بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری با تبریک ولادت رسول گرامی اسلام(ص):
عقلای امت اسلامی برای وحدت مسلمانان تلاش کنند

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد مسعود و با برکت نبی گرامی اسلام، محمد مصطفی(ص) به همه مسلمانان جهان، بر ضرورت وحدت جامعه مسلمانان تاکید کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد مسعود و با برکت نبی گرامی اسلام، محمد مصطفی(ص) به همه مسلمانان جهان، بر ضرورت وحدت جامعه مسلمانان تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه بیست و سوم دی ماه هیات عمومی دیوان ضمن اشاره به آموزه‌های دینی و قرآنی و همچنین آنچه از ائمه هدی(ع) به ما رسیده است، گفت: همانطور که خداوند در توصیف صفت معیت‌کنندگان با رسول گرامی اسلام(ص) می‌فرمایند، مسلمانان باید اشداء علی الکفار و رحماء بینهم باشند.
وی گفت: هم اکنون بیش از دو میلیارد مسلمان در جهان وجود دارد و متاسفانه در حال حاضر بیشترین جدال و خونریزی میان آنان درجریان است.
رئیس دیوان عدالت اداری تاکید کرد: ملاحظه تاریخ آمریکا و اروپا نشان می‌دهد، طی قریب به 50 سال اخیر آنان جنگ و کشتار را در میان خود به کنار نهادند و همین کشورها با بهره جستن از اختلافات میان مسلمانان و ایجاد تفرقه خونریزی و آشوب را در کشورهای اسلامی ایجاد کرده‌اند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با طرح این پرسش که از چه رو دشمن در خاورمیانه و بین کشورهای اسلامی اینگونه فتنه‌گری کرده است؟ اظهار داشت: آنها از اتحاد و یگانگی مسلمانان و امت اسلامی نگران و در هراسند.
وی تصریح کرد: دشمن با بهره‌گیری از سیاست شیطانی خود ضمن ایجاد یک غده سرطانی در منطقه و جدایی بین ممالک اسلامی، مسلمانان را به جان هم انداخته است و متاسفانه برخی جاهلان نیز شعله این آتش را تیزتر می‌کنند.
رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر اینکه هفته وحدت زمینه‌ای است که با تاکید بر آموزه‌های دینی، امت اسلامی بتواند در برابر دشمن به ید واحده ای تبدیل شود، گفت: ندای وحدت از این سرزمین برخاسته است و امیدواریم اهل خرد و عقلای قوم در تمسک به ریسمان وحدت اهتمام داشته باشند و فرصت را از جاهلانی که در هر امت و مذهبی به کار اختلاف‌افکنی مشغولند بگیرند.
حجت اسلام والمسلمین منتظری در ادامه به بیان حدیثی از امام جعفرصادق(ع) به نقل از کتاب کافی مرحوم کلینی پرداخت و اظهار داشت:امام صادق(ع) می‌فرمایند، «سزاوار است بر مسلمانان که تلاش و کوشش کنند که با یکدیگر پیوند داشته باشند، به یکدیگر برای مهرورزی و مواسات با نیازمندان کمک کنند. عطوفت و مهربانی بین ایشان باشد همانگونه که خداوند شما مسلمان را به مهربانی میان خود امر کرده است».

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف