بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رییس کل دادگستری استان بوشهر:
راه‌اندازی دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری امری ستودنی است

رییس کل دادگستری استان بوشهر اقدام دیوان عدالت اداری را در راه‌اندازی دفاتر نمایندگی در استان‌ها ستود و آن را گامی رو به جلو در توسعه عدالت قضایی دانست.

رییس کل دادگستری استان بوشهر اقدام دیوان عدالت اداری را در راه‌اندازی دفاتر نمایندگی در استان‌ها ستود و آن را گامی رو به جلو در توسعه عدالت قضایی دانست.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حیدر بحرانی همچنین از رییس دیوان عدالت اداری که تدابیری را اتخاذ نموده‌اند که دفتر دیوان عدالت اداری در استان بوشهر تأسیس شود تشکر کرد.
وی گفت : نقش این دفتر در جهت رسالتی که بر عهده دیوان است ، ایجاب می کند که پاسخگوی مطالبات اشخاص در دادرسی‌های اداری باشد و بی‌شک افتتاح این دفتر در استان اثر بخشی مناسبی رادر پی خواهد داشت  .
رییس کل دادگستری استان بوشهر درباره تحقق حقوق شهروندی نیز افزود: سهولت دسترسی مردم به دیوان باعث اطمینان خاطر آنان و حل امورات مربوطه در کمترین زمان  خواهد شد و مردم نیاز به طی کردن مسافتهای طولانی نخواهند داشت.
وی اضافه کرد: اگرچه بوشهر استانی کوچک است اما به دلیل وجود گسترده دستگاه‌های اجرایی در آن بر اثر وجود نفت وگاز در این استان پرونده‌های فراوانی وجود دارد که رسیدگی به آنها در صلاحیت دیوان عدالت اداری است، لذا این ضرورت را تقویت می‌کند که دفتر دیوان در استان باید تاسیس گردد.
رئیس شورای قضائی استان گفت: ان شاء الله با تأسیس این دفتر نمایندگی شاهد گسترش آموزش به منظور پیشگیری نیز باشیم یعنی با وجود این دفتر در استان ادارات و سازمان‌ها در تعامل با آن مسایل خود را کمتر کنند و متوجه باشند که مردم سریعتر می توانند به دیوان عدالت اداری دسترسی داشته باشند و بر این اساس شاهد کاهش تخلفات باشیم.

حیدر بحرانی در بحث تعامل دستگاههای اجرائی با دستگاه قضایی گفت: در این زمینه هماهنگی‌ها و تعاملات بسیار خوبی بین سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه و دستگاه‌های اجرائی و نمایندگان مجلس که قوه مقننه محسوب می‌شوند، وجود دارد.
وی ادامه داد: اگر هم مشکلی پیش آمده در کنار هم این مشکل را با تعامل حل کرده‌ایم و از سازمان‌هایی که براساس رسالت خودشان و در راستای خدمت رسانی گام بر می‌دارند در این راستا اگر با مشکلی مواجهه شوند ما آنها را پشتیبانی و کمک خواهیم نمود و آنها هم به دستگاه قضایی متقابلا با همین رویکرد تعاملی ما را همراهی می‌کنند .
گفتنی است که دفتر دیوان عدالت اداری استان بوشهر روز پنجشنبه مورخ سوم بهمن‌ماه جاری توسط حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری رییس دیوان عدالت اداری و هیات همراه در دادگستری کل استان بوشهر افتتاح می‌شود.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف