بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری ضمن محکوم کردن جنایت اسیدپاشی:
جنایتکاران می خواهند بر قانون احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر اثر بگذارند

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: حرکت امام حسین(ع) و واقعه کربلا که بدیلی برای آن در تاریخ نمی‌توان یافت، به منظور اداي تكليف الهي و تحقق فريضه امر به معروف و نهي از منكر بوده است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: حرکت امام حسین(ع) و واقعه کربلا که بدیلی برای آن در تاریخ نمی‌توان یافت، به منظور اداي تكليف الهي و تحقق فريضه امر به معروف و نهي از منكر بوده است.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري، حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در جلسه پنجم آبان ماه هيات عمومي ديوان ضمن تسليت ايام سوگواري اباعبدالله الحسين(ع) به تبيين ابعاد با شكوه اين حادثه تاريخي پرداخت و گفت: حركت آن امام بزرگوار به گونه‌اي بود كه از زمان خلقت حضرت آدم(ع) انبياء بزرگوار الهي درباره آن سخن گفته‌اند و بر اين مولمه دردناك گريسته‌اند.
وي افزود: بنابر آنچه در تفسير برخي آيات و روايات آمده است، آسمان و زمين هم بر اين مصيبت اشك ريختند و خداوند نيز در ازاي اين عمل امام حسين(ع)، آن حضرت را زنده تاريخ گردانيد.
رئيس ديوان عدالت اداري گفت: مكتب ولايت و تشيع به هر بهانه نام و راه امام حسين(ع) را زنده نگه داشته و فلسفه عزاداري براي آن امام بزرگوار نيز احياي حركت ايشان بوده است.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري با اشاره به اينكه امام حسين(ع) در جهت احياي فريضه امربه معروف و نهي از منكر قيام كرده است، اذعان داشت: امر به معروف و نهي از منكر جزء احكام ضروري قرآن و واجبات ديني است و تا كنون آثار و بركات فراواني براي جامعه اسلامي داشته است.
وي اظهار داشت: مگر مي‌شود در جامعه اسلامي به ويژه جامعه شيعي، امر به معروف و نهي از منكر نداشته باشيم، آنهم در جامعه‌اي كه امام حسينش در راه امر به معروف و نهي از منكر به شهادت رسيده است.
رئيس ديوان عدالت اداري ضمن اظهار تاسف از اينكه در نظام جمهوري اسلامي ايران امر به معروف و نهي از منكر کم رنگ بوده است، ادامه داد: به رغم اينكه اين مهم در قانون اساسي آمده و همه مردم نسبت به امامي كه در صدد احياي اين فريضه بود، عشق مي‌ورزند، لكن متاسفانه اجراي آن به عنوان يك وظيفه عمومي و همگاني به دلايل متعدد رنگ باخته است.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري به مواردي كه آمران به معروف و ناهيان از منكر مورد تعرض قرار گرفته‌اند، اشاره كرد و گفت: هم در اين مورد كوتاهي داشته‌ايم و هم گاهي در جامعه چنان برخورد مي‌شود كه اين مهم نتواند اجرايي شود.
وي اضافه كرد: چرا بايد اينگونه باشد كه مثلا كارمندي نتواند در امنيت كامل و بدون هراس به مسوول خود تذكر بدهد؟ ما بايد كاري كنيم كه فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر در جامعه رشد يابد.
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به اينكه دست‌هايي پنهان و آشكار براي تضعيف اين فريضه الهي تلاش مي‌كنند، اظهار داشت: حوادث اخير در اصفهان نشان مي‌دهد كه بعيد نيست چنين اقدامي از سوي برخي شياطين و گرگ‌هاي نانجيب و انسان‌نماهايي كه در ظاهر مدافع حقوق بشرند طرح‌ريزي و اجرا شده باشد و اتفاقا تلاش كنند كه اين اقدام جنايتكارانه تحت لواي يك عنصر معنوي انجام شود.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري گفت: حادثه‌اي كه در اصفهان رخ داد و مانورهايي كه رسانه‌هاي بيگانه بر سر آن دادند، نشان مي‌دهد كه خطي در پي آن است تا در آستانه ايام محرم و زماني كه طرح قانوني احياي امر به معروف و نهي از منكر در مجلس شوراي اسلامي در حال رسيدگي است، با انجام چنين جناياتي به اعمال فشار در اين مورد بپردازد.
وي اضافه كرد: آنچه مسلم است هيچ انسان منصفي ولو آنكه مسلمان نباشد، به خود اجازه نمي‌دهد، با پاشيدن اسيد بر چهره زن جوان، جسم، جان و زيبايي او را مورد هجوم قرار داده و چنين جنايتي را مرتكب شود.
رئيس ديوان عدالت اداري با طرح اين پرسش كه كجا اسلام اجازه مي‌دهد كه مسلمانان در لواي امر به معروف و نهي از منكر دست به جنايت بزنند؟ تاكيد كرد: حال آنكه ما مي‌دانيم دشمنان از انجام چنين جنايتي ابا ندارند و چنين اقدامي را توسط افراد و عمال خود فروخته خود انجام مي‌دهند.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري با بيان اين مطلب كه غرب با هر بهانه در صدد سركوب احياي فرائض ديني است، اضافه كرد: چگونه است، در حالي كه طي همين ايام در برخي ايالات آمريكا قانون همجنس‌بازي كه عملی زشت، غيرانساني و ناپسند است، قانونی شده و به رسميت شناخته مي‌شود. مورد هجمه قرار نمي‌گيرد و گاهي حتي با افتخار آن را رسانه‌اي مي‌كنند ولي ما بايد از ترس به سخره گرفته شدن، امر به معروف را كه يك فريضه ديني مورد قبول است، تعطيل كنيم.
وي در پايان ضمن محكوم كردن جنايت اسيد پاشي اخير، تصريح كرد: ضمن محكوم دانستن چنين جنايات دهشت‌انگيزي تاكيد مي‌كنيم كه چنين برچسب‌هاي ناچسبي هرگز بر پيكره اسلام و تشيع نمي‌چسبد.
در بخش ديگري از اين جلسه همچنين دكتر راستگو به عنوان معاون توسعه و منابع انساني ديوان عدالت اداري معرفي و از تلاش‌هاي آقای ميرحسيني مدت تصدی اين سمت قدرداني شد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف