بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
افتتاح بیست و دومین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در خراسان شمالی

بیست و دومین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری طی مراسمی روز یازدهم آبان ماه در شهر بجنورد خراسان شمالی افتتاح شد.

بیست و دومین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری طی مراسمی روز یازدهم آبان ماه در شهر بجنورد خراسان شمالی افتتاح شد.
در مراسم افتتاح این دفتر، علاوه بر حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری و جمعی از معاونان و مدیران این نهاد قضائی، استاندار خراسان شمالی، رئیس کل دادگستری استان و همچنین شماری از اعضای شورای دستگاه‌های نظارتی استان حضور داشتند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام محمد جعفر منتظری، در مراسم راه اندازی دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در خراسان شمالی، گشایش این دفتر در استان ها را یک ضرورت دانست و گفت: مردم با طرح شکایات خود در این دفتر، دیگر نیازی به تحمل رنج سفر برای آمدن به تهران و ثبت دادخواست یا طرح شکایت ندارند.
وی با بیان اینکه طبق قانون برنامه پنجم توسعه، دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری باید در استان‌ها ایجاد شود، اظهار امیدواری کرد با افتتاح این دفاتر و ایجاد سهولت در دسترسی مردم به این نهاد قضائی، گامی در تحقق عدالت قضایی از سوی دیوان عدالت اداری برداشته شود.
حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه شعب رسیدگی کننده در دیوان عدالت اداری در مرکز مستقر است و در هیچ جای کشور شعبه ندارد؛ اظهار داشت: دفاتر نمایندگی در مراکز 22 استان‌ کشور  راه‌اندازی شده است و در مابقی استان ها نیز تا پایان سال دفاتر نمایندگی افتتاح خواهد شد.
شایان ذکر است، دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان‌ها در اجرای برنامه پنجم توسعه قضایی در کشور و برای احقاق حقوق مردم و فراهم آمدن ملزومات دادرسی عادلانه ایجاد می‌شود.
براساس اصل 173 قانون اساسی مردم می‌توانند شکایات، تظلمات و اعتراضات خود را نسبت به تصمیمات مسئولان و مأموران یا آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌هایی که با قوانین مغایرت دارد به دیوان عدالت اداری ارایه کنند.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف