بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
تاكيد حجت الاسلام والمسلمین منتظری بر گسترش حقوق عمومي

حجت الاسلام والمسلمین منتظری از قضات دیوان عدالت اداری خواست تا در راستاي تحول اساسی در اقدامات این نهاد قضائی، نسبت به آموزش و فراگیری بيشتر مبانی حقوق عمومی و مجموعه قوانین ومقررات مرتبط با آن اهتمام داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری از قضات دیوان عدالت اداری خواست تا در راستاي تحول اساسی در اقدامات این نهاد قضائی، نسبت به آموزش و فراگیری بيشتر مبانی حقوق عمومی و مجموعه قوانین ومقررات مرتبط با آن اهتمام داشته باشند.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: هم سو با اقداماتی که بناست در دوره دوم مدیریت رئیس قوه قضائیه در دستگاه قضایی صورت گیرد، لازم است، تحولی جدی در امور مربوط به دادرسی اداری در دیوان عدالت اداری ایجاد شود و این نیازمند تلاش همکاران و افزایش تسلط آنان بر مسایل حقوق عمومی است.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری وی در جلسه هفدهم شهریور ماه هیات عمومی دیوان اظهار داشت: متاسفانه طی سال‌های گذشته به موضوعات مطروحه در ديوان عدالت اداري كه از جنس حقوق عمومي است، مناسب جايگاه آن توجه نشده و ابزار لازم براي اين بخش در قوه قضائيه فراهم نگردیده است.
رئيس ديوان عدالت اداري افزود: از آنجايي كه در ساير بخش‌هاي قوه قضائيه بیشتر حقوق مدنی و کیفری کاربرد دارد و قضات فارغ‌التحصيل از حوزه و دانشگاه، حتي در دوره كارآموزي قضائي، با حقوق جزايي يا مدني كار كرده‌اند. لذا وقتي وارد ديوان عدالت اداري مي‌شوند، بر حقوق عمومي كه مورد استفاده در ديوان است، تسلط كافي ندارند.
حجت‌الاسلام و المسلمين منتظري افزود: بنابراين از افرادي كه متقاضي ورود به ديوان عدالت اداري هستند يا كساني كه در بدو ورود قرار دارند، مي‌خواهيم نسبت به فراگيري موضوعات در حقوق عمومي و نكات ظريف آن توجه بيشتري داشته باشند.
وي با اشاره به اينكه با رياست قوه قضائيه و رئيس دانشگاه علوم قضايي مذاكراتي صورت گرفته است تا نسبت به داير كردن رشته حقوق عمومي در دانشگاه اقدام شود، اضافه كرد: اميدواريم بتوانيم فرصتي فراهم آوريم كه قضات علاقمند و همچنين آنانكه قصد ورود به ديوان را دارند، نسبت به فراگيري حقوق عمومي در دانشگاه علوم قضايي اقدام كنند.
رئيس ديوان عدالت اداري همچنين اظهار اميدواري كرد كه در آينده نزديك امكان ادامه تحصيل در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري براي علاقمندان به حقوق اداري فراهم شود.
  شايان ذكر است حجت‌الاسلام و المسلمين منتظري در ابتداي جلسه ضمن تبريك ولادت ثامن الحجج حضرت امام رضا(ع)، به قيام خونين 17 شهريور 57 اشاره كرد و گفت: امروز، سالگرد قيام خونين 17 شهريور است، اين روز در تاريخ ايران  نقطه عطفي است كه توانست حركت انقلاب اسلامي را تسريع كند.
وي افزود: خون شهداي 17 شهريور به پيكر انقلاب اسلامي ايران جاني تازه داد كه بر اثر آن، انقلاب ملت ايران طي مدت كوتاهي در بهمن 1357 به پيروزي برسد.
وي ضمن گرامي‌داشت ياد و خاطر شهدای واقعه 17 شهريور گفت: به روح امام بزرگوار كه مركز انقلاب اسلامي است دورد مي‌فرستيم و براي تمام شهدا آرزوي علو درجه مي‌كنيم و اميدواريم كه خداوند توفيق دهد تا پاسداران خوبي براي اين انقلاب باشيم.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف