بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رییس دیوان عدالت اداری:
هدف از انقلاب، اعتلای کلمه الله یعنی حاکم کردن اسلام و ارزش‌های الهی است

رییس دیوان عدالت اداری گفت: هدف از انقلاب الهی حضرت امام خمینی(ره)، اعتلای کلمة الله یعنی یعنی حاکم کردن ارزش‌های الهی و اسلام بر سرنوشت ملت، التزام عملی مردم به اسلام و جاری کردن قوانین و شرع مقدس اسلام در کشور بود.

رییس دیوان عدالت اداری گفت: هدف از انقلاب الهی حضرت امام خمینی(ره)، اعتلای کلمة الله یعنی یعنی حاکم کردن ارزش‌های الهی و اسلام بر سرنوشت ملت، التزام عملی مردم به اسلام و جاری کردن قوانین و شرع مقدس اسلام در کشور بود.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر، آغاز سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر طاغوت را تبریک و تحنیت گفت.
وی افزود: دهه فجر به واسطه ممتاز بودنش نسبت به سایر زمان‌ها، این ویژگی را دارد که آن را ایام الله بدانیم، زیرا در این ایام فرایند مبارزه مردم علیه رژیم ستم‌شاهی در دفاع از حق و مبارزه با ظلم و استکبار به بار نشست و ملت توانستند یک رژیم منفور و نوکر اجانب را ساقط کنند.
رییس دیوان عدالت اداری ادامه داد: ملت با حضور در صحنه از زمان آغاز مبارزه با تبعیت از معمار فقید جمهوری اسلامی توانست، بنای به ظاهر مستحکم رژیم ستم‌شاهی را به زباله‌دان تاریخ بیندازد و پرچم نظام اسلامی را به اهتزاز درآورد.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه خلاصه سخن و پیام حضرت امام از لحظه شروع مبارزه تا آخرین لحظاتی که می‌توانست با مردم سخن بگوید، یک کلمه بیش نبود، اظهار داشت: آن پیام در یک کلمه خلاصه می‌شد و آن اعتلای کلمه الله بود، و این یعنی حاکم کردن ارزش‌های الهی و اسلام بر سرنوشت ملت، اجرای قوانین و شرع مقدس و التزام عملی مردم به اسلام.
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) به تاسی از جد بزرگوارش امام حسین(ع)، نه به دنبال به دست آوردن حکومت بود و نه مانند بسیاری از حاکمان می‌خواست بر اریکه قدرت نشسته، در پی مطامع دنیایی، خوشگذرانی و جمع‌آوری اموال باشد.
رییس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: این انقلاب مبتنی بر اصول و خطوط قرمز ترسیم شده در قرآن کریم و معارف ارزشمند تشیع است، یعنی اصول آن، ریشه در سخنان ائمه معصومین(ع) و امامان پاکمان دارد. امام بزرگوار و معمار کبیر انقلاب نیز تربیت یافته همین مذهب است و با تبیین آن مبانی برای مردم و حرکت با بصیرت مردم توانستند انقلاب اسلامی را به ثمر برسانند.
وی با بیان این مطلب که پایبند به انقلاب باید پایبند به اصول و مبانی آن باشد، ادامه داد: این احترام به ارزش‌ها، احترام به اسلام، قرآن و مبانی مکتب است و وابسته به هیچ شخصی نیست. کسی که پایبند به انقلاب است باید پایبند به این اصول باشد و خطوط قرمز را رعایت کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری وجود اختلاف سلیقه میان اقشار مختلف را منطقی، طبیعی و سازنده دانست و گفت: ممکن است افراد با هم اختلاف سلیقه داشته باشند، این اختلاف نه تنها خطرناک نیست بلکه می‌تواند سازنده و مفید نیز باشد، البته این اختلاف نباید منجر به شکاف و تقابل و در نتیجه نفوذ دشمن شود. ما باید سعی کنیم وحدت، اتحاد و هماهنگی را در میان اقشار مختلف با سلایق مختلف حفظ کنیم.
وی افزود: گاهی از اوقات ملاحظه می‌شود که در جامعه رعایت اصول و خطوط قرمز نمی‌شود و برخی افراد با نام اختلاف سلیقه، آن اصول و ارزش‌ها را نادیده می‌گیرند. اختلاف سلیقه تاجایی قابل پذیرش است که آن فرد یا گروه مبانی اصلی و خطوط قرمز را نشکند. اگر کسی یا حزب و دسته‌ای اصول را زیرپا گذاشت، هرکس در هر مقام، موقعیت و لباسی که باشد، نباید مراعاتش را کرد و این همان چیزی است که اسلام به ما می‌گوید و این روشی است که ما در زندگی ائمه معصومین(ع) نیز ملاحظه می‌کنیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری تصریح کرد: دفع کردن افراد مادام که اصول را حفظ کرده، پاینبد خطوط قرمز بوده و مبانی اسلام و نظام را قبول دارند، صحیح نیست. هرچند نظامی که مبتنی بر ارزش‌ها و اصول اسلامی است، نمی‌تواند دافعه نداشته باشد و کسانی که اصول و مبانی نظام را رعایت نمی‌کنند، باید دفع شوند.
وی با اشاره به اینکه نباید به‌بهانه جذب همگانی، به دنبال جذب یک مشت ضدانقلاب و افرادی که به اصول انقلاب و نظام پایبندی ندارند، بود خاطرنشان کرد: همه کسانی که اصول را رعایت می کنند در هر قشر و صنفی باید جذب شوند و این به تعبیر مقام معظم رهبری، جذب حداکثری و دفع حداقلی است که از اصول تعریف شده نظام به شمار می‌رود.
رییس دیوان عدالت اداری ادامه داد: ما امروز خدا را شاکریم که در نظام جمهوری اسلامی، دولتی حاکم است که مکررا اعلام می‌کند در مسیر امام خمینی(ره) حرکت می‌کند و سیاست‌ها و رهنمودهای رهبری برای او ملاک است. در چنین شرایطی همه باید از دولت حمایت کنیم، ضمن اینکه نواقص و نقدهایمان را دوستانه و بدون تخریب بیان می‌کنیم.
وی گفت: آنچه مسلم است نقدها باید بیان شود چندانکه امام صادق(ع) فرموده‌اند، «بهترین دوستان من کسانی هستند که عیوب من را به من نشان داده آن را گوشزد کنند».
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه حدیثی را از امام موسی کاظم(ع) که در آن به حادثه تاریخی انقلاب اسلامی اشاره دارد به نقل از کتاب بحار الانوار مجلسی نقل کرد و گفت: امام موسی کاظم(ع) در این حدیث می‌فرمایند، «مردی از اهل قم مردم را به حق فرا می‌خواند، گروهی به دور او گرد می‌آیند که در صلابت مانند پاره‌های آهن محکم و پابرجا هستند، حوادث و گردبادها آنان را نمی‌لرزاند، از جنگ خسته نمی شوند و ترس و هراسی به خود راه نمی‌دهند».

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف