پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
تجلیل از عزاداران حسینی به واسطه حضور در مراسم سوگواری عاشورا

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش و همچنین تجلیل از حضور با شکوه مردم در برگزاری مراسم سوگواری آن امام بزرگوار گفت: به حق مردم در این ایام در عرض ارادت به ساحت مقدس امام حسین(ع) و تکریم و تعظیم شعائر حسینی سنگ تمام گذاشتند و ان شاء الله خداوند این ملت را در ظل عنایت و توجهات حضرت اباعبدالله الحسین(ع) حفظ کند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش و همچنین تجلیل از حضور با شکوه مردم در برگزاری مراسم سوگواری آن امام بزرگوار گفت: به حق مردم در این ایام در عرض ارادت به ساحت مقدس امام حسین(ع) و تکریم و تعظیم شعائر حسینی سنگ تمام گذاشتند و ان شاء الله خداوند این ملت را در ظل عنایت و توجهات حضرت اباعبدالله الحسین(ع) حفظ کند.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه در هیچ جای دنیا و در هیچ یک از مکاتب، مذاهب و ادیان چنین قدرت و جایگاهی را نمی‌توان یافت که مرد و زن، کوچک و بزرگ، همه و همه سر از پا نشناسند و در تجمعات بزرگی که دنیا را چنین خیره کرده است، حضور یابند، اظهار داشت: داشتن چنین مکتبی موجب خوشحالی است و اینها همه ریشه در ولایت دارد، ولایتی که خداوند به خاندان عصمت و طهارت سپرده است. 
وی افزود: قیام امام حسین(ع) از دو بخش تشکیل شده است، بخش نخست که قیام و شهادت است و تا ظهر عاشورا امتداد یافته و بخش دوم از بعدازظهر عاشورا با رسالت حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) آغاز می شود که ایشان نیز رسالت و مسوولیت خود را به بهترین وجه انجام دادند.
وی در ادامه با بیان حدیثی از امام سجاد(ع) در تجلیل و تشریح مقام و جایگاه صبر نزد خداوند ادامه داد: کلینی در اصول کافی در حدیثی از امام سجاد(ع) آورده است، «سر طاعت و بندگی خداوند، صبر و رضای از پروردگار است. هرکس که سختی‌ها را تحمل کند و راضی باشد از آنچه خداوند برای او مقدر کرده است، چه آنچه برای او تقدیر شده دلخواهش باشد یا از آن ناخشنود گردد، در ازای این صبر خداوند متعال در قضای خود برای آن فرد جز خیر مقدر نخواهد کرد».

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف