بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری
بیست ویکمین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در آذربایجان غربی افتتاح شد

بیست و یکمین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری، همزمان با سفر رئیس محترم قوه قضائیه به آذربایجان غربی، طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری، جمعی از مدیران اجرایی و قضائی استان آذربایجان غربی و معاونان و مدیران دیوان در شهر ارومیه افتتاح شد.

بیست و یکمین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری، همزمان با سفر رئیس محترم قوه قضائیه به آذربایجان غربی، طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری، جمعی از مدیران اجرایی و قضائی استان آذربایجان غربی و معاونان و مدیران دیوان در شهر ارومیه افتتاح شد.
در این مراسم که روز چهارشنبه هفدهم مهرماه برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، ضمن تشریح وظایف و فعالیت‌های دفاتر نمایندگی دیوان در استان‌ها گفت: اخذ و ثبت دادخواست و شکایات مردم از دستگاه‌های اجرایی و ارایه مشاوره به آنها و همچنین معاضدت قضائی به منظور تشکیل پرونده در این نهاد قضائی از وظایف دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان‌هاست.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، وی تاکید کرد: با راه‌اندازی این دفاتر، دسترسی به دیوان عدالت اداری برای مردم تسهیل شده و با توجه به اینکه اقدامات مربوط به ثبت شکایات و تشکیل پرونده در دفاتر نمایندگی انجام پذیر است، دیگر ضرورتی ندارد مردم رنج سفر به تهران را تحمل کنند.


عدم اجرای قانون موجب نارضایتی مردم است
حجت الاسلام و المسلمین منتظری همچنین در جریان افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در ارومیه، طی جلسه‌ای با قضات و مدیران حقوقی دستگاه‌های اجرایی به تبیین موضوع مسوولیت و تکلیف  مسوولان و مدیران در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و برخی مسایل و ابتلائات موجود پرداخت و گفت: امروز وظیفه همه مسوولان و مجریان است که در خدمت مردم باشند، آنهم مردمی که هزینه سنگینی در دفاع از انقلاب و نظام پرداخته‌اند.
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان حدیثی از رسول گرامی اسلام(ص) که در آن خداوند بنده‌اش را در خصوص جاه و مقام و موقعیتی که به او داده است، مورد پرسشگری قرار داده‌است، اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام فرمودند، «خداوند می‌پرسد ای بنده من! تو را مقام و جاه روزی کرده ام، آیا از این جایگاه استفاده کرده‌ای که به مظلومی کمک کنی یا دل غمزده ای را شاد گردانی؟».
وی افزود: یادمان باشد که اگر نبود ایثارگری و جانبازی فرزندان و رزمندگان این کشور و ملت طی هشت سال دفاع مقدس در گرمای جنوب و سرمای طاقت فرسای غرب کشور، این آرامش و امنیت اکنونی برقرار نبود و این مسوولیت به ما نمی رسید.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری ادامه داد: اگر ما جایگاهی که در آن قرار داریم را درک کنیم، همیشه به عنوان یک مدیر خود را بدهکار انقلاب و مردم خواهیم دانست و بی شک در آن صورت اوضاع در اداراتمان بهتر از این خواهد بود.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به انتظارات مردم از مسوولان، خاطرنشان کرد: من به عنوان وظیفه‌ای که در دیوان برعهده دارم عرض می‌کنم، مردم انتظار دارند وقتی به ادارات مراجعه می‌کنند، کارشان به سهولت و درستی انجام شود. آیا در حال حاضر اینگونه است؟ آیا مردم از مراجعه به ادارات و عملکرد کارگزاران در بخش های مختلف رضایت کامل دارند؟
وی تصریح کرد: اگر مردم شاهد اجرای قانون باشند، ناراضی نخواهند بود و آنچه موجب نارضایتی مردم شده است، عدم اجرای قانون است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه به شعار تدبیر و امید دولت اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه شعار دولت محترم، تدبیر و امید است، همه کمک کنیم تا کارها با تدبیر انجام شود و این تدبیر یعنی دوراندیشی و نگاه به آینده و کارها را با بصیرت و بینایی انجام دادن.
وی ادامه داد: برای رسیدن به هدف نیز، امید لازم است. ممکن است انسان در میانه راه با مشکلات و مسایلی مواجه شود، که با امید به آینده، تحمل مشکلات برایش شیرین می‌شود.
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه برای داشتن کشوری آباد و سرافراز، باید با تدبیر حرکت کنیم، تصریح کرد: امید است کارگزاران، قانونمداری، صداقت، امانت‌داری و خدمت به مردم را سرلوحه امور خویش قرار دهند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در پایان با اشاره به اینکه میزان شکایت مردم از عملکرد دستگاه های دولتی شاخص مناسبی برای ارزیابی اقدامات دستگاه های اجرایی است به تبیین برخی مشکلاتی پرداخت که باید بیش از گذشته رفع آن، مورد توجه و اهتمام دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد تا حجم شکایات مردمی از عملکرد دستگاه‌ها کاهش یابد.
شایان ذکر است بیست و یکمین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان آذربایجان غربی در شهر ارومیه افتتاح شد. 

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف