پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با دولت
رئیس دیوان عدالت اداری: آسیب‌شناسی شود چرا مبارزه با فساد اقتصادی تا کنون به ثمر نرسید

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تاکید بر دستور اخیر رئیس جمهور مبنی بر مبارزه با فساد اقتصادی و ویژه‌خواری از اینکه چنین اقدامی طی سال‌های گذشته به ثمر نرسیده است، انتقاد کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تاکید بر دستور اخیر رئیس جمهور مبنی بر مبارزه با فساد اقتصادی و ویژه‌خواری از اینکه چنین اقدامی طی سال‌های گذشته به ثمر نرسیده است، انتقاد کرد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه نهم دی‌ماه هیات عمومی، ضمن تاکید بر ضرورت آسیب‌شناسی معوق ماندن این مساله از زمان دستور مقام معظم رهبری برای مبارزه با فساد تا کنون گفت: دولت و قوه قضائیه که مسوول اجرای فرمان مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی هستند، باید ضمن آسیب‌شناسی این نکته که چرا تاکنون این مبارزه به ثمر نرسیده است، هرچه محکم‌تر با این پدیده مذموم برخورد کنند.
وی افزود: در شرایط کنونی یعنی با وجود تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی علیه کشورمان، مسائلی از جمله آنچه در ارتباط با سوء استفاده و فسادهای اقتصادی منتشر می‌شود، هزینه‌های سنگین و تبعات سویی را برای نظام در پی دارد.
رئیس دیوان عدالت اداری ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با دولت و سایر مسوولان در انجام چنین مهمی اظهار امیدواری کرد: مسوولان امر با ضرس قاطع و قدم استوار، عزمی جزم برای مبارزه جدی با فساد داشته باشند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری همچنین در این جلسه ضمن اشاره به حماسه 9 دی اظهار داشت: امروز مصادف با سالگرد 9 دی، روزی است که ملت در سال 88 با حضور خود در صحنه حماسه آفریدند. این روز برگ زرینی در تاریخ  انقلاب اسلامی ماست.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب از ابتدای سال 88 طی سخنانی در مشهد مقدس تذکر داده و یادآوری کردند که باید مراقب انتخابات بود، زیرا دشمن به این انتخابات امید بسته است. چنین اظهاراتی ناشی از حزم و دوراندیشی ایشان در پیش‌بینی حوادث سال 88 بود.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه ریشه و آبشخور این حوادث قطعا در خارج از کشور بوده است اذعان داشت: این حوادث ریشه در خارج از کشور و دفاتر دشمنان قسم خورده نظام و ملت داشت، آنان ابتدا با تصور غلط خود می‌خواستند به دست عوامل و با واسطه اهداف خود را در سرنگونی انقلاب پیاده کنند، همان توطئه‌ای که امروز در مصر و با انقلاب مردم مسلمان آن انجام دادند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: از این روست که رهبر بصیر و فهیم انقلاب هشدار می‌دادند که مراقب باشید. البته عده‌ای متاسفانه به هر دلیل تبعیت نکردند و دشمنان نیز علنا به صحنه آمده و از جریان فتنه حمایت کردند و طی هشت ماه مسایلی را برای کشور و نظام پدید آوردند.
وی با بیان اینکه این روز از روزهای به یادماندنی و بزرگ تاریخ انقلاب است که نشان داد نظام مستظهر به حضور ملت در صحنه است. خاطر نشان کرد: ملت غیور و بیدار در روز 9 دی احساس کرد باید تفاله‌های فتنه را جارو کرده و آنان را به زباله‌دان تاریخ بریزد که چنین نیز کرد.
رئیس دیوان عدالت اداری در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری رحلت رسول گرامی اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) به همه مسلمانان گفت: این روزها یادآورد حوادث تلخ و جانکاه در تاریخ اسلام است. رحلت پیامبر اسلام(ص) و حوادث پس از آن، نشان‌دهنده ظلم و ستمی که نه فقط به خاندان عصمت و طهارت(ع) بلکه در حق اسلام و بشریت شده است.
 
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف