پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رییس کل دادگستری استان بوشهر:
راه‌اندازی دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری امری ستودنی است

رییس کل دادگستری استان بوشهر اقدام دیوان عدالت اداری را در راه‌اندازی دفاتر نمایندگی در استان‌ها ستود و آن را گامی رو به جلو در توسعه عدالت قضایی دانست.

رییس کل دادگستری استان بوشهر اقدام دیوان عدالت اداری را در راه‌اندازی دفاتر نمایندگی در استان‌ها ستود و آن را گامی رو به جلو در توسعه عدالت قضایی دانست.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حیدر بحرانی همچنین از رییس دیوان عدالت اداری که تدابیری را اتخاذ نموده‌اند که دفتر دیوان عدالت اداری در استان بوشهر تأسیس شود تشکر کرد.
وی گفت : نقش این دفتر در جهت رسالتی که بر عهده دیوان است ، ایجاب می کند که پاسخگوی مطالبات اشخاص در دادرسی‌های اداری باشد و بی‌شک افتتاح این دفتر در استان اثر بخشی مناسبی رادر پی خواهد داشت  .
رییس کل دادگستری استان بوشهر درباره تحقق حقوق شهروندی نیز افزود: سهولت دسترسی مردم به دیوان باعث اطمینان خاطر آنان و حل امورات مربوطه در کمترین زمان  خواهد شد و مردم نیاز به طی کردن مسافتهای طولانی نخواهند داشت.
وی اضافه کرد: اگرچه بوشهر استانی کوچک است اما به دلیل وجود گسترده دستگاه‌های اجرایی در آن بر اثر وجود نفت وگاز در این استان پرونده‌های فراوانی وجود دارد که رسیدگی به آنها در صلاحیت دیوان عدالت اداری است، لذا این ضرورت را تقویت می‌کند که دفتر دیوان در استان باید تاسیس گردد.
رئیس شورای قضائی استان گفت: ان شاء الله با تأسیس این دفتر نمایندگی شاهد گسترش آموزش به منظور پیشگیری نیز باشیم یعنی با وجود این دفتر در استان ادارات و سازمان‌ها در تعامل با آن مسایل خود را کمتر کنند و متوجه باشند که مردم سریعتر می توانند به دیوان عدالت اداری دسترسی داشته باشند و بر این اساس شاهد کاهش تخلفات باشیم.

حیدر بحرانی در بحث تعامل دستگاههای اجرائی با دستگاه قضایی گفت: در این زمینه هماهنگی‌ها و تعاملات بسیار خوبی بین سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه و دستگاه‌های اجرائی و نمایندگان مجلس که قوه مقننه محسوب می‌شوند، وجود دارد.
وی ادامه داد: اگر هم مشکلی پیش آمده در کنار هم این مشکل را با تعامل حل کرده‌ایم و از سازمان‌هایی که براساس رسالت خودشان و در راستای خدمت رسانی گام بر می‌دارند در این راستا اگر با مشکلی مواجهه شوند ما آنها را پشتیبانی و کمک خواهیم نمود و آنها هم به دستگاه قضایی متقابلا با همین رویکرد تعاملی ما را همراهی می‌کنند .
گفتنی است که دفتر دیوان عدالت اداری استان بوشهر روز پنجشنبه مورخ سوم بهمن‌ماه جاری توسط حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری رییس دیوان عدالت اداری و هیات همراه در دادگستری کل استان بوشهر افتتاح می‌شود.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف