پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رییس کل دادگستری لرستان:
افتتاح دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری، موجب ایجاد امکان دسترسی آسانتر به این نهاد قضایی است

جعفر بدری رییس کل دادگستری لرستان در جلسه هماهنگی افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان لرستان گفت: به موجب برنامه پنجم توسعه، دیوان عدالت اداری مکلف شده است در راستای تمرکززدایی اداری در قوه‌قضائیه دفاتر دیوان عدالت اداری را در مراکزاستان‌های کشور راه اندازی کند.

جعفر بدری رییس کل دادگستری لرستان در جلسه هماهنگی افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان لرستان گفت: به موجب برنامه پنجم توسعه، دیوان عدالت اداری مکلف شده است در راستای تمرکززدایی اداری در قوه‌قضائیه دفاتر دیوان عدالت اداری را در مراکزاستان‌های کشور راه اندازی کند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری وی افزود: توسعه و بسط دفاتر دیوان عدالت اداری در استان‌ها، هم دسترسی آسان مردم به مراکز رسیدگی‌کننده به شکایات و اختلافات را کوتاه می‌کند و هم از تجمع پرونده‌های قضایی دیوان عدالت اداری در مراکز محدود آن جلوگیری می‌نماید، در این زمینه تدابیری اندیشیده شده است که امکانات به طور عادلانه در سطح تمامی استان‌های کشور توزیع شود ودیگر مردم از لحاظ وقت و هزینه در تنگنا قرار نگیرند.
رییس شورای قضایی استان لرستان ضمن ابراز امیدواری از فعالیت دفاتر دیوان عدالت اداری در استان‌ها، خاطر نشان کرد: در دنیای پرسرعت امروز دیگر اطاله دادرسی معنا و مفهومی ندارد و شکایات باید علاوه بر دقت در بررسی، از سرعت رسیدگی خوبی برخوردار باشد تا تجمع پرونده‌ها مانع از رسیدگی مطلوب و موثر آنها قلمداد نشود. در دنیای امروز این شعار وجود دارد، «بگذارید به جای قدمهایتان، انگشتانتان حرکت کنن» بنابراین قطعا تشکیل و افتتاح دفاتر دیوان عدالت اداری در استان‌ها قدم موثر و ماندگاری در خدمات قضایی قوه قضائیه محسوب می شود و تاثیرات این اقدام در آینده‌ای نزدیک ثمرات مثبتی را درپی دارد.
بدری در ادامه افزود؛ اکثریت مراجعه‌کنندگان به دیوان عدالت اداری را مردم کم‌بضاعت تشکیل می دهند، پس ضروری است جهت کاهش هزینه ها و تسریع در امر رسیدگی به شکایات فی‌مابین مردم و دولت دفاتر دیوان عدالت اداری حداقل درمراکز استان‌ها شروع به‌کار نمایند و البته بهره‌گیری از سیستم اتوماسیون اداری پیشرفته در این دفاتر قطعا ثمرات مضاعفی را در پی دارد. خدمت‌رسانی به مردم از تاکیدات موکد دین مبین اسلام است و این رویه در دستگاه قضایی کشور به خوبی در دستور کار قرار گرفته است.
رییس کل دادگستری لرستان در خصوص تعامل دفاتر دیوان عدالت اداری در استان‌ها با دستگاه‌های اجرایی بیان داشت؛ تعامل فی مابین دفاتر دیوان عدالت اداری با نمایندگان حقوقی دستگاههای دولتی می‌تواند از تجمع و اطاله دادرسی در دیوان عدالت اداری جلوگیری کرده، رضایت عمومی را موجب شود، ارایه رویه هدفمند در امر رسیدگی به پرونده های دیوان عدالت اداری ضروری است و در این خصوص بهره‌گیری از کارشناسان خبره قضایی در دفاتر دیوان و استفاده از نرم‌افزارهای جامع، دو عامل پیشرفت پایدار دفاتر دیوان عدالت اداری محسوب می‌شود.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف