بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
تجلیل رئیس دیوان عدالت اداری از حماسه‌آفرینی ملت در هشت سال دفاع مقدس

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تجلیل از حماسه‌آفرینی رزمندگان عرصه‌ جهاد و مبارزه در هشت سال دفاع مقدس، سالگرد این حماسه غرورآفرین را تبریک گفت.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تجلیل از حماسه‌آفرینی رزمندگان عرصه‌ جهاد و مبارزه در هشت سال دفاع مقدس، سالگرد این حماسه غرورآفرین را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، در جلسه اول مهر هیات عمومی دیوان طی سخنانی اظهار داشت: تقدیر و سپاس خود را نسبت به همه رزمندگان بزرگواری که با حضور مخلصانه خود در میدان‌های جهاد و مبارزه، در دفاع از کیان اسلام و کشور افتخار آفریدند، تقدیم می‌داریم.
وی گفت: روز سی ویکم شهریورماه 1359 یادآور حمله عنصری خبیث و سرسپرده است که با ماموریت از سوی اجانب و دشمنان، ضمن یورش گسترده هوایی و زمینی به کشور عزیزمان ایران درپی ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی بود، درحالیکه به رغم پشتیبانی کشورهای منطقه و غرب، طی هشت سال دفاع مقدس نتوانست به کوچکترین آرزوی خود دست یابد و حتی یک وجب از این سرزمین پاک را از آن جدا سازد.
رئیس دیوان عدالت اداری سه عامل مهم در پیروزی و موفقیت رزمندگان را ایمان و اعتقاد آنها در مبارزه، رهبری حضرت امام خمینی(ره) و حمایت و پشتیبانی مردم دانست و افزود: اولین عامل که موجب موفقیت رزمندگان ما شد، عامل اعتقاد و ایمان آنها بود و اینکه آنها این دفاع را جهاد فی سبیل الله می‌دانستند.
وی عامل دوم را رهبری امام راحل رضوان الله تعالی علیه دانست که با توکل به خداوند متعال و آموزه‌های قرانی در نیل به هدف، ثابت قدم و راسخ بود.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری درباره عامل سوم این پیروزی نیز تاکید کرد: حضور چشمگیر و پشتیبانی آحاد ملت، عامل سوم پیروزی در این دفاع بود. انواع حمایت‌های معنوی و مادی ملت که در دفاع مقدس تبلور یافت، همچنین تحمل صبر شکیبایی خانواده‌های معظم رزمندگان شهدا، جانبازان و آزادگان و همه کسانی که در این دفاع نقشی داشتند، موجب خلق حماسه‌ای شد که یا نمی‌توان در تاریخ برای آن مشابهی یافت، یا موارد مشابه آن اندک و انگشت‌شمار است.
وی در ادامه با اشاره به جمله حضرت امام خمینی(ره) در تقدیر و تشکر از ملت گفت: به واسطه خلق چنین حماسه‌ای بود که حضرت امام(ره) ملت شریف این سرزمین و مردم انقلابی آن را از ملت زمان رسول الله(ص) و حضرت امیرالمومنین(ع) برتر شمردند.
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان این مطلب که انتظار این است که همه مسوولان و کارکنان دستگاه‌ها قدردان حماسه‌آفرینان باشند و سعی کنند، بخشی از دین خود را به این عزیزان ادا کنند، تاکید کرد: ما به شهدا، خانواده‌های آنان و همچنین ایثارگران و جانبازان بسیار بدهکاریم چرا که اگر ایثار، جانفشانی، آزادگی و شهادت آنان نبود، هرگز نمی‌توانستیم امروز به این افتخارات در کشور دست یابیم. آنها در هر افتخاری که امروز در کشور شاهد آن هستیم، شریکند.
حجت‌ الاسلام و المسلمین منتظری با تاکید بر اینکه اگر زمینه‌ها را آنان فراهم نمی‌کردند، دشمن قطعا اجازه و فرصت دستیابی به پیشرفت و تعالی را به کشور ما نمی‌داد، اظهار داشت: همه آنچه که ما امروز از امنیت، تعالی، پیشرفت و ثبات سیاسی داریم، مدیون ایثارگری فرزندان این کشور در عرصه دفاع مقدس است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک آغاز مهر و فصل آموزش و پرورش گفت: پایه و اساس تعالی و پیشرفت هر کشوری علم و دانش است، چندانکه قرآن کریم و آموزه‌های دینی ما نیز دو عنصر مهم یعنی علم و تزکیه را در کنار هم قرار داده و بر آن تاکید دارد.
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان این نکته که آموزش باید توام با پرورش فکری و در چارچوب تعالی  معارف اسلامی باشد، خاطرنشان کرد: متاسفانه ما باید به این حقیقت تلخ اعتراف کنیم که آنگونه که شایسته نظام اسلامی است در امر فرهنگ و آموزش و پرورش موفق نبوده‌ایم.
وی افزود: علت برخی از آسیب‌هایی که ما در جامعه بویژه نزد نوجوانان و جوانان شاهدیم، این است که مسوولان آموزش و پرورش برای پرورش فرزندان این مرزوبوم به اندازه آموزش آنها سرمایه‌گذاری و هزینه نکرده‌اند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری همچنین در ابتدای سخن خود به بیان روایتی از پیامبر اسلام، حضرت محمد مصطفی(ص) در باب جهاد پرداخت و گفت: رسول گرامی اسلام(ص) می‌فرمایند، «نزدیک‌ترین عمل به خداوند متعال، جهاد در راه خداست و هیچ چیزی با جهاد در راه خدا برابری نمی‌کند».

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف