بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
درخواست رئيس ديوان عدالت اداري از شعب اين نهاد قضائي:
تسريع در رسيدگي به پرونده‌هاي كارگري

رئیس دیوان عدالت اداری از شعب رسیدگی کننده به پرونده‌هاي كارگري خواست به مناسبت «روز كارگر» طي ارديبهشت‌ماه، رسيدگي به اين پرونده‌ها را تسريع كرده به نحوي كه بخش قابل توجهي از دادخواست‌هاي مربوطه به نتيجه برسد.

رئیس دیوان عدالت اداری از شعب رسیدگی کننده به پرونده‌هاي كارگري خواست به مناسبت «روز كارگر» طي ارديبهشت‌ماه، رسيدگي به اين پرونده‌ها را تسريع كرده به نحوي كه بخش قابل توجهي از دادخواست‌هاي مربوطه به نتيجه برسد.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري، حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در جلسه هشتم ارديبهشت ماه هيات عمومي ضمن تبريك روز كارگر به تمام كارگران كشور گفت: شرع مقدس اسلام براي كار و كارگر اهميت فوق‌العاده قائل شده و بر تكريم آنان تاكيد دارد.
وي افزود: اگر ما روايات و معارف اسلامي را درباره كار و كارگر مورد توجه قرار دهيم، ملاحظه مي‌كنيم كه در هيچ مكتب و نظامي به اندازه آنچه در دين اسلام آمده به اهميت اين موضوع پرداخته نشده است، زيرا به باور ما حيات و زندگي بشر مبتني بر كار است.
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره به اينكه در كشور و نظام اسلامي ما نيز ضروري است كه جايگاه كار و كارگر آنگونه كه شايسته است ديده شود، ادامه داد: متاسفانه قانوني كه فعلا تحت عنوان قانون كار در مناسبات كار و كارگري جاري است، اشكالات عديده‌اي دارد كه به جريان كار و مناسبات حاكم بر آن لطمه مي‌زند.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري اضافه كرد: قانون فعلي كار در زمان تصويب مورد اختلاف مجلس شوراي اسلامي و شوراي نگهبان بود كه به مجمع تشخيص مصلحت ارجاع شد و درحالي كه مصوبات مجمع محدود به زمان است، ملاحظه مي‌شود اين قانون سال‌هاي سال است كه اجرا مي‌شود.
وي ضمن بيان اين مطلب كه اين قانون ظاهرا در مقام دفاع از حقوق كارگر تنظيم شده است، تصريح كرد: از آنجا كه ما در ديوان عدالت اداري مرجع قضائي رسيدگي به برخي شكايات در اين حوزه می‌باشيم، شاهد مسايل و مشكلات مرتبط با آن هستيم و معتقديم قانون بايد به نحوي اصلاح شود كه ضمن اينكه كارگران در آن مورد حمايت معقول و منطقي قرار مي‌گيرند، به كار و كارفرما نيز لطمه وارد نشود.
 رئيس ديوان عدالت اداري در ادامه ضمن بيان حديثي از رسول گرامي اسلام(ص) در تجليل از مقام كارگر گفت: حضرت محمد مصطفي(ص) مي‌فرمايند، «كسي كه روز را به شب برساند در حالي كه تلاشش براي طلب روزي حلال بوده است، چنين فردي آمرزيده روز را به شب آورده است».
وي همچنين در ادامه با اشاره به مباحث مطروحه درباره موضوع هدفمندي يارانه‌ها در جلسه شوراي دستگاه‌هاي نظارتي، به بيان برخي مفاد مصوب اين قانون پرداخت و گفت: متاسفانه دولت قبلي در اجراي هدفمندي يارانه‌ها به قانون مصوب اعتنايي نداشت.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري اظهار داشت: اقدمات خلاف قانون دولت سابق شرايطي را به وجود آورده است كه موجب شد با برداشت از خزانه، سرمايه كشور بدون برنامه هزينه شود.
رئيس ديوان عدالت اداري به ثبت نام نزديك به 73 ميليون نفر در اجراي مرحله دوم هدفمندي يارانه‌ها اشاره كرد و ادامه داد: آيا واقعا ما 73 ميليون نيازمند در كشور داريم كه براي دريافت يارانه ثبت‌نام كرده‌اند؟
وي با بيان اينكه منابع درآمدي دولت محدود و مشخص است، افزود: پرداخت يارانه‌ها به اين شكل و گستردگي مشكلاتي را براي كشور به وجود آورده و در نهايت به زيان مردم و كشور است.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در پايان از مردم خواست، ضمن همكاري با دولتي كه برخواسته از راي آنان است، در صورتي كه واقعا نيازي به يارانه ندارند، دولت را در اين زمينه ياري دهند.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف