پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
حذف شعار «مرگ بر آمریکا» در زمره سیاست‌های کلی نظام است

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: بحث ارتباط با آمریکا یک بحث ملی و از سیاست‌های در اختیار مقام معظم رهبری است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: بحث ارتباط با آمریکا یک بحث ملی و از سیاست‌های در اختیار مقام معظم رهبری است.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه روز بیست و نهم مهرماه هیات عمومی دیوان افزود: این مساله جزء سیاست‌های کلی نظام بوده و سیاست‌های کلی نظام به صراحت قانون اساسی در حوزه اختیارات رهبری انقلاب است.
وی با توجه به طرح این مسایل در رسانه‌ها اظهار داشت: این که موضوعی را که از اختیارات رهبری است، در رسانه‌ها و روزنامه‌ها مطرح می‌کنند، هیچ نتیجه و حاصلی نخواهد داشت، جز اینکه افکار عمومی داخلی و بین‌المللی را مشغول نماید.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به مطرح شدن حذف شعار مرگ بر آمریکا نیز گفت: این چه ضرورتی دارد که افکار مردم و رسانه‌ها اعم از روزنامه‌ها سایت‌ها و رسانه ملی را مشغول این گونه مسایل بی‌نتیجه کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری اضافه کرد: آیا ما می‌توانیم مسایلی را با طرح نامه‌ای که در زمانی به حضرت امام خمینی(ره) نوشته شده و البته امام(ره) نیز هیچ پاسخی به آن نداده است، اینگونه در جامعه مطرح کرده و دامن بزنیم؟
وی ادامه داد: باید توجه کرد که نفس نامه نوشتن در این ارتباط به حضرت امام خمینی(ره) در آن سال‌ها دلالت می‌کند بر این نکته که مساله حذف شعار مرگ بر آمریکا باید با اذن ولی فقیه و امام و رهبری باشد.
رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه با اشاره به اینکه ارتباط ایران با آمریکا یک ارتباط معمولی نبوده است، خاطرنشان کرد: آمریکا به مدت شصت سال بر کشور و ملت ما ظلم و تعدی روا داشته است، 34 سال پس از انقلاب انواع توطئه‌ها و خیانت‌ها را به این ملت و نظام وارد کرده است. در حال حاضر اگرچه برحسب ضرورت در ارتباط با تعاملات بین المللی و اقتصادی دو کشور با هم سخنی می‌گویند، اما قطعا درباره ارتباط با آمریکا، با یک نظر و جریان هرگز نه ملت قانع می‌شود و نه مقام معظم رهبری اجازه چنین کاری خواهند داد.
 حجت الاسلام و المسلمین منتظری اضافه کرد: بگذاریم فضای جامعه آرام و مناسب باشد تا مجریان امر و دولتمردان ما که کمر همت را برای حل مشکلات بسته اند، این ماموریت و وعده ای را که به مردم داده اند، به انجام برسانند.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اینکه کشور ما امروز پرچمدار طرز تفکر و اندیشه‌ای است که ریشه در غدیر و خاندان عصمت و طهارت دارد، گفت: ما افتخار می‌کنیم که امیرالمومنین علی بن ابی‌طالب(ع) امام اول ماشیعیان است و پیرو خاندان عصمت و طهارتی هستیم که زندگی آنها همچون نور می‌درخشد. نظام جمهوری اسلامی ایران ریشه در غدیر و ولایت امیرالمومنین(ع) دارد. ما افتخار داریم که در دنیا این پرچم با عزت و اقتدار به اهتزاز در آمده است.
رئیس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: امروز کشور به لحاظ شرایط داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی در دوره خطیری قرار گرفته است و این اقتضا می‌کند که مردم و مسوولان ما با تدبیر و دوراندیشی حرکت کنند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: گاهی اظهارنظرها و شعارهایی داده می‌شود یا اقداماتی صورت می‌گیرد که اینها با اهدافی که نظام جمهوری اسلامی پیگیری می‌کند سازگاری ندارد.
وی با اشاره به اینکه این روزها مسایل و مطالبی را مطرح می‌کنند که ضرورتی به طرح آن نیست اظهار داشت: دولت محترم با یک برنامه‌هایی که اعلام شده، حرکتی را آغاز کرده است تا بتواند با تدبیر و دوراندیشی و همچنین اجماع عمومی مشکلات کشور را در عرصه‌های داخلی، اقتصادی و بین المللی حل کند، البته قطعا و مسلما پیشاپیش آن افکار، اهداف و نظرات مقام معظم رهبری است. همه باید دست به دست هم بدهیم و تا زمانی که دولت در مسیر رهبری و ولایت حرکت می‌کند به آن کمک کنیم و با اظهار نظرها و اقدامات خود دولت را تضعیف نکنیم.
رئیس دیوان عدالت اداری در ابتدای سخنان خود با تبریک ولادت امام‌هادی(ع) و همچنین فرا رسیدن عید غدیر به تشریح واقعه غدیر و حقانیت آن پرداخت و اظهار داشت: غدیرخم را باید زنده نگه داشت و این تاکیدی است که ائمه داشته‌اند که برای فرزندان خود واقعه غدیر و حدیث آن را بخوانید، تا این روز زنده نگه داشته شود.
وی با اشاره به اینکه مظلومیت شیعه سابقه در تاریخ دارد، اضافه کرد: امروز با تبلیغات سویی که تکفیری‌ها و سلفی‌ها علیه تشیع می‌کنند، می‌خواهند شیعیان و مومنان مکتب امامت و ولایت را غیرمسلمان معرفی کنند. این در اسلام سابقه دارد. همین‌ها بودند که امام اول حضرت علی(ع) را تکفیر کردند و او را جایز القتل دانستند، به امام حسن(ع) گمراه کننده مومنین گفتند و امام حسین(ع) را به شهادت رساندند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: تکفیری‌ها وسلفی‌ها هرکسی که اعتقادات آنان را نپذیرد، اعم از اینکه شیعه باشد یا غیرشیعه، آنها را جایزالقتل می‌دانند و این حوادثی که در عراق، لبنان، سوریه و پاکستان شاهد آن هستیم، حاکی از همین است.
وی گفت: اگر اسلاف آنها در طول تاریخ 1400 ساله توانستند، نور ولایت را خاموش کنند، تکفیرها و سلفی‌های امروز هم خواهند توانست به اهداف شیطانی خود دست یابند.
در ادامه این جلسه مراسم تودیع معاون سابق آموزش و پژوهش دیوان عدالت اداری و معارفه معاون جدید برگزار شد.
رئیس دیوان عدالت اداری در این مراسم ضمن معرفی دکتر محمد تقی عابدی به عنوان معاون آموزش و پژوهش دیوان عدالت اداری از اقدامات، تلاش‌ها و زحمات دکتر محمدجواد شریعت باقری در مدت تصدی این سمت تقدیر و تشکر کرد.      

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف