بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رييس ديوان عدالت اداري:
حضور در عرصه عمل به اقتصاد مقاومتي وظيفه همگاني است

رييس ديوان عدالت اداري گفت: عمل به اقتصاد مقاومتي در اين مقطع، مانند اداي تكليف در دفاع مقدس است و همانطور كه در جنگ هشت‌ساله، وظيفه حضور در صحنه دفاع را داشتيم، در اين مقطع نيز بايد به تكليفمان در عرصه اقتصاد مقاومتي عمل كنيم.

رييس ديوان عدالت اداري گفت: عمل به اقتصاد مقاومتي در اين مقطع، مانند اداي تكليف در دفاع مقدس است و همانطور كه در جنگ هشت‌ساله، وظيفه حضور در صحنه دفاع را داشتيم، در اين مقطع نيز بايد به تكليفمان در عرصه اقتصاد مقاومتي عمل كنيم.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري، حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در جلسه دوازدهم اسفندماه هيات عمومي ديوان اظهار داشت: امروز مقام معظم رهبري با ابلاغ سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي، آن را تنها راه نجات و عزت كشور دانستند، تا كشور و ملت ما بتواند در چنين شرايطي كه دشمن هجوم خود را در اين عرصه آغاز كرده است، از لحاظ مسايل مالي و اقتصادي روي پاي خود بايستد.
وي افزود: همه ما وظيفه داريم به اقتصاد مقاومتي كمك كنيم، يعني اگرچه بخش مهمي از آن بر عهده قواي مجريه، مقننه و قضاييه است و آنها نيز ان‌شاء الله به وظيفه خود عمل خواهند كرد، ما نيز موظفيم چه از حيث وظيفه اداري و چه انجام وظيفه شهروندي، به مسووليت خود به درستي عمل كنيم تا كشور را از وابستگي به دشمن برهانيم.
رييس ديوان عدالت اداري با اشاره به اينكه یکی از مسایل مهم امروز، برنامه‌ريزي دشمن براي نفوذ از طريق مسایل اقتصادی و فرهنگی در جامعه است، خاطرنشان كرد: دشمن چون دریافته است که از طریق نظامی نمی‌تواند اهداف خود را پيش ببرد و به رغم بلوف‌هايي كه مي‌زند، هيچ غلطي نكرده است، برنامه‌ريزي اقتصادي و فرهنگي را براي ظربه زدن به نظام اسلامی ما طراحي و اجرا كرده است.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري گفت: متاسفانه دشمن توانسته با ايجاد مشكلات اقتصادي و مسايل فرهنگي تا حدودي در ما نفوذ كند و با عواملي به درون صفوف ملت راه ‌يابد. اگر ما با عزت و كرامت، در برابر دشمن مقاومت نكنيم، دشمن خواهد توانست از اين طريق يك ملت عزيز را به ذلت بكشد.
وي نفوذ امريكا و غرب را در برخي از كشورهاي اسلامي مصداق چنين نمونه‌اي ذكر كرد و ادامه داد: آنان همواره در پي آنند كه با كشور و ملت ما نيز همان‌كار را كنند.
رييس ديوان عدالت اداري درباره مقابله با تهاجم فرهنگي اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از مدت‌ها پيش مساله تهاجم فرهنگي را گوشزد كردند و آن را يك خطر بزرگ دانسته و شبيخون فرهنگي ناميدند. شبيخون فرهنگي نيز همان است كه مي‌تواند اساس يك نظام را تهديد كند و عزت و سعادت يك ملت را از ايشان بگيرد.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري افزود: اقدام امروز قدرت‌هاي استكباري در اين ميدان بي‌شباهت به حادثه تاريخي نفوذ دشمن در كشور اسلامي اندولس نيست. در اندلوس آن روز نيز عامل شكست مسلمانان، شبيخون فرهنگي دشمن بود. كاري كه امروز نيز با ابزارهاي نوين و تكنولوژي جديد در حال انجام است.
وي با اشاره به آموزه‌هاي ديني كه مومن را عزيز مي‌داند، تصريح كرد: مومن كسي است كه در مقابل مال، شهوت، جایگاه و مقام نفوذناپذير است. اگر ما عزت داشته باشیم، دشمن نمی‌تواند، نفوذ کند و از ملت با کرامت، استقلال و دین و شرفش را بگیرد.
وي با بيان حديثي از رسول اكرم(ص) به نقل از كتاب تهذيب در تبيين معناي صفت عزيز در مومنان ادامه داد: پيامبر گرامي اسلام(ص) فرمودند، «يكي از صفات و خصلت‌هاي مومن اين است كه عزيز است و ذليل نيست. مومن از كوه سخت‌تر است، زيرا كوه را مي‌توان با كلنگ‌ حفر كرد، ولي هيچ‌چيز نمي‌تواند دين مومن را از او جدا كند».
  

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف