بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
دنیا امروز دریافته که سفارت آمریکا در هر کشوری «لانه جاسوسی» است

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: امروز دنیای غرب نیز دریافته و تایید می‌کند که سفارتخانه آمریکا در همه کشورها لانه جاسوسی است و ملت ایران به حق این نام را بر آن نهاده است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: امروز دنیای غرب نیز دریافته و تایید می‌کند که سفارتخانه آمریکا در همه کشورها لانه جاسوسی است و ملت ایران به حق این نام را بر آن نهاده است.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه 13 آبان ماه جاری هیات عمومی با تسلیت فرارسیدن عاشورای حسینی و ایام محرم اظهار داشت: حادثه 13 آبان برگرفته از روحیه ظلم‌ستیزی، استکبارستیزی، و نفاق‌ستیزی و از درس ها و عبرت‌های حادثه عاشورا بوده است.
وی ضمن اشاره به سه رخداد مهم تاریخی یعنی شهادت دانشجویان، تبعید حضرت امام خمینی(ره) و تسخیر سفارت آمریکا توسط جمعی از دانشجویان پیرو خط امام در سال 1358 افزود: با گذشت یک سال از انقلاب اسلامی در ایران در حالی که آمریکایی‌ها همچنان به توطئه علیه کشورمان ادامه می‌دادند، جمعی از دانشجویان مسلمان سفارت آمریکا را که مرکز توطئه بود، تسخیر کردند.
رئیس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: امام خمینی(ره) با شناختی که از استعمار داشتند و در تایید این حرکت و اقدام دانشجویان، آن را انقلاب دوم و انقلابی بزرگتر از انقلاب نخست نامیدند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه به حق این روز را باید یوم الله 13 آبان دانست، تصریح کرد: چنین روزی به حق روز تسخیر لانه جاسوسی نام گرفت زیرا اگرچه برخی در آن مقطع از درک مفهوم لانه جاسوسی عاجز بودند، اما امروز با گذشت 33 سال پس از آن حادثه، حتی دوستان اروپایی آمریکا، دریافته‌اند که سفارتخانه‌های این کشور در تمام دنیا لانه جاسوسی است.
وی با تشریح اقدامات مداخله‌جویانه امریکا در جریان انقلاب اسلامی و پس از آن که بخشی از آن در اسناد کشف شده از سفارت آمریکا منتشر شده است، ادامه داد: ملت ایران طی 60 سال گذشته همواره از سیاست‌های سلطه جویانه امریکا لطمه و ضربه خورده است، چنین ملتی چگونه می‌تواند از شعار «مرگ بر آمریکا» دست بردارد.
رئیس دیوان عدالت اداری اقدام دولت آمریکا در قبال انقلاب ملت مصر را نیز یکی از دیگر اقدامات توطئه‌های آمریکایی‌ها دانست و گفت: حرکتی که امروز آمریکایی‌ها در مصر انجام می‌دهند همان اقدامی بود که در ماجرای انقلاب اسلامی ایران دنبال می‌کردند و موفق نشدند، امروز شاهدیم که در پی اقدام مردم مسلمان مصر در براندازی نظام طاغوتی مبارک، توطئه امریکایی‌ها در مصادره کردن انقلاب مردم مصر به پیگیری شده است و دوباره نظامیان دست نشانده را بر مردم حاکم کردند. آنها همین برنامه را برای انقلاب ما پیش‌بینی کرده بودند که توفیق نیافتند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت احیای ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا پرداخت و افزود: احیای این ایام، برگزاری مجالس سوگواری و عزاداری برای سالار شهیدان و همچنین ذکر ظلم و ستمی که بر خاندان عصمت و طهارت رفته است، خواسته و تاکید اهل بیت، ائمه معصومین(ع) و پیشوایان دینی ماست.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه ملت ایران به حق عاشورا را شناخته و عشق به امام حسین(ع) همچنان در  جان آنان شعله‌ور است به طوریکه هیچ چیز نمی‌تواند مانع ابراز ارادت آنان به این امام بزرگوار شود.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به این سخن رسول گرامی اسلام(ص) که «حسین از من است و من از حسینم» تاکید کرد: برخی بزرگان در تبیین این سخن معتقدند مراد رسول گرامی اسلام این بوده است که بقاء اسلام و نام رسول‌الله و قرآن از قیام مقدس و خونین حضرت امام حسین(ع) بوده است.   

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف