بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
با هـدف رفع مشکلات فی مابین
جلسه نمایندگان وزارت آموزش و پرورش با معاون قضایی دیوان عدالت اداری در امورشعب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ هفتم تیرماه 1393 جلسه ای با پیرامون پرونده های مربوط به وزارت آموزش و پرورش در دیوان عدالت اداری برگزار شد.

    به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ هفتم تیرماه 1393 جلسه ای با پیرامون پرونده های مربوط به وزارت آموزش و پرورش در دیوان عدالت اداری برگزار شد.
      در این جلسه که به دعوت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای موسی قربانی معاون قضایی دیوان در امورشعب و استانها تشکیل شده بود ، معاون امورحقوقی وزارت آموزش و پرورش حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای ناصری ، مشاور رئیس دیوان عدالت اداری جناب آقای حسن سلیمانی و مدیرکل حقوقی وزارت آموزش و پرورش جناب آقای واسعی در این جلسه حضور داشتند در این جلسه موضوع حدود 11 هزار پرونده مربوط به وزارت آموزش و پرورش مورد بحث و بررسی قرار گرفت تصمیمات زیر اتخاذ گردید: 
1- با توجه به اینکه وزیر آموزش وپرورش به استناد قانون مدیریت خدمات کشوری دفاع از دعاوی را به مدیران کل استانها تفویض کرده است بر اساس ابلاغ کارگزینی خواهان ، دستور تبادل لوایح با مدیر کل آموزش وپرورش استان مربوطه داده خواهد شد.
معاون وزیر نامه تفویض اختیار به مدیران کل استان ومستندات قانونی آنرا ارائه خواهد داد.
2- فقط کسانیکه از ناحیه معاونت حقوقی وزارت آموزش وپرورش معرفی می شوند بعنوان نماینده این وزارت شناخته خواهند شد و شعب دیوان از سایر افراد بعنوان نماینده وزارت آموزش وپرورش دعوت نخواهند کرد.معاونت حقوقی وزارت آموزش و پرورش در اسرع وقت این افراد را معرفی خواهد کرد.
3- معاونت قضائی در امورشعب دیوان به دفاتر استانها و دبیرخانه ابلاغ خواهد کرد تا دادخواستهای فاقد حکم کارگزینی را از افراد نپذیرند وافراد موظف شوند بر اساس حکم کارگزینی خوانده دعوی را مشخص نمایند.
4- مسئولین آموزش وپرورش انتظار دارند در مواردی که قانون دولت را مکلف به امری کرده است شعب دیوان دولت را محکوم علیه قرار دهند ووزارت آموزش وپرورش را طرف دعوی قرار ندهند.
5- معاونت حقوقی وزارت آموزش وپرورش بر اساس فراوانی بیشتر ، موضوعات مشابه مربوط به خود را شناسائی و به منظور تسریع در رسیدگی مراتب را به معاون قضائی دیوان اعلام تا با تشکیل جلسه با قضات و کارشناسان آموزش وپرورش  وبررسی حقوقی موضوع موجبات تسریع در رسیدگی فراهم گردد.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف