پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
انتشار مقاله موهن در آستانه عید غدیرخم با هدف تضعیف جایگاه ولایت در کشور بود

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن محکوم کردن انتشار مقاله موهن در آستانه عید غدیرخم، منشاء چنین اقدامی را گرایش های سیاسی کسانی دانست که به دنبال تضعیف جایگاه ولایت در کشور هستند.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن محکوم کردن انتشار مقاله موهن در آستانه عید غدیرخم، منشاء چنین اقدامی را گرایش های سیاسی کسانی دانست که به دنبال تضعیف جایگاه ولایت در کشور هستند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه ششم آبان ماه هیات عمومی دیوان ضمن درخواست از مسوولان قضائی برای برخورد با چنین اقدامی اظهار داشت: مقاله ای که روز چهارشنبه یعنی در آستانه عید غدیرخم در صفحه نخست روزنامه بهار منتشر شد، بسیار موجب تاسف و مسلما با اهداف سیاسی است.
وی گفت: در غیر این صورت هیچ روزنامه و گروهی به خود اجازه نمی‌دهد، یک روز قبل از عید سعید غدیرخم که ملت آماده برگزاری جشن بزرگ عیدالله الاکبر است، چنین مقاله‌ای را چاپ کرده و بعد توجیه کند که مقاله آخر وقت رسیده بود و ما مطالعه نکرده آن را منتشر کردیم.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه مقاله منتشره، سراپا برداشت‌های نادرست و غلط و تفسیر برخلاف ما انزل‌الله از قرآن کریم آن هم به قلم فردی بود که مدعی سیادت است، اظهار داشت: نمی‌شود گفت اینها صرفا برخواسته از اعتقادات مذهبی است بلکه ریشه سیاسی دارد.
وی اضافه کرد: خاندان فردی را که در آستانه عید غدیرخم چنین مقاله شرم آوری را منتشر کرده است، می‌شناسیم و می‌دانیم که چه حرکات، سکنات و برنامه‌هایی داشتند؛ خود این شخص نیز وابسته به نهضت آزادی روسیاه است.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه به اقدام های بعدی روزنامه پس از انتشار مقاله اشاره کرد و گفت: البته روزنامه بعد از اینکه دید مورد تهاجم فراوان بخش‌ها و گروه‌های مختلف قرار گرفت، خواست جبران کند و روز شنبه مقاله دیگری را منتشر کرد. اما در مقاله عذرنامه روز شنبه نیزکاملا مشخص است که یکی به نعل و یکی به میخ زده است.
وی تصریح کرد: در ادامه نیز برای عوام فریبی و با این عنوان که احساسات پاک مردم جریحه‌دار شده است، خودشان چند روزی این روزنامه را توقیف کردند. اینها فکر می کنند که مردم مسایل را نمی فهمند.
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه حقیقت امر و پشت پرده این اقدام برای سنجش و آزمون و امتحان حساسیت مردم به موضوع ولایت و  با هدف تضعیف جایگاه آن در بین مردم بوده است، ادامه داد: اگر کسی بخواهد اعتقاد به ولایت را در جامعه تضعیف کند، قطعا نخواهد توانست. زیرا ملتی که سراسر وجود و افتخارش از خاندان عصمت و طهارت است، ملتی که سرافرازانه امیرالمومنین علی(ع) را به عنوان امام اولش می‌داند، ملتی که حضرت فاطمه زهرا(س) و عاشورای حسینی دارد، ملتی که مکتب امام صادق(ع) و مهدی موعود(عج) دارد، چنین ملتی در راستای اعتقاد و حمایتش از ولایت کوتاه نخواهد آمد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری خاطر نشان کرد: این ملت و کشور مفتخر است به اینکه پیرو چنین خاندان پاک و مطهری است.
وی در پایان با بیان این موضوع که اقدام این روزنامه موجب تاسف و از نظر همه عاشقان و ارادتمندان به ولایت محکوم است، خطاب به مسوولان قضایی و اجرایی مربوطه گفت: ما به سهم خود به عنوان یک شهروند عادی و نه به عنوان یک بخش در قوه قضائیه از بخش‌های مرتبط وزارت ارشاد و دادستانی عمومی و انقلاب تهران می‌خواهیم با عناصری که اینگونه با اعتقادادت پاک مردم در آستانه عید عدیرخم بازی می‌کنند، برخورد قانونی بکنند.
رئیس دیوان عدالت اداری تاکید کرد: قطعا برخورد قانونی و قاطع برای دیگران که چنین افکار پلیدی را در ذهن دارند، موثر و مفید خواهد بود.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف