پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری با تبریک ولادت رسول گرامی اسلام(ص):
عقلای امت اسلامی برای وحدت مسلمانان تلاش کنند

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد مسعود و با برکت نبی گرامی اسلام، محمد مصطفی(ص) به همه مسلمانان جهان، بر ضرورت وحدت جامعه مسلمانان تاکید کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد مسعود و با برکت نبی گرامی اسلام، محمد مصطفی(ص) به همه مسلمانان جهان، بر ضرورت وحدت جامعه مسلمانان تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه بیست و سوم دی ماه هیات عمومی دیوان ضمن اشاره به آموزه‌های دینی و قرآنی و همچنین آنچه از ائمه هدی(ع) به ما رسیده است، گفت: همانطور که خداوند در توصیف صفت معیت‌کنندگان با رسول گرامی اسلام(ص) می‌فرمایند، مسلمانان باید اشداء علی الکفار و رحماء بینهم باشند.
وی گفت: هم اکنون بیش از دو میلیارد مسلمان در جهان وجود دارد و متاسفانه در حال حاضر بیشترین جدال و خونریزی میان آنان درجریان است.
رئیس دیوان عدالت اداری تاکید کرد: ملاحظه تاریخ آمریکا و اروپا نشان می‌دهد، طی قریب به 50 سال اخیر آنان جنگ و کشتار را در میان خود به کنار نهادند و همین کشورها با بهره جستن از اختلافات میان مسلمانان و ایجاد تفرقه خونریزی و آشوب را در کشورهای اسلامی ایجاد کرده‌اند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با طرح این پرسش که از چه رو دشمن در خاورمیانه و بین کشورهای اسلامی اینگونه فتنه‌گری کرده است؟ اظهار داشت: آنها از اتحاد و یگانگی مسلمانان و امت اسلامی نگران و در هراسند.
وی تصریح کرد: دشمن با بهره‌گیری از سیاست شیطانی خود ضمن ایجاد یک غده سرطانی در منطقه و جدایی بین ممالک اسلامی، مسلمانان را به جان هم انداخته است و متاسفانه برخی جاهلان نیز شعله این آتش را تیزتر می‌کنند.
رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر اینکه هفته وحدت زمینه‌ای است که با تاکید بر آموزه‌های دینی، امت اسلامی بتواند در برابر دشمن به ید واحده ای تبدیل شود، گفت: ندای وحدت از این سرزمین برخاسته است و امیدواریم اهل خرد و عقلای قوم در تمسک به ریسمان وحدت اهتمام داشته باشند و فرصت را از جاهلانی که در هر امت و مذهبی به کار اختلاف‌افکنی مشغولند بگیرند.
حجت اسلام والمسلمین منتظری در ادامه به بیان حدیثی از امام جعفرصادق(ع) به نقل از کتاب کافی مرحوم کلینی پرداخت و اظهار داشت:امام صادق(ع) می‌فرمایند، «سزاوار است بر مسلمانان که تلاش و کوشش کنند که با یکدیگر پیوند داشته باشند، به یکدیگر برای مهرورزی و مواسات با نیازمندان کمک کنند. عطوفت و مهربانی بین ایشان باشد همانگونه که خداوند شما مسلمان را به مهربانی میان خود امر کرده است».

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف