پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری توفیق دولتمردان در صیانت از حقوق ملت را تبریک گفت

رئیس دیوان عدالت اداری توفیق سیاستمداران و فرزندان انقلاب را در عرصه کارزار بین‌الملل و صیانت از حقوق ملت تبریک گفت.

رئیس دیوان عدالت اداری توفیق سیاستمداران و فرزندان انقلاب را در عرصه کارزار بین‌الملل و صیانت از حقوق ملت تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه چهارم آذر ماه هیات عمومی گفت: مردان کارزار بین‌المللی نظام جمهوری اسلامی ایران در این مدت با تلاش‌های ارزشمند خود که مبتنی و مستظهر به رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب و حمایت‌های بی‌دریغ مردم بود، بحمدالله برگ پیروزی دیگری بر کتاب قطور انقلاب افزودند و این ورق زرین را برای کشور و ملت به ارمغان آوردند، ضمن سپاس از آنان، این دستاورد را به ملت تبریک می‌گوییم.
وی افزود: در حالی که آمریکا، فرانسه، انگلیس و اسرائیل میدان‌دار این کارزار بودند و در سایه حمایت‌ها و سرمایه‌گذاری برخی از کشورهای عربی تلاش می‌کردند تا نظام و ملت و سیاستمدارانمان را در موضوع انرژی هسته‌ای به زانو درآورند و از این رهگذر نظام جمهور اسلامی ایران را تضعیف کنند، به اذن پروردگار متعال، رهبری داهیانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب، پشتیبانی ملت و همچنین تلاش‌های دولتمردان، بحث انرژی هسته‌ای در حد قابل قبولی به ثمر نشست.
رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تاکید بر ضرورت حمایت از مذاکره‌کنندگان، اظهار امیدواری کرد این اتفاق دریچه‌ای باشد که در آینده دستاوردها و موفقیت‌های سیاسی بیشتری در عرصه بین‌الملل شاهد باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری اضافه کرد: ان شاء الله همانگونه که بسیج عزیز ما در میدان جنگ پیروز شد، سیاستمدران بسیجی ما نیز در میدان کارزار بر دشمن سوگند خورده‌ای که تلاشش تضعیف نظام است، پیروزی‌های چشمگیری به دست آورند.
رئیس دیوان عدالت اداری در بخش دیگری از اظهاراتش با تبریک خجسته سالروز تشکیل بسیج مستضعفان، پنجم آذرماه را یادآور این خاطره بزرگ دانست و گفت: بسیج در طول عمر پربرکت 32 ساله خود خدمات بسیار ارزنده و تاثیرگذاری را در کشور داشته است.
وی افزود: حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در آذرماه 67 پیامی را درباره بسیج و بسیجیان صادر فرمودند که بسیار پرمحتوا و با ارزش است. ایشان فرمودند، «حقیقتا اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار و خلوص و فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارایه دهیم، چه کسی سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهد بود. بسيج شجره طيبه و درخت تناور و پرثمري است كه شكوفه‌هاي آن بوي بهار وصل و طراوت يقين و حديث عشق مي‌دهد، بسيج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهيدان گمنامي است كه پيروانش بر گلدسته هاي رفيع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده‌اند. بسيج ميقات پابرهنگان و معراج انديشه پاك اسلامي است كه تربيت‌يافتگان آن، نام و نشاني در گمنامي و بي‌نشاني گرفته‌اند. بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضاء نموده‌اند. من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می‌خورم و از خدا می‌خواهم تا با بسیجیان محشورم گرداند. چرا که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی‌ام».
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) در این پیام کلمات پرمحتوا و نکات زیبایی را با قلم زیبای خود ترسیم کرده و برای ما به یادگار گذاشتند. در سایه چنین کلامی است که می‌توان هر چه بیشتر با واقعیت و حضور بسیج آشنایی پیدا کرد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری اضافه کرد: حقا بسیج مظهر اخلاص است و بسیجی درس‌آموزی مخلص، بسیج مظهر اقتدار ملت است و بسیجی نماد ملتی مقتدر، بسیج کلاس مکارم اخلاق است و بسیجی متخلق به آن، بسیج دریای پیوسته به ولایت است که در اعماقش در و گوهر و لولو و مرجان فراون یافت می‌شود و بسیجیان غواصانی دریادل که برای به دست آوردن این در و گوهر به اعماق دریا می‌روند و از هیچ چیزی باک ندارند.
وی تصریح کرد: طول 32 سال عمر پربرکت بسیج نشان می‌دهد که این نهاد چگونه حامی نظام، پشتیبان ولایت و لشکری مخلص و بی توقع است که هرگاه در مقاطع مختلف حضورش ضروری و لازم بوده، مقتدرانه به میدان آمده و به حق انقلاب را از توطئه‌های دشمنان و فتنه فتنه‌انگیزان مصون و محفوظ داشته است.
رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: بسیج همواره در دفاع و صیانت از انقلاب و نظام از زمان تشکیل در همه عرصه‌ها و صحنه‌ها چه در دوران دفاع مقدس و چه در دانشگاه، ادارات و عرصه کار و تلاش، حرف اول را زده است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری گفت: ما همه به بسیج بی‌توقع و مخلص و بسیجیانی که جان در طبق اخلاص می‌گذارند، مدیونیم. آنان این اقتدار و خلوص نیت و حضور دائمی را از مولایشان امام حسین(ع) آموخته‌اند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در پایان به بیان فرازی از وصایای حضرت امیرالمومنین علی(ع) از کتاب نهج البلاغه پرداخت و گفت: حضرت علی(ع) می‌فرمایند، «فرزندم به کار نیک امر کن تا در شمار نیکوکاران درآیی و به دست و زبانت کار زشت و منکر را ناپسند بشمار و آن را با تلاش و کوشش از خود دور بدار. در راه خدا بکوش آنچنان که شایسته است و از سرزنش ملامتگران بیم نداشته باش و به حق با هر سختی و دشواری و در هرجا که هستی، تن بده».

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف