پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
افتتاح بیست و دومین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در خراسان شمالی

بیست و دومین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری طی مراسمی روز یازدهم آبان ماه در شهر بجنورد خراسان شمالی افتتاح شد.

بیست و دومین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری طی مراسمی روز یازدهم آبان ماه در شهر بجنورد خراسان شمالی افتتاح شد.
در مراسم افتتاح این دفتر، علاوه بر حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری و جمعی از معاونان و مدیران این نهاد قضائی، استاندار خراسان شمالی، رئیس کل دادگستری استان و همچنین شماری از اعضای شورای دستگاه‌های نظارتی استان حضور داشتند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام محمد جعفر منتظری، در مراسم راه اندازی دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در خراسان شمالی، گشایش این دفتر در استان ها را یک ضرورت دانست و گفت: مردم با طرح شکایات خود در این دفتر، دیگر نیازی به تحمل رنج سفر برای آمدن به تهران و ثبت دادخواست یا طرح شکایت ندارند.
وی با بیان اینکه طبق قانون برنامه پنجم توسعه، دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری باید در استان‌ها ایجاد شود، اظهار امیدواری کرد با افتتاح این دفاتر و ایجاد سهولت در دسترسی مردم به این نهاد قضائی، گامی در تحقق عدالت قضایی از سوی دیوان عدالت اداری برداشته شود.
حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه شعب رسیدگی کننده در دیوان عدالت اداری در مرکز مستقر است و در هیچ جای کشور شعبه ندارد؛ اظهار داشت: دفاتر نمایندگی در مراکز 22 استان‌ کشور  راه‌اندازی شده است و در مابقی استان ها نیز تا پایان سال دفاتر نمایندگی افتتاح خواهد شد.
شایان ذکر است، دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان‌ها در اجرای برنامه پنجم توسعه قضایی در کشور و برای احقاق حقوق مردم و فراهم آمدن ملزومات دادرسی عادلانه ایجاد می‌شود.
براساس اصل 173 قانون اساسی مردم می‌توانند شکایات، تظلمات و اعتراضات خود را نسبت به تصمیمات مسئولان و مأموران یا آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌هایی که با قوانین مغایرت دارد به دیوان عدالت اداری ارایه کنند.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف