پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
دنیا امروز دریافته که سفارت آمریکا در هر کشوری «لانه جاسوسی» است

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: امروز دنیای غرب نیز دریافته و تایید می‌کند که سفارتخانه آمریکا در همه کشورها لانه جاسوسی است و ملت ایران به حق این نام را بر آن نهاده است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: امروز دنیای غرب نیز دریافته و تایید می‌کند که سفارتخانه آمریکا در همه کشورها لانه جاسوسی است و ملت ایران به حق این نام را بر آن نهاده است.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه 13 آبان ماه جاری هیات عمومی با تسلیت فرارسیدن عاشورای حسینی و ایام محرم اظهار داشت: حادثه 13 آبان برگرفته از روحیه ظلم‌ستیزی، استکبارستیزی، و نفاق‌ستیزی و از درس ها و عبرت‌های حادثه عاشورا بوده است.
وی ضمن اشاره به سه رخداد مهم تاریخی یعنی شهادت دانشجویان، تبعید حضرت امام خمینی(ره) و تسخیر سفارت آمریکا توسط جمعی از دانشجویان پیرو خط امام در سال 1358 افزود: با گذشت یک سال از انقلاب اسلامی در ایران در حالی که آمریکایی‌ها همچنان به توطئه علیه کشورمان ادامه می‌دادند، جمعی از دانشجویان مسلمان سفارت آمریکا را که مرکز توطئه بود، تسخیر کردند.
رئیس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: امام خمینی(ره) با شناختی که از استعمار داشتند و در تایید این حرکت و اقدام دانشجویان، آن را انقلاب دوم و انقلابی بزرگتر از انقلاب نخست نامیدند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه به حق این روز را باید یوم الله 13 آبان دانست، تصریح کرد: چنین روزی به حق روز تسخیر لانه جاسوسی نام گرفت زیرا اگرچه برخی در آن مقطع از درک مفهوم لانه جاسوسی عاجز بودند، اما امروز با گذشت 33 سال پس از آن حادثه، حتی دوستان اروپایی آمریکا، دریافته‌اند که سفارتخانه‌های این کشور در تمام دنیا لانه جاسوسی است.
وی با تشریح اقدامات مداخله‌جویانه امریکا در جریان انقلاب اسلامی و پس از آن که بخشی از آن در اسناد کشف شده از سفارت آمریکا منتشر شده است، ادامه داد: ملت ایران طی 60 سال گذشته همواره از سیاست‌های سلطه جویانه امریکا لطمه و ضربه خورده است، چنین ملتی چگونه می‌تواند از شعار «مرگ بر آمریکا» دست بردارد.
رئیس دیوان عدالت اداری اقدام دولت آمریکا در قبال انقلاب ملت مصر را نیز یکی از دیگر اقدامات توطئه‌های آمریکایی‌ها دانست و گفت: حرکتی که امروز آمریکایی‌ها در مصر انجام می‌دهند همان اقدامی بود که در ماجرای انقلاب اسلامی ایران دنبال می‌کردند و موفق نشدند، امروز شاهدیم که در پی اقدام مردم مسلمان مصر در براندازی نظام طاغوتی مبارک، توطئه امریکایی‌ها در مصادره کردن انقلاب مردم مصر به پیگیری شده است و دوباره نظامیان دست نشانده را بر مردم حاکم کردند. آنها همین برنامه را برای انقلاب ما پیش‌بینی کرده بودند که توفیق نیافتند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت احیای ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا پرداخت و افزود: احیای این ایام، برگزاری مجالس سوگواری و عزاداری برای سالار شهیدان و همچنین ذکر ظلم و ستمی که بر خاندان عصمت و طهارت رفته است، خواسته و تاکید اهل بیت، ائمه معصومین(ع) و پیشوایان دینی ماست.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه ملت ایران به حق عاشورا را شناخته و عشق به امام حسین(ع) همچنان در  جان آنان شعله‌ور است به طوریکه هیچ چیز نمی‌تواند مانع ابراز ارادت آنان به این امام بزرگوار شود.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به این سخن رسول گرامی اسلام(ص) که «حسین از من است و من از حسینم» تاکید کرد: برخی بزرگان در تبیین این سخن معتقدند مراد رسول گرامی اسلام این بوده است که بقاء اسلام و نام رسول‌الله و قرآن از قیام مقدس و خونین حضرت امام حسین(ع) بوده است.   

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف