اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ *** مقام معظم رهبری : اوّلین آمر به‌ معروف هم خود ذات مقدّس پروردگار است که میفرماید: اِنَّ اللهَ یَأمُرُ بِالعَدلِ وَ الاِحسانِ وَ ایتآئِ ذِی‌القُربی وَ یَنهی عَنِ الفَحشآءِ وَ المُنکَرِ وَ البَغی.
ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با دولت
رئیس دیوان عدالت اداری: آسیب‌شناسی شود چرا مبارزه با فساد اقتصادی تا کنون به ثمر نرسید

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تاکید بر دستور اخیر رئیس جمهور مبنی بر مبارزه با فساد اقتصادی و ویژه‌خواری از اینکه چنین اقدامی طی سال‌های گذشته به ثمر نرسیده است، انتقاد کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تاکید بر دستور اخیر رئیس جمهور مبنی بر مبارزه با فساد اقتصادی و ویژه‌خواری از اینکه چنین اقدامی طی سال‌های گذشته به ثمر نرسیده است، انتقاد کرد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه نهم دی‌ماه هیات عمومی، ضمن تاکید بر ضرورت آسیب‌شناسی معوق ماندن این مساله از زمان دستور مقام معظم رهبری برای مبارزه با فساد تا کنون گفت: دولت و قوه قضائیه که مسوول اجرای فرمان مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی هستند، باید ضمن آسیب‌شناسی این نکته که چرا تاکنون این مبارزه به ثمر نرسیده است، هرچه محکم‌تر با این پدیده مذموم برخورد کنند.
وی افزود: در شرایط کنونی یعنی با وجود تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی علیه کشورمان، مسائلی از جمله آنچه در ارتباط با سوء استفاده و فسادهای اقتصادی منتشر می‌شود، هزینه‌های سنگین و تبعات سویی را برای نظام در پی دارد.
رئیس دیوان عدالت اداری ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با دولت و سایر مسوولان در انجام چنین مهمی اظهار امیدواری کرد: مسوولان امر با ضرس قاطع و قدم استوار، عزمی جزم برای مبارزه جدی با فساد داشته باشند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری همچنین در این جلسه ضمن اشاره به حماسه 9 دی اظهار داشت: امروز مصادف با سالگرد 9 دی، روزی است که ملت در سال 88 با حضور خود در صحنه حماسه آفریدند. این روز برگ زرینی در تاریخ  انقلاب اسلامی ماست.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب از ابتدای سال 88 طی سخنانی در مشهد مقدس تذکر داده و یادآوری کردند که باید مراقب انتخابات بود، زیرا دشمن به این انتخابات امید بسته است. چنین اظهاراتی ناشی از حزم و دوراندیشی ایشان در پیش‌بینی حوادث سال 88 بود.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه ریشه و آبشخور این حوادث قطعا در خارج از کشور بوده است اذعان داشت: این حوادث ریشه در خارج از کشور و دفاتر دشمنان قسم خورده نظام و ملت داشت، آنان ابتدا با تصور غلط خود می‌خواستند به دست عوامل و با واسطه اهداف خود را در سرنگونی انقلاب پیاده کنند، همان توطئه‌ای که امروز در مصر و با انقلاب مردم مسلمان آن انجام دادند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: از این روست که رهبر بصیر و فهیم انقلاب هشدار می‌دادند که مراقب باشید. البته عده‌ای متاسفانه به هر دلیل تبعیت نکردند و دشمنان نیز علنا به صحنه آمده و از جریان فتنه حمایت کردند و طی هشت ماه مسایلی را برای کشور و نظام پدید آوردند.
وی با بیان اینکه این روز از روزهای به یادماندنی و بزرگ تاریخ انقلاب است که نشان داد نظام مستظهر به حضور ملت در صحنه است. خاطر نشان کرد: ملت غیور و بیدار در روز 9 دی احساس کرد باید تفاله‌های فتنه را جارو کرده و آنان را به زباله‌دان تاریخ بریزد که چنین نیز کرد.
رئیس دیوان عدالت اداری در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری رحلت رسول گرامی اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) به همه مسلمانان گفت: این روزها یادآورد حوادث تلخ و جانکاه در تاریخ اسلام است. رحلت پیامبر اسلام(ص) و حوادث پس از آن، نشان‌دهنده ظلم و ستمی که نه فقط به خاندان عصمت و طهارت(ع) بلکه در حق اسلام و بشریت شده است.
 
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.