حفظ و صيانت از بسيج عزيز از زمان تشكيل تا كنون باشد.
رئيس ديوان ديوان عدالت اداري با بيان اينكه همواره شاهد بوده‌ايم كه شاخه‌هاي اين شجره طيبه در جامعه ما گسترش يافته، خاطرنشان كرد: پس از انقلاب اسلامي هر گاه كه نياز بوده است، شاهد حضور مقتدرانه و جانانه بسيج بوده‌ايم. نقش بسيج در هشت سال دفاع مقدس و مبارزه با استكبار و عواملش و پيروزي در آن، برگ زيبا و تابلويي شفاف و حاكي از نقش ازنده‌اي است كه از خود بروز داده است.
وي افزود: همچنين هرگاه عناصر داخلي سرسپرده شيطنت مي‌كنند، نيز اين شجره طيبه عزيز است كه ثمرات خود را در دفاع از ارزش‌هاي انقلاب و اسلام و مردم نشان مي‌دهد.
رئيس ديوان عدالت اداري ضمن تاكيد بر اينكه ما بايد قدردان اين سرمايه ارزشمند باشيم، به جهاد علمي بسيجيان نيز اشاره كرد و گفت: آنگاه كه لازم است در عرصه علم، فرهنگ و فناوري نيز حضور داشته باشيم، ملاحظه مي‌شود كه بسيج جانانه از انقلاب و ارزش‌هاي آن در اين سنگر نيز دفاع مي‌كند.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري يكي از مهم‌ترين شاخصه‌هاي بسيج و بسيجيان را تبعيت آنان از ولايت دانست و ادامه داد: اين موضوع را در بسيج چه در آن زمان كه حضرت امام راحل رضوان الله عليه زمامدار امور بوده‌اند و چه اكنون كه حضرت ايت‌الله خامنه‌اي، رهبري انقلاب را عهده‌دار هستند، شاهديم كه بسيج در تبعيتش از ولايت فقيه، همانند اصحاب و ياران باوفاي ائمه معصومين(ع) عمل كرده است و اين خلوص نيت را در تبعيت آنان شاهديم.
وي افزود: اميدواريم كه اين نعمت ارزشمند را بسيجيان قدر دانسته و بدانند بسيج وابسته به انقلاب و مدافع آن است و بايد هميشه و در همه زمان‌ها از ارزش‌هاي انقلاب و نظام اسلامي صيانت كند و در عرصه‌هاي مختلف خدمات ارزشمند خود را به جامعه ارايه بدهد.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به روایتی از امام محمد باقر(ع) و درسی که بسیجیان می توانند از آن بگیرند گفت: امام محمد باقر(ع) می فرمایند، «مومن کسی است که مسلمانان او را بر جان و مال خود امین بدانند. بر مسلمان حرام است که به مسلمانی ستم کند یا او را در برابر دشمن تنها بگذارد و یا او را به گونه‌ای دفع کند که این موجب آزار و اذیت آن مسلمان گردد.»
وي تاكيد كرد: مهم ترین ويژگي یک مومن این است که جامعه و امت از بدی ها و شر او در امان باشند و این برای فردی که افتخار وابستگي به بسيج را دارد، مي‌تواند بزرگترين و مهم‌ترين شاخص باشد.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف