بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئيس ديوان عدالت اداري:
ملاك شيعه بودن، تبعيت از امام و حجت خداست

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: حوادث جاري در سرزمين‌هاي اسلامی و وقايعي كه قبل از آن اتفاق افتاده است، در روايات ديني ما پيش‌بيني شده است.

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: حوادث جاري در سرزمين‌هاي اسلامی و وقايعي كه قبل از آن  اتفاق افتاده است، در روايات ديني ما پيش‌بيني شده است.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري، حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در جلسه بيست و سوم تير ماه هيات عمومي با اشاره به ظلم‌هايي كه در عراق و غزه در حق مردم مظلوم روي مي‌دهد، اظهار داشت: دنيا بايد بفهمد كه نياز به مصلح و نجات دهنده دارد و اميدواريم بشريت با ظهور امام عصر(عج) از اين ظلم و ستم نجات يابد.
وي افزود: منازعات و ظلم‌هايي كه در منطقه روي مي‌دهد از نشانه‌هايي است كه به عنوان علائم ظهور در روايات ما بدان اشاره شده است.
رئيس ديوان عدالت اداري همچنين با اشاره به ايام با سعادت ولادت امام حسن مجتبي(ع) به بيان حوادث زندگي آن امام بزرگوار پرداخت و گفت: زندگي اين امام بزرگوار همراه با قيام و قعود همراه بود. امام حسن(ع) امامت را با قيام عليه معاويه آغاز كرد و اين قيام با خيانت شيعيان ظاهري و دل به دنيا سپردگان با شكست مواجه شد و بدین سبب بود كه براي حفظ مصالح اسلام تن به صلح با معاويه داد.
حجت‌الاسلام و المسلمين منتظري ادامه داد: اين در حالي است كه امام حسين(ع) ابتدا همان روش برادر را پي گرفت و تا پايان عمر معاويه بر صلح امام حسن(ع) پايدار ماند و پس از آن وقتي دنياي اسلام را گرفتار پيشواي پليد و نابكار ديد، قيام كرد.
وي صلح امام حسن(ع) و قيام امام حسين(ع) را از عوامل موثر در بقاي اسلام و نگهداري ولايت دانست و اظهار اميدواري كرد كه ما به عنوان پيروان ولايت، ضمن درس گرفتن از زندگي اين دو بزرگوار، عمل آنان را براي خود حجت بدانيم.
رئيس ديوان عدالت اداري افزود: يادمان باشد كه صرف داشتن نام شيعه كفايت نمي‌كند  بلكه تبعيت از امام و حجت خدا در هر حال و شرايطي يعني قيام و قعود براي شيعه ملاك اصلي است.
حجت‌اسلام والمسلمين منتظري در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به درگذشت مرحوم آيت الله محمدي گيلاني به بيان فضائل اين فقيه عاليقدر و خدمات شايان توجهش به دستگاه قضايي پرداخت و گفت: مرحوم آيت الله محمدي گيلاني با لبيك به دعوت حضرت امام خميني(ره) با پيروزي انقلاب مردانه قدم به ميدان قضاوت گذاشت و با اقتدار و صلابت با عناصر كفر و نفاق مبارزه كرد.
 وي گفت: خدمات ارزشمند آيت الله محمدي گيلاني در دستگاه قضايي به عنوان يك قاضي، عضو شوراي عالي قضايي و رئيس ديوان عالي كشور ستودني است و از همين رو از خداوند منان براي اين عارف وارسته و فقيه متاله علو درجه را مسالت داريم.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف